دلیل رنگ های متفاوت پانداها در کشور های مختلف

دلیل رنگ های متفاوت پانداها در کشور های مختلف

دلیل رنگ های متفاوت پانداها در کشور های مختلف

خرس پاندا یکی از جالب ترین و ناز ترین حیوانات جهان هستند در ادامه با دلیل رنگ های متفاوت پانداها در کشور های مختلف سایت تالاب را دنبال کنید.

 

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا خرس های پاندا به رنگ سیاه و سفید هستند؟ باید بدانید که رنگ بدن پانداها دلیل دارد که در این مطلب آن را تشریح می کنیم. 

 

پانداهای غول پیکر به عنوان یکی از متمایزترین حیواناتی که هنوز در این سیاره پرسه می زنند یک ویژگی خاص دارند:

رنگشان. الگوی سیاه و سفیدِ جالب در این موجودات بامبو خور جلب توجه می کند و به خودی خود این پرسش را مطرح می کند که چرا این جانور گیاهخوار این شکلی است.

 

دلیل رنگ های متفاوت پانداها در کشور های مختلف

الگوی سیاه و سفید بدنشان نوعی سازش با محیط  است تا بتوانند در هر دو محیط خود را استتار کنند

 

یک مطالعه ی جدید که در «بوم شناسی رفتاری» منتشر شده با تجزیه و تحلیل رنگ بندیِ گوشتخوارانِ دیگر و چگونگی ارتباط آنها با محیط طبیعی شان یک نظریه را مطرح کرده است.

 

این تیم کشف کرد که با توجه به اینکه این خرس ها گاهی در برف و گاهی در جنگل های انبوه وقت می گذرانند، الگوی سیاه و سفید بدنشان نوعی سازش با محیط پیرامون است

 

تا بتوانند در هر دو محیط خود را استتار کنند.

هرچند، لکه های رنگیِ متمایز در قسمت گوش و چشم ها با ارتباط بین پانداها سازگار هستند.پیشنهادات مختلفی وجود داشته مبنی بر اینکه چرا پانداهای غول پیکر به رنگ سیاه و سفید هستند.

 

این الگو به نظر چیزی نیست که بخواهید برای استتار با محیط پیرامون از آن استفاده کنید، به ویژه برای حیوانی که تا ۱۶۰ کیلوگرم وزن دارد. یک ایده این است که این تنوع رنگ به تنظیم دما کمک می کند،

 

به ویژه در حیوانی که وقت خود را بین برف شدید و جنگل معتدل صرف می کند. هرچند، گونه های دیگری نیز وجود دارند که با باغ وحش تک رنگ انطباق دارند. آیا این مسئله می تواند الگوی پانداها را توضیح دهد؟

دلیل رنگ های متفاوت پانداها در کشور های مختلف

لکه های رنگیِ متمایز در قسمت گوش و چشم ها با ارتباط بین پانداها سازگار هستند

 

خط های روی بدن زرافه مورد بحث و بررسیِ زیست شناسان قرار گرفته، از حفاظت در برابر مگس تسه تسه ناقل تریپانوزوم گرفته تا گیج شدنِ شکارچیان، در حالی که به نظر می رسد پنگوئن منطق بهتری داشته باشد زیرا به طور عمودی راه می رود و خود را استتار می کند. هر چند، هیچ کدام از این موارد به نظر با پاندای غول پیکر انطباق ندارد.

 

بنابراین، محققان رویه ی متفاوتی را پیش گرفتند. آنها از یک رویکردِ فیلوژنتیکی مقایسه ای استفاده کردند و رنگ بدن و الگوهای ۱۹۵ گونه ی گوشتخوار دیگر و ۳۹ گونه ی فرعی خرس را در ارتباط با محیط زیست و رفتار اجتماعی شان بررسی کردند.محققان یک رابطه بین رنگ های روشن تر و پوشش برف و رنگدانه های تیره تر و جنگل ها پیدا کردند

 

که نشان می داد پانداهای رنگارنگ با این دو رنگ سازش پیدا کرده اند. اما رنگ های متمایز صورت آنها با این الگو انطباق ندارد.

 

در عوض، به نظر می رسد لکه های متضاد در قسمت گوش و چشم این گونه ها نوعی درندگی را نشان می دهد و نویسندگان استدلال می کنند که این خرس ها از گوش هایشان به عنوان یک هشدار به شکارچیان و همچنین برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
جنایت هولناک مامور قلابی اداره آب و قتل و آتش زدن زن تهرانی !
جنایت هولناک مامور قلابی اداره آب و قتل و آتش زدن زن تهرانی !
مشاهده بیشتر