بروزرسانی : 27 بهمن 1396

طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس)

طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس)

افزایش طلاق در تاجیکستان

همسر این زن موافق جدایی و طلاق نبود بهمین دلیل این زن شروع به خوردن غذای زیاد و زیاد کردن وزنش کرد.او از این طریق تلاش کرد که شوهرش وی را طلاق دهد!بیشتر زنان تاجیکی وادار هستند تا مسوولیت نگهداری از فرزندان خود و انجام امور خانه رابه تنهایی بر دوش بگیرند چرا که همسرانشان برای کار به روسیه مهاجرت میکنند؛ اما معضل طلاق نیز بار سنگینی را بر دوش آنان قرار میدهد.

روزانه افزایش موارد طلاق نه تنها مشکلاتی را برای زنان این کشور بوجود می آورد، بلکه موجب می‌شود تا فرزندانشان نیز بدلیل دور بودن از پدر افرادی افسرده و خشمگین شوند.

در کشور تاجیکستان مردان می‌توانند با تکرار کلمه «طلاق» برای سه بار چه به صورت رو در رو و چه با استفاده از تلفن از زنان خود جدا شوند. سال گذشته کمیته امور مذهبی این کشور این رسم را غیرقانونی اعلام کرد؛ اما همان‌ گونه بیشتر مردان به این شیوه به طلاق همسرانشان اقدام میکنند.

طلاق تلفنی زن و شوهر در تاجیکستان (عکس)

گلهومر 33 ساله گفت:پس از این که همسرم من را طلاق داد وادار شدم به همراه چهار دخترم و خانواده برادرم دریک اتاق زندگی کنیم چرا که توانایی تأمین یک خانه مستقل را نداشتم. همسرم برای کار کردن به روسیه رفته است و تمامی درآمد خودرا برای خانواده اش می فرستد.

او از پشت تلفن من را طلاق داد. گلهومر همچنین گفت:همسر بیشتر زنان این منطقه مهاجر هستند و پس از رفتن به روسیه به اسانی همسرانشان را طلاق می‌دهند.

آمارهای دولتی این کشور نشان می‌دهد که طی سال جاری نرخ طلاق 14.3 درصد افزایش یافته است و زنان تنها از راه گرد آوری پنبه در مزارع تاجیکستان امرار معاش میکنند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت