با ماجرای مادری واقعی و دلسوز بیشتر آشنا شوید

با ماجرای مادری واقعی و دلسوز بیشتر آشنا شوید

مادری دلسوز 

می‌خواهیم ماجرایی برای شما تعریف کنیم که نشان می دهد هر مادری می‌تواند دلسوز فرزندش باشد تا حدی که جانش را به خطر بیاندازد .

 

کودکی که از زمان بدو تولد در مشهد رها شد و در 2 سالگی بعنوان یک کودک تربیت ناپذیر به بهزیستی تربت جام سپرده شد.این کودک در این مرکز به شیوه و نوع خاصی نگه داری می شد. در 7 سالگی این کودک که بابک نام دارد زنی کمر همت را بست تا وی را از زندگی بی ثمرش نجات دهد.
 
 
با حضور این مادر دلسوز و زحمت هایش که شاید مقاومت را به زانو دربیاورد این کودک که جزء صدای نا مفهوم کلامی نمی دانست و جز سیاهی رنگی را نمی شناخت رفتارش تغییر کرد و توانست برای اولین بار به جامعه قدم بگذارد ولی این پایان ماجرا نبود.
 
 
امروز بابک به همت یک دکتر نیکوکار اولین عمل زیبایی صورتش را در تهران انجام داد تا ظاهرش نیز مثل باطنش مثل سایر کودکان ایران زمین انسانی شود.
 
 
دکتر هرمز دکتر زیبایی درمورد مریضی این کودک که در اولین روز تولد به علت ناهنجاری اخلاقی و شمائلی توسط خانواده اش رها شد گفت:
 
این یک نوع مریضی نادر هست که شاید از هر 3 هزار کودک یک کودک به این مریضی مبتلا شود.خانم شیخ احدی ناجی این کودک گفت: زمانی که این کودک را در سن 7 سالگی دیدم که چطور مورد بی توجهی اطرافیان هست و در چه شرایطی به سر می‌برد؛ دلم سوخت و برای اجتماعی کردن این کودک عزم خودم را جزم کردم.

 

با ماجرای مادری واقعی و دلسوز بیشتر آشنا شوید

داستان مادری فداکار در مشهد 

 
به گزارش تالاب شیخ احمدی با یک سال و نیم تلاش شبانه روزی توانست از بابک یک کودک اجتماعی بسازد و راه وی را برای  رفتن به مدرسه هموار کند.معلم مدرسه بابک گفت: این کودک از نظر عقلی سالم هست و مثل ما بقی کودکان رفتار می‌کند و حتی از لحاظ ادب و بیان نیز جزو کودکان مفید مدرسه به شمار می‌آید.
 
 
رئیس مرکز توانبخشی تربت جام در این باره گفت:  با بررسی هایي که انجام دادیم، متوجه شدیم که هوش این بچه مثل سایر کودکان و حتی بالاتر آنان است.
 
 
به همین علت یک گروه کارشناسی تشکیل دادیم و اولین قدم ها برای آینده بابک برداشته شد.وی ادامه داد: پس از بررسی هاي اکثر پروتز هاي لازم  و سایر نیاز هاي بابک از خارج از کشور خریداری شد  و امسال این  موارد تحویل گرفته شد و به مراکز مرتبط ارسال گردید.
 
 
گفتی است اولین جراحی زیبایی این کودک که به صورت رایگان بود در تهران و در مرکز فوق تخصصی 15 خرداد انجام شد و به گفته پزشکان بابک 13 مرتبه دیگر باید عمل جراحی انجام دهد تا چهره نمونه سایر کودکان داشته باشد.
 
 
بابک گذشته از سفر به تهران به دیدار امام هشتم رفت و در حالیکه پرچم سیدالشهدا را در آغوش گرفته بود، در خواست کرد تا خود و دوستانش بتوانند یک زندگی مثل سایر  کودکان داشته باشند.
 
 
 باشگاه خبرنگاران جوان
جدیدترین مطالب سایت