خاطره جالب صاحب کارخانجات پارس مینو (عکس)

خاطره جالب صاحب کارخانجات پارس مینو (عکس)

این داستان جالب از دست ندهید و بعد از خواندن لطفا نشر بدهید تا همه بدانند زندگی را نباید سخت گرفت. اینجاست که بیل گیتس میگه من تنبل های خلاق دوست دارم…

 

صاحب کارخانجات پارس مینو درکتاب خاطراتش آورده اسـت:

یک کارخانه شکلات سازی سوئیسی گاهی بـه دلیل ایراد دستگاه هایش در خط تولید، بسته بندی خالی رد می کرده، بدون این کـه در داخل بسته شکلات بگذارد و همین بسته هاي‌ خالی احتمالی، باعث نارضایتی مشتریان می شده اسـت
مسئولان این کارخانه سوئیسی آمدند کلی تحقیق کردند٬ و دست آخر پس از حدود یک و نیم میلیون دلار هزینه، بـه این نتیجه رسیدند کـه سر راه دستگاه نوعی وسیله لیزری بگذارند کـه بسته بندی هاي‌ خالی را بـه طور اتوماتیک شناسایی کند و بردارد.

 

با شنیدن این خبر نگران شدم. چون دستگاه ما هم مشابه همان کارخانه شکلات سازی، ساخت همان شرکت سوئیسی بود، دستور تحقیق دادم، بعد از یک هفته سرپرست ماشینها آمد و گفت:

 

بله درست اسـت، در دستگاههای ما هم چنین ایرادی دیده شده و حتی ممکن اسـت چنین محصولاتی بـه بازار هم راه پیدا کرده باشد.

 

خاطره جالب صاحب کارخانجات پارس مینو (عکس)

 

نگرانی ام زیادتر شد و تصمیم گرفتم در جلسه هیئت مدیره روی موضوع بحث کنیم. می‌خواستم نظر هیئت مدیره را در مورد یک و نیم میلیون دلار خرج احتمالی اخذ کنم.

 

فردای ان روز با اعضای هیت مدیره برای بازدید از خودرو بـه کارگاه تولید رفتیم و دیدیم یک پنکه روی صندلی جلو میز خودرو قرار دارد. از کارگر ساده٬ بالا سر خودرو پرسیدم: این برای چه اسـت؟

+ گفت: خودرو گاهی بسته خالی میزنه !

 

من هم این پنکه را کـه تو انبار بود آوردم، گذاشتم سر راه دستگاه کـه بسته هاي‌ خالی از شکلات رابا باد پرت کنه بیرو، نگاهی بـه هیئت مدیره کردم، تمامشان رنگشان پریده بود !

 

بـه کارگر خلاق کـه ما را از شر 1.5میلیون دلار، خرج اضافی رهانیده بود یک تشویق نامه بـه اضافه یک ماه حقوق و یک خانه در کرج هدیه دادم

* گاهى ساده‌ترین راه حل پیش روى ماست اگر مشکلات را بزرگ و پیچیده نبینیم !

جدیدترین مطالب سایت