بروزرسانی : 1 بهمن 1401

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 

با رکوردهای جدید کتاب گینس در خدمتتان هستیم در ادامه با معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس در سایت تالاب همراه شوید.

کتاب گینس همواره شاهده برگزاری مسابقات سخت و عجیب بوده است که مردم جهان در آن قدرت و توانایی های خود را به معرض نمایش می گذارند. همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش از سایت تالاب، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

****

طولانی ترین شاخ بز

راسپوتین، بزی است که با عنوان بیشترین وسعت شاخ بز وارد نسخه 2017 کتاب رکوردهای جهانی گینس شد. مارتین پیرکر راسپوتین را پنج سال پیش، زمانی که شاخ های او بسیار کوچک بودند خرید اما در سال های بعد شاخ های او با جهش رشدی مواجه شدند. اکنون شاخ های او 135.2 سانتیمتر طول و فاصله بین نوک شاخ ها 1.35 متر است.

راسپوتین اکنون در لینز در اتریش با لیلی و پسرشان لوکی زندگی می کند. راسپوتین یک بز گردن سیاه است، یعنی ظاهری متمایز دارد، تا شانه سیاه و از شانه تا دم سفید هستند. مارتین از پنج سالگی اندازه گیری شاخ بزش را آغاز کرده و می گوید از آنجا که من دوستان زیادی داشتم که تلاش می کردند رکورد گینس را به دست آورند، تصمیم گرفتم شاخ بزم را نیز اندازه بگیرم. راسپوتین بز خوبی است و هرگز به کسی صدمه نمی زند، او بسیار محتاط است. رکورد قبلی متعلق به بزی به نام عمو سام بود که در امریکا زندگی می کرد و فاصله نوک شاخ های او 132 سانتیمتر بود.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

رکورد شگفت انگیز بشکن زدن

دانشجوی ژاپنی «ساتویوکی فوجیمورا» در مقابل داوران رسمی رکوردهای جهانی گینس توانست رکورد بیشترین بشکن زدن در یک دقیقه را کسب کند. ساتویوکی با 269 بشکن در یک دقیقه این رکورد شگفت انگیز را به دست آورد. وقتی 60 ثانیه به پایان رسید، داور گینس فیلم حرکت آهسته این تلاش را همراه با دو مهندس حرفه ای صدا مشاهده کردند

تا مطمئن شوند صداهای تولید شده تنها بااستفاده از انگشت شست و انگشت وسط بوده است. این رکورد هشت سال بود که شکسته نشده بود. رکورد قبلی متعلق به ینس گودمنسون از سوئد بود.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

بزرگترین هنر آنامورفیک پیاده رو

این رکورد در آلمان در مساحتی معادل 1570 مترمربع به دست آمد. بله، همه کسانی که در تصویر زیر می بینید درواقع روی یک خیابان شهری تخت نشسته اند. چهار هنرمند با همکاری هم این اثر بی نظیر را برای فستیوال هنر خیابانی بین المللی Wilhelmshaven ایجاد کردند و تکمیل آن 4 روز طول کشید.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

سریع ترین زمان تولید یک رمان توسط یک تیم

این رکورد در دانشگاه بخارست، رومانی در 9 ساعت و 5 دقیقه و 8 ثانیه به دست آمد. تیمی متشکل از 53 نفر این رمان را که در مجموع 288 صفحه و 56541 کلمه داشت را خلق کردند. برای به دست آوردن صلاحیت، نیاز بود کتاب با مواد اصلی و به محض تکمیل با چاپگر تجاری در حداقل 500 نسخه چاپ شود.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

بزرگترین مجسمه عکس

این مجسمه با ارتفاع 4.675 متر توسط شرکت انگلیسی Accenture در هند ساخته شد. این مجسمه از 37 هزار عکس مختلف و بدون هیچ مکانیزم پشتیبان داخلی تشکیل شده است.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

بزرگترین موزائیک سکه ای

بزرگترین موزائیک سکه ای 29.46 مترمربع مساحت دارد و توسط بانک سانتاندر از لهستان در لهستان ایجاد شده است. این موزاییک کارت بانکی سانتاندر را به تصویر می کشد. برای دستیابی به این رکورد آن ها از 70541 سکه برنجی و 7930 سکه نقره استفاده کردند. اگر ارزش سکه ها را باهم جمع کنید به 2280 دلار می رسد.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

بزرگترین توپ رز کوارتز

این توپ 96.6 سانتیمتر قطر دارد و توسط یوشیوکی نیشیاما از ژاپن ساخته شده است. این توپ که در اصل از برزیل است 1220 کیلوگرم ون دارد. برای طرفداران جواهر که این مطلب را می خوانند ضریب شکست این توپ 1.54 و سختی موس آن 7 است.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

سریعترین ماراتن درحال دریبل دو توپ بسکتبال

این رکورد با زمان 4 ساعت و 39 دقیقه و 12 ثانیه توسط «دارن وایزمن» امریکایی در فلوریدا به دست آمد. وایزمن که به او لقب دکتر دریبل را نیز داده اند رکورد قبلی خود را با 15 دقیقه اختلاف شکست. جالب است که سریعترین ماراتن با دریبل یک توپ بسکتبال تنها 3 ساعت و 23 دقیقه و 42 ثانیه است.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

ساخت بیشترین تاج گل در 24 ساعت

کارولان نوگل از کانادا با ساخت 70 تاج گل این رکورد را به دست آورد. او برای اثبات قابلیت خود آخرین تاج را با چشمان بسته درست کرد. تاج گل های ساخته شده برای جمع آوری پول برای کمک به بنیاد آرزوی کودکان، یک خیریه استانی برای کمک به کودکان سرطانی، فروخته شدند. این دومین رکورد جهانی کارولان است، رکورد قبلی او ساخت بزرگترین تاج گل که 76.74 متر قطر داشت در سال 2008 بود.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

بزرگترین کلکسیون ماسک

«Gerold Weschenmoser» از آلمان بزرگترین کلکسیون ماسک متشکل از 5600 ماسک منحصربفرد را داراست. او ماسک هایش را در یک موزه شخصی نگه می دارد و از سال 1957 آن ها را جمع کرده است. او برای جمع کردن این ماسک ها به جاهای مختلف از جمله چین، هاوایی، کره جنوبی، نیوزیلند، اروپا و آفریقا سفر کرده است.

معرفی بهترین رکوردهای جدید گینس 2023

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاه
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت