خرید و فروش در اینترنت

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

بهترین رستوران : اگر بـه غذای خود علاقه دارید، مقداری پول نقد دارید و از غذا خوردن در زیبا ترین رستوران های‌ جهان لذت می برید، این فهرست برای شماست! دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین رستوران های‌ سراسر دنیا را منتشر کرده ایم.

 

10 رستوران با مجموعه های هنری حماسی

وقتی غذا بادقت مورد استفاده قرار گیرد و با عشق سرو شود، می توان غذا را بـه یک هنر تبدیل کرد. اما هر رستوران داری خوب بـه شـما خواهد گفت کـه این فقط بـه انچه در منو اسـت نیست. بهترین رستوران‌های‌ جهان از همه ی چیز فراتر میروند تا آخرین جزئیات تجربه غذاخوری را درنظر بگیرند. مبلمان زیبا ودر عین حال آسان؟ سرامیک و کارد و چنگال خنک؟ فهرست پخش کامل؟ هنر شگفت انگیز؟ حالا این یک امتیاز اضافه اسـت.

 

در حالی کـه اکثر صاحبان رستوران‌ها بـه شـما میگویند کـه هنر روی دیوارهایشان یک تفکر بعدی نیست، عده اي از غذاخوری‌ها با شاهکارهای ارزشمند موزه‌اي، غذاخوری را بـه سطح بعدی ارتقا می دهند. این رستوران‌ها بـه‌عنوان گالری‌های‌ هنری عمل میکنند. همان‌قدر کـه در منوی غذا می توان بـه ان‌ها نگاه کرد.

 

فقط همین یک‌بار، بد نیست موزه را رها کنید ودر عوض در یکی از این رستوران‌ها رزرو کنید، جایی کـه آثاری از یایویی کاسوما، پیکاسو، میرو و تاکاشی موراکامی را خواهید دید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران‌ های تهران برای مسافران خاص + تصاویر

 

1. Osteria Francescana در مودنا

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

ماسیمو بوتورا علاوه بر این کـه یکی از بهترین و شناخته شده ترین سرآشپزهای جهان اسـت، یک علاقه مند بـه هنر نیز هست. پس جای تعجب نیست کـه Osteria Francescana، رستوران مودنا با سه ستاره میشلن، عده اي از آثار مورد علاقه وی را در خود جای داده اسـت.

 

شاید قابل توجه ترین «و اشتباه فهمیده شده» مجسمه سطل آشغال گاوین ترک باشد، یک ریخته گری برنزی با رنگ های‌ برنزی بسیار واقعی کـه از کیسه آشغال بسیار پر شده اسـت. در جای دیگر رستوران، مهمانان آثار معاصر هنرمندانی از جمله Maurizio Cattelan، Damien Hirst و Takashi Murakami را خواهند دید.

 

2. Red Rooster Overtown در میامی

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

نخستین رستوران سرآشپز مارکوس ساموئلسون در میامی ضیافتی برای حواس اسـت – منوی ان مملو از غذا های اسانی جنوبی اسـت، فهرست پخش همیشه پر از هیجان اسـت و هر کجا را کـه نگاه کنید هنر وجوددارد. مجموعه این رستوران با سرپرستی درک فلمینگ و دیوید سیمکینز، آثار آغازگر مکالمه را بـه نمایش میگذارد کـه تجسم «تعالی در تجربه آفریقایی-آمریکایی» اسـت.

 

در حالی کـه منتظر رسیدن غذا هستید، اتاق را اسکن کنید تا قطعاتی از افرادی مانند کارا واکر، در یک آدامز، الیزابت کتلت و رشید جانسون را بیابید.

 

3. پیکنیک در هنگ کنگ

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

این غذاخوری جذاب روی پشت‌بام یکی از جالب‌ترین پاتوق‌های‌ فضای باز در تمام هنگ‌کنگ اسـت. Piqniq کـه در طبقه بالای اچ کوئینز قرار دارد، با کیسه‌های‌ لوبیا، چراغ‌های‌ پری و آثار هنری پر جنب و جوش کـه تنها بر مناظر وسیع منطقه مرکزی اطراف تأکید دارند، تزئین شده اسـت.

 

جواهر تاج این رستوران یک کدو تنبل چاق، قرمز و خال‌خالی اسـت کـه توسط هنرمند معروف Yayoi Kasuma ساخته شده اسـت. کاغذ دیواری نقاشی شده با دست لالا کوریو کـه میهمانان رابا درختان ابری، پرندگان و گل ها بـه بالکن دعوت می کند، بـه این جذابیت اضافه می کند.

 

4. La Colombe d’Or در سن پل دوونس، فرانسه

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

اگر دیوارها می توانستند صحبت کنند، در مورد این مسافرخانه و غذاخوری شگفت انگیز در ریویرای فرانسه حرف های‌ زیادی برای گفتن داشتند. پس از باز شدن درهای خود درسال 1931؛ La Colombe d’Or پناهگاه هنرمندانی شد کـه در طول هردو جنگ جهانی بـه این منطقه کشیده شدند. با گذشت سال ها، فهرست افراد معمولی افزایش یافت و شامل افرادی مانند ماتیس، پیکاسو و میرو شد – کـه همه ی آن ها هنر را در این جا بـه جای گذاشتند.

 

این مجموعه تنها از ان زمان رشدکرده اسـت، و ارزش ان را دارد کـه برای دیدن موزاییک Fernand Léger و همچنین یک موبایل الکساندر کالدر کـه بر فراز استخر نگهبانی میکند، بـه بیرون بروید.

 

5. Le Gavroche در لندن

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

این رستوران غول‌پیکر، غذاخوری‌های‌ خوب قدیمی رابا دو ستاره میشلین ارائه میکند. هنر روی دیوارها بـه همان اندازه چشمگیر اسـت و تنها بـه لطف سلیقه خوب سرآشپز و مدیر فعلی میشل روکس جونیور قویتر شده اسـت.

 

همان طور کـه از طریق منوی هشت غذای مزه میروید، بـه چشمانتان اجازه دهید تا در اتاق در جستجوی آثار پیکاسو، میرو و دالی بگردند. همچنین تعدادی قطعه اصلی وجوددارد کـه داستان هایي در مورد تاریخچه این موسسه لندنی را زمزمه می کند.

 

بیشتر بخوانید: معرفی لاکچری ترین و بهترین رستوران های جهان

 

6. Casa Lever در نیویورک

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

تا همین اواخر، این رستوران ایتالیایی شیک در میدتاون خانه 32 پرتره نمادین وارهول با صفحه ابریشمی بود – از جمله چهره‌های‌ قابل تشخیصی مانند جودی گارلند، آرتا فرانکلین و آلفرد هیچکاک. مجموعه فعلی، کـه درسال 2019 عرضه شد، چیزی برای تمسخر نیست.

 

وارهول ها با آثار هنرمند بریتانیایی دیمین هرست جای گزین شده اند. در اتاق ناهار خوری خصوصی، می‌توانید از آنجایی کـه اکثریت من اکثریت شـما را رد می کند، شاهکاری براق و پر از پروانه را ببینید. سپس Denatonium Benzoate، یک بوم سفید هیپنوتیزم کننده اسـت کـه با نقطه های‌ رنگارنگ پولکا پوشیده شده اسـت.

 

7. کروننهال در زوریخ

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

در سوئیس جاذبه‌های‌ خارج از این جهان وجوددارد کـه میتوان ان‌ها را نشانه‌گذاری کرد، از آبشار زیبای راین گرفته تا ماترهورن کـه ابرها را چرا میکند. اما برای چشیدن طعم هنر و فرهنگ، موزه‌ها را رها کنید ودر Kronenhalle رزرو کنید، موسسه‌اي در زوریخ کـه از سال 1924 غذا های گرم را برای مهمانان قابل توجه سرو میکند.

 

در دهه 40؛ مالکان با هنرمندانی مانند پیکاسو، ماتیس و میرو دوست شدند – مجموعه‌اي کارشان با پولی کـه داشتند و با مهربانی هدیه گاه بـه گاه دوستان جدیدشان را می پذیرفتند. پس از دسر، از سرور خود بخواهید کـه بـه آثار مارک شاگال، ژرژ براک و رابرت راشنبرگ اشاره کند.

 

8. اطلس در آتلانتا

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

اطلس رستوران معمولی هتل شـما نیست – مقصد غذاخوری با ارزش در داخل سنت رجیس آتلانتا بـه لطف گالری همیشه در حال تغییر هنر مدرن قرن بیستم کـه شامل قطعاتی مانند مطالعه فرانسیس بیکن برای پرتره اسـت، بـه عنوان یک موزه هنری محترم دو چندان می‌شود. و لا فامیل پیکاسو.

 

در حال حاضر گنجینه اي از 39 اثر از لئونارد تسوگوهارو فوجیتا، نقاش و چاپگر ژاپنی-فرانسوی، کـه بـه خاطر پرتره های‌ زنان و گربه ها شهرت دارد، بـه نمایش گذاشته شده اسـت. بعد از شام، در رستوران خواهر The Garden Room یک نوشیدنی شبانه درنظر بگیرید، جایی کـه موزاییکی الهام گرفته از کلیمت نقطه کانونی رنگارنگی اسـت.

 

9. گالری طرح در لندن

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

حتی اگر فرصت صرف غذا دراین غذاخوری نمادین لندن را نداشته اید، بـه احتمال زیاد ان را در فید اینستاگرام خود دیده اید. این رستوران کاملاً صورتی و شگفت‌انگیز، رویای عاشقان هنر اسـت کـه بخشی از ان بـه لطف 91 اثر رنگارنگ هنرمند برنده جایزه دیوید شریگلی اسـت.

 

چاپ های‌ گرافیکی زبان در گونه از پرتره یک گربه تا یک بولتن خبری کـه “زن قهوه می ریزد” را در بر می‌گیرد. همچنین آثار شریگلی را روی میز خواهید یافت، این هنرمند تعداد انگشت شماری از قطعات سرامیکی را طراحی کرده اسـت کـه با کلماتی مانند «خوب نیست» و «کثیف» نقش بسته اسـت.

 

10. آدری در نشویل

بهترین رستوران های هنری دنیا در سال 2023

رستوران جدید سرآشپز شان براک در نشویل نامه اي عاشقانه بـه میراث آپالاشی او و پس زمینه اي برای مجموعه هنری شخصی اوست. فضای داخلی بسیار زیبا مانند یک موزه گرم و دلپذیر احساس می‌شود و مهمانان تشویق میشوند تا آنچه را کـه بـه نمایش گذاشته می‌شود کشف کنند – از چکیده های‌ اثیری مری مونی و مجموعه وسیعی از هنرهای عامیانه گرفته تا عکاسی خود براک.

 

سرآشپز توضیح میدهد کـه غذا های این رستوران از هنر روی دیوارها الهام گرفته شده اسـت. همان طور کـه هنرمندان جان تازه‌اي بـه منسوجات و مواد میدهند، براک مواد معمولی را ترکیب میکند تا چیزی کاملاً جدید و مجلل بسازد.

 

بیشتر بخوانید: گران ترین رستوران های لاکچری دنیا 

 

در پایان

انواع رستوران در دنیاوجود دارد. با هر سلیقه و بودجه اي میتوانید رستوران مورد علاقه خودرا دراین شهر بیابید. انواع غذا های مکزیکی، ایتالیایی، مدیترانه اي و خاورمیانه و ژاپنی در رستوران های‌ دنیا سرو می‌شود.