خرید و فروش در اینترنت

قدیمی ترین قهوه خانه های جهان + 10 مکان

قدیمی ترین قهوه خانه های جهان + 10 مکان

قهوه یک نوشیدنی خوشمزه و پرطرفدار اسـت بـه شرط آنکه بـه درستی تهیه شود. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از قدیمی ترین قهوه خانه های جهان را منتشر کرده ایم.

 

قدیمی ترین قهوه فروشی های سراسر دنیا

با توجه بـه ظهور استارباکس در سه دهه گذشته، آمریکایی ها بـه قهوه علاقه زیادی دارند. اما ما کشور جوانی هستیم و قهوه خانه هاي‌ ما – حتی قهوه خانه هاي‌ مستقل – هنوز نسبتاً جدید هستند. در اروپا، برخی از مؤسسات از قرن هفدهم باز بوده‌اند و بـه مشتریان مشهوری خدمت کرده‌اند که تا کنون درکتاب‌هاي‌ تاریخ درباره‌شان خوانده‌ایم. این ها قدیمی‌ترین قهوه خانه هاي‌ جهان هستند که هنوز هم در حال تجارت هستند.

 

10. کافه د لا پیکس

قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

  • سال تاسیس: 1862
  • مکان: پاریس، فرانسه

 

کافه د لا پیکس که روبروی اپرای پاریس قرار دارد، در طول نمایشگاه جهانی پاریس درسال 1867 بـه یک مکان ملاقات محبوب تبدیل شد و از ان زمان تا کنون مملو از جمعیت اسـت. حامیان مشهور عبارتند از: امیل زولا، چایکوفسکی، گای دو موپاسان، اسکار وایلد، شاهزاده ولز، پادشاه ادوارد ششم و مارلن دیتریش.

 

این کافه آن قدر مشهور اسـت که در داستان کوتاه ارنست همینگوی «پیرمرد من» بـه نمایش درآمد. همچنین در «اشراف زادگان» بـه تصویر کشیده شده اسـت، زیرا والت دیزنی می‌خواست بـه مکانی که در زمان خدمت در جنگ جهانی اول بـه عنوان راننده آمبولانس صلیب سرخ از ان بازدید کرده بود، ادای احترام کند.

 

✅ مطالب مشابه: انواع مختلف قهوه را بشناسید

 

9. کافه تورتونی

قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1858

مکان: بوئنوس آیرس، آرژانتین

 

کافه تورتونی که توسط یک مهاجر فرانسوی تأسیس شده اسـت، بـه‌خاطر دکوراسیون داخلی پرآذین دوران ویکتوریایی شهرت دارد و افراد سرشناس زیادی در طول دهه‌ها از آلبرت اینشتین گرفته تا کیتی پری و فرانسیس فورد کاپولا از ان بازدید کرده‌اند. کافه تورتونی تا بـه امروز یکی از برترین جاذبه هاي‌ گردشگری بوینس آیرس اسـت. این سایت بسیار محبوب برای شعرخوانی، کنسرت و اجرای تانگو بودو هنوز هم هست.

 

8. Caffè San Carlo

تصاویر قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1822

مکان: تورینو، ایتالیا

 

کافه سان کارلو برای قرن ها محل ملاقات خلاقان بوده اسـت. الکساندر دوما، رمان‌نویس فرانسوی و نویسنده «سه تفنگدار»؛ تنها یکی از افراد مشهوری اسـت که بـه این مؤسسه رفت و آمد میکردند. با نام Caffè di Piazza d’Armi افتتاح شد و بـه محل زندگی روشنفکران و میهن پرستان تبدیل شد.

 

در طول Risorgimento «جنبش برای اتحاد ایتالیا که از 1848 تا 1871 ادامه داشت»؛ چندین بار توسط مقامات شهری بـه دلیل فعالیت هاي‌ خرابکارانه مشکوک بسته شد. امروزه بـه گردشگران و افراد محلی پاسخ می‌دهد. این نه تنها یک کافی شاپ اسـت، بلکه یک رستوران تمام روز اسـت.

 

7. Caffè Pedrocchi

تصاویر قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1831

مکان: پادوآ، ایتالیا

 

قهوه‌ساز آنتونیو پدروکی از برگامو بـه پادوآ نقل مکان کرد تا کافه بزرگ خودرا درسال 1831 بسازد. بـه زودی نام “کافه درهای باز” را بـه خود گرفت زیرا تا سال 1916 24 ساعت باز ماند. امروزه، این کافه ساعات کاری منظمی دارد اما همان‌ گونه محل ملاقات مردم محلی و گردشگرانی اسـت که از پادوآ بازدید می‌کنند. نوشیدنی مشخص ان Caffè Pedrocchi اسـت – قهوه با کرم نعناع و مقداری پودر کاکائو.

 

6. Antico Caffè Greco

عکس های قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1760

مکان: رم، ایتالیا

 

Antico Caffè Greco یکی از قدیمی‌ترین کافی شاپ هاي‌ رم اسـت. در طول 2.5 قرن گذشته، هنرمندان، نویسندگان و موسیقیدانان مشهور – از جمله مندلسون، واگنر، ایبسن، کیتس، بایرون، فهرست، استاندال، شلی، کازانووا و گوته – همگی بـه این کافی شاپ تاریخی رفته اند. در حالی‌که ارزان نیست – مشتریان میتوانند بـه اسانی حدود 40 دلار برای قهوه و شیرینی خرج کنند، گفته می شود که نه تنها از نظر غذا، بلکه بـه دلیل ارزش تاریخی، ارزش ان را دارد.

