پولدارترین کودکان دنیا چقدر سرمایه دارد؟

پولدارترین کودکان دنیا چقدر سرمایه دارد؟

کودکان بسیاری هستند کـه ثروت زیادی دارند و هر کدام از طریقی مانند شهرت، خانواده، استعداد و.. این ثروت را بـه دست آورده اند. ثروت این کودکان بسیار بیشتر از افراد بزرگ سال می باشد کـه ما میشناسیم دراین قسمت از مجله تالاب با چند نفر از پولدار ترین کودکان و نوجوانان جهان آشنا می‌شویم با ما همراه باشید.

 

ثروتمندترین کودکان مستقل سراسر دنیا

بـه دست آوردن میلیونها دلار کار دشواری اسـت، و بسیاری از ما در طول زندگی خود هرگز بـه دنبال بـه دست آوردن چنین پول هنگفتی نیستیم. اما برخی افراد هستند کـه پیش از تولد هجده سالگی خود از بخت، استعداد، و ثروت خانوادگی کافی برای گردآوردن پولی بیش از انچه کـه همه ی ما در تمام زندگی خود خواهیم داشت، برخوردار بوده اند.

 


مطالب مشابه: عکس هایی زیبا از دنیای پر احساس کودکان


 

1. جایلن بلدسو

جایلن بلدسو

جایلن بلدسو یک کودک نابغه اسـت کـه در سن 17 سالگی مدیرعامل یک شرکت بـه نام Jaylen D Bledsoe شد کـه خودش راه اندازی کرده بود. آخرین برآوری کـه از ارزش این شرکت بـه عمل آمد 3.5 میلیون دلار بوده و هدف آن مشارکت با برندهای بزرگ و افراد مشهور برای تبلیغ و گسترش نام تجاری آن‌ها اسـت.

 

از زمانی کـه او بـه سمت مدیرعاملی رسید، یک دانشکده با نام کارآفرینان نوجوان تاسیس کرد کـه بـه وسیله این دانشکده، جیلن از موفقیت خود برای الهام بخشیدن بـه سایر نوجوانان مانند خودش و قرار دادن آن‌ها در دسترس دنیای کارآفرینی استفاده می کند.

 

2. ریس رودریگز

ریس رودریگز

ریس درسال 1998 در تگزاس آمریکا متولد شد، وی با بازی در نمایش تلویزیونی “خانواده مدرن” بـه شهرت رسید و برای هر قسمت 70 هزار دلار درآمد کسب کند. وی در سن شش سالگی با خانواده اش بـه لس آنجلس نقل مکان کرد تا خواهر بزرگترش کـه آن زمان 11 سال سن داشت، بتواند آرزوی حرفه بازیگری را دنبال کند و به رغم بی علاقگی اولیه او بـه بازیگری، اما این شهر بزرگ بر رشد وی کمک می کرد.

 

نخستین نقش ریس شوخی کردن با یک بستنی فروش در فیلم جیمی کیمل لایو بود، اما نقشی کـه وی را واقعا بـه سمت ستاره شدن و ثروتمند شدن سوق داد، نقش او بـه نام مانی دلگادو در نمایش تلوزیونی ABC بود. وی درسال 2009 نامزد دریافت چندین جوایز بازیگری و جوایز انتخاب نوجوان شد. ارزش خالص دارایی وی حدود 7 دلار میلیون تخمین زده میشود.

 

3. اِل فانینگ

اِل فانینگ

اِل فانینگ درسال 1998 متولد شد و در بین ثروتمندترین کودکان جهان قرار دارد. ثروت اندک او از زمانی شروع بـه رشد کرد کـه در سه سالگی بـه عنوان نقش یک خواهر محبوب با نام داکوتا فانینگ در فیلم “من سام هستم” بازی کرد. او بار دیگر در فیلم Taken نقش کودک داکوتا بازی کرد. این تازه شروع کار او بود. بزرگ ترین نقش‌هاي‌ او تا بـه امروز در فیلم‌هاي‌ The Curious Case of Benjamin Button، Super 8؛ We Buy a Zoo و Maleficent بوده اسـت.

 

ال در سن سیزده سالگی موفق بـه کسب جوایز زیادی از جمله جایزه جشنواره فیلم هالیوود و جایزه انجمن منتقدان فیلم ققنوس شد و او برای هر نقش حدود 5 میلیون دلار دریافت می کند.

 

4. جیدن اسمیت

جیدن اسمیت

کودک بعدی جیدن اسمیت فرزند ویل اسمیت مشهور متولد 1198 اسـت. ثروت او مانند پدرش از موسیقی و حرفه بازیگری حاصل می شود. نخستین فیلم‌هاي‌ مستقل او “بچه کاراته” و “روزی کـه زمین ایستاد” بود. او چند سال بعد با پدرش در فیلم After Earth بازی کرد.

 

جیدن درخانواده‌اي متشکل از هنرپیشه‌ها متولد شد، و بـه همین دلیل در کانون توجهات قرار گرفت، اما پس از نقش آفرینی دراین فیلم‌ها مسیر خودرا بـه سمت موسیقی عوض کرد. فعالیت موسیقی او با همکاری جاستین بیبر در موزیک “هرگز نگو هرگز” قبل از این کـه نخستین آلبوم خود بـه نام Syre را منتشر کند، آغاز شد.

 

دارایی خالص وی تخمین زده شده اسـت کـه 8 میلیون نفر در حال افزایش اسـت. وی علاوه بر موسیقی و بازیگری سرمایه گذاری جدیدی را آغاز کرده اسـت بـه این ترتیب کـه یک کامیون غذای برای افراد بی خانمان بخشش میکند. این ترفند میتواند تاثیر زیادی در معروفیت او داشته باشد با وجودی کـه در حال حاضر 8 میلیون دلار سالانه درآمد دارد.

 

5. ابیگیل برسلین

ابیگیل برسلین

ابیگیل برسلین درسال 1996 در شهر نیویورک متولد شد و یکیدیگر از ستاره‌هاي‌ کودک سال اسـت کـه بـه فهرست ثروتمندترین کودکان جهان راه یافته اسـت. نخستین حضور او در صفحه تلویزیون در سن سه سالگی در تبلیغات اسباب بازی بودو ازآن زمان در بسیاری از فیلم‌هاي‌ مشهور بازی کرده اسـت. بزرگ ترین موفقیت او، بازی در Little Miss Sunshine بود کـه برای آن جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد و نامزد جایزه اسکار نیز شد.

 

ابیگیل تا بـه امروز یکی از جوان ترین بازیگرانی اسـت کـه تا کنون نامزد جایزه اسکار شده اسـت و دو سال بعد از این ماجرا درسال 2008؛ ShoWest’s Female Star of Tomas بـه او لقب گرفت «این لقب برای افرادی اسـت کـه در کوتاه مدت بـه ستاره هالی وود تبدیل میشوند».

 

بـه غیر از ستاره بودن روی صحنه، او همچنین موزیک‌هاي‌ زیادی ساخته اسـت از جمله کریسمس در نیویورک و طوفان. علاوه بر این‌ها، او کتابی بـه نام This May Sound Crazy نوشته اسـت کـه در مورد موضوعات عشق اسـت. او 16 میلیون دلار درآمد خالص سالانه دارد.

 

6. والنتینا پالوما پینو

والنتینا پالوما پینو

ثروتمند ترین کودکان جهان

 

والنتینا پالوما پینو متولد سال 2007؛ فرزند یک تاجر میلیاردر فرانسوی «هنری پینو» و ستاره هالیوود سلما هایک اسـت؛ بنابر این دلیلی کـه وی بـه دنبال ثروت و شهرت باشد. اصل و نسب او از فرانسه و مکزیکی باعث میشود کـه بـه اسانی بـه سه زبان زنده دنیا صحبت کند، کـه خود یک موفقیت محسوب میشود و بـه لطف پدر و مادرش، قبل از تولدش نیز در کانون توجه‌ها قرار گرفته بود.

 

حال یک سوال ذهن تمام افرادی کـه زندگی سلبریتی‌ها را دنبال میکنند، مشغول کرده این کـه آیا او از اعتماد بـه نفس خود برای ادامه راه مادرش برای راه یافتن بـه هالیوود استفاده خواهد کرد؟ یا این کـه او یک تاجر خواهد شد ودر کنار پدرش کار خواهد کرد؟ ثروت خالص والنتینا در حال حاضر بیش از 12 میلیون دلار اسـت البته توجه داشته باشیم کـه این ثروت پیش از هر گونه اقدام وی برای ثروت‌مند شدن اسـت.

 


مطالب مشابه: زیباترین دختربچه های دنیا که شبیه فرشته اند + عکس


 

7. Nick D’Aloisio

Nick D'Aloisio

در سن 15 سالگی، Nick D’Aloisio یک برنامه خبری با نام Summly را تهیه کرد کـه خلاصه و متراکم آخرین اخبار روز اسـت. دو سال بعد، این برنامه توسط یاهو بـه قیمت 30 میلیون دلار خریداری شد و باعث شد نیک بـه یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان تبدیل شود. این دستاورد باعث شد تا وی بـه عنوان مدیر محصول Yahoo News Digest کار کند ودر آنجا برنده جایزه Apple Design شود.

 

به رغم داشتن پول کافی برای زندگی راحت در 17 سالگی، نیک کار خودرا در یاهو رها کرد ودر رشته علوم کامپیوتر و فلسفه در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرد. در طول این تحصیل، او بـه عنوان یک کارآفرین در AirBnb مشغول بـه کار شد. ارزش خالص فعلی او 30 میلیون اسـت و مطمئنا این سرمایه پس از رو نمایی از پروژه‌هاي‌ بعدی او، بـه سرعت رشد خواهد کرد.

 

8. یانثه فلوگر

یانثه فلوگر

تنها روش موفقیت دراین فهرست کـه شاید شـما هم بتوانید آنرا تکرار کنید، روش یانثه فلوگر اسـت. زیرا او درسال 2008 ودر هجده سالگی، برنده قرعه کشی شد! اگر این اتفاق برای ما بیافتد، قبل از شنیدن این کـه «هِي… صبر کن! یک قعله بادی بزرگ را نخر کـه فقط می خواهي بدانی با انداختن آن در اقیانوس چه اتفاقی خواهد افتاد!»؛ تمام آنرا بـه باد خواهیم داد.

 

اما «خوشبختانه» فلوگر مانند ما نیست. او قبل از برنده شدن در قرعه کشی دانشجو بود، و این امر ذزه اي هم تغییر نکرد. او پس از رفتن بـه یک تعطیلات نسبتا خوب، با گذاشتن بیشتر این پول را در بانک، یا با دادن آن بـه خانواده، بـه مادرش خاطرجمعی داد کـه یک روز دیگر هم در زندگی کار نخواهد کرد.

 

باز هم اگر ