مردی که با یک دست پلنگ وحشی را از پا در آورد + عکس

مردی که با یک دست پلنگ وحشی را از پا در آورد + عکس

حمله پلنگ به تاکسیدرمیست مشهور و کشته شدن توسط آن مرد

مردی که به طور اتفاقی و ناخواسته با یک پلنگ وحشی درگیر شده و با دستان خالی آن را کشت کسی نیست جز کارل اکلی (Carl Akeley) تاکسیدرمیست مشهور!

به گزارش تالاب، تاکسیدرمیست مشهور وقتی در جریان سفر به آفریقا متوجه حیوانی در میان بوته ها شد به تصور برخورد با یک گزار به او شلیک کرد

 

تا جسد تاکسیدرمی شده آنرا به مجموعه اش اضافه کند غافل از آنکه چیزی که به وی شلیک کرده یک پلنگ وحشی است که تنها پایش با شلیک این مرد جوان زخمی شد!

در سال 1896 میلادی، یک پلنگ به کارل اکلی (Carl Akeley) حمله‌ور شد و او موفق شد با دستان خالی از پس پلنگ برآید. کارل تاکسیدرمیست بود و پس از کشتن پلنگ با آن عکس گرفت.

 

مردی که با یک دست پلنگ وحشی را از پا در آورد + عکس

کشتن پلنگ با دستان خالی

 

  از کارل اکلی به عنوان “پدر تاکسیدرمی مدرن” یاد می‌شود. یکی از بزرگترین یادگارهای او «تالار پستانداران آفریقایی» در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک است. اکلی با ابداع روشی جدید در تاکسیدرمی به واقع انقلابی را در این زمینه به پا کرد.

 

کارل در سال 1896 اولین سفرش به آفریقا را انجام داد اما از بخت بدش به ناگهان یک پلنگ 36 کیلوگرمی جلوی راهش سبز شد. کارل هنوز ناپخته بود و اول خیال کرد که موجود بین سبزه‌ها یک گراز زگیل دار است. بنابراین تصمیم گرفت تا گراز را با کیسه شکار کند و آن را با خود به آمریکا بازگرداند.

 

اکلی اسلحه‌اش را برداشت و ماشه را کشید اما وقتی صدای جیغ جانور را شنید، متوجه اشتباهش شد: گراز نبود بلکه پلنگ بود؛ هنوز هم زنده بود!

 

مردی که با یک دست پلنگ وحشی را از پا در آورد + عکس

کشتن پلنگ وحشی

 

کارل که قصد نداشت خودش طعمه جانور شود، دو مرتبه دیگر به آن شلیک کرد اما تیرش خطا رفت. بار سوم گلوله به بدنش ماسید و موجب خشمگین شدن پلنگ گشت. پلنگ نیز به سمت کارل حمله‌ور شد؛ انگار که قصد داشت انتقامش را بگیرد.

 

او کاملا دست پاچه شده بود و یک بار دیگر شلیک کرد و فهمید که گلوله‌اش خالی شده است. کارل سپس تلاش کرد تا از دست پلنگ فرار کند.

 

او به سرعت دوید و در همین حین، تفنگش را دوباره پر کرد اما وقتی برگشت تا به آن شلیک کند، متوجه شد که پلنگ به سمتش پریده است. خوشبختانه تیر اول به پای پشتیِ پلنگ خورده بود و نتوانست درست فرود بیاید. کارل نیز با دستانش گلاویز پلنگ شد.

 

پلنگ دندان‌هایش را در بازوی کارل فرو کرده بود ولی آن‌ها همچنان داشتند برای هم قدرت‌نمایی می‌کردند. کارل با دست چپ گلوی پلنگ را فشار می‌داد و دست راستش را تا جای ممکن داخل گلوی حیوان درنده کرده بود. چند لحظه بعد، کارل اکلی متوجه شد که پلنگ دیگر جان ندارد. سپس این عکس فوق‌العاده‌اش را گرفت.

جدیدترین مطالب سایت