 

✅ مطالب مشابه: شخصیت شناسی قهوه | روانشناسی شخصیت افراد قهوه خور

 

5. Caffè Florian

عکس های قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1720

مکان: ونیز، ایتالیا

 

کافه فلوریان توسط فلوریانو فرانچسکونی تاسیس شد، که میخواست مکانی برای ونیزی ها ایجاد کند تا از قهوه، موسیقی و گفتگو لذت ببرند. هنگامیکه افتتاح شد، فلوریان بـه سرعت در بین اشراف محلی محبوب شد و شاعران، نویسندگان و هنرمندان مشهوری مانند کازانووا، لرد بایرون و پروست در ان رفت و آمد داشتند.

 

امروز، هنوز هم محل اقامت محبوب محلی اسـت که بـه خاطر انتخاب قهوه و شیرینی‌هایش شناخته می شود. هات چاکلت کازانووا غذای مخصوص خانه اسـت و دارای خامه با طعم نعناع، تکه هاي‌ شکلات سفید و ترکیب انحصاری کاکائو فلوریان اسـت.

 

4. کافه توماسلی

عکس قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1700

مکان: سالزبورگ، اتریش

 

درسال 1700؛ یوهان فونتن فرانسوی از دولت اتریش برای فروش شکلات، چای و قهوه برای ایجاد Cafegewölb Fontaine در Goldgasse مجوز گرفت. پس از مرگ او، کافه چندین بار تغییر کرد تا این که آنتون استایگر، ماژوردومو اسقف اعظم، مجوز را درسال 1753 دریافت کرد. درسال 1764؛ او ساختمان معتبری را که امروزه کافه در ان قرار دارد خریداری کرد.

 

کارل توماسلی، شیرینی‌پز، این کافه را درسال 1852 خرید و از ان زمان تا کنون زیر نظر همین خانواده کار می کند. در طول سالها، کافه توماسلی محل تجمع هنرمندان، موسیقی‌دانان و فیلسوفان مشهور از جمله موتزارت بوده اسـت.

 

3. کافه پروکوپ

تصویر قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1686

مکان: پاریس، فرانسه

 

کافه پروکوپ که در محله سن ژرمن-د-پرس پاریس واقع شده اسـت، در طول دهه ها محل ملاقاتی محبوب برای روشنفکران، هنرمندان و سیاستمداران بوده اسـت.

 

حامیان مشهور عبارتند از ولتر، بنجامین فرانکلین، جان پل جونز، توماس جفرسون، ماری آنتوانت و ناپلئون بناپارت «نامه اي تاریخی از او دراین مؤسسه بـه نمایش گذاشته شده اسـت». در حالیکه گاهی اوقات ان را قدیمی‌ترین کافه دائمی مینامند، اینطور نیست – درسال 1872 بسته شد و تا دهه 1920 بـه روی عموم باز نشد.

 

2. قهوه خانه کوئینز لین

عکس قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1654

مکان: آکسفورد، انگلستان

 

قهوه خانه کوئینز لین توسط سیرک جابسون، یهودی شامی اهل سوریه تأسیس شد. در حالی‌که ادعا میکند قدیمی‌ترین قهوه‌خانه‌اي اسـت که دائماً در اروپا اداره می شود، اما تنها از سال 1970 در مکان فعلی خود قرار داشته اسـت.

 

در این جا بود که جرمی بنتام فیلسوف انگلیسی مفهوم فایده گرایی را توسعه داد، نظریه اي که بیان می کند ارزش اخلاقی یک عمل بر اساس میزان مفید بودن ان در ترویج بیشترین میزان شادی برای بیشترین تعداد افراد تعیین می شود. امروزه، این قهوه خانه برای گردشگران و دانشجویان مجاور که در کالج کوئینز، سالن سنت ادموند، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه آکسفورد بروکس شرکت میکنند، محبوب اسـت.

 

1. تهمیس کهوسی

قدیمی ترین قهوه فروشی های دنیا

سال تاسیس: 1635

مکان: غازیانتپ، ترکیه

 

این قدیمی‌ترین مؤسسه شناخته شده اي اسـت که قهوه و دسر ترکی سرو می کند. درباره آغاز ان اطلاعات زیادی در دست نیست، اما تهمیس بـه معنای «محل کوبیدن قهوه» اسـت. در حالیکه مشخص نیست چه کسی این کسب و کار را شروع کرده اسـت، اما نسل‌ها از پدر بـه پسر منتقل شده اسـت.

 

در حالیکه قهوه ترکی ان نقدهای تحسین برانگیزی دارد، قهوه خانه بـه همان اندازه بـه خاطر قهوه با طعم پسته مشهور اسـت که مانند 400 سال پیش سرو می شد.

 

✅ مطالب مشابه: شناخت 12 مدل از قهوه بر پایه اسپرسو

 

در پایان

نوشیدن یک فنجان قهوه روزانه برای سلامتی شما حتی از انچه فکر می‌کردید برای شما بهتر اسـت. اما این فقط احساسات مبهم گرم نیست که از فنجان قهوه روزانه خود دریافت خواهید کرد. قهوه با فواید سلامتی باورنکردنی نیز مرتبط اسـت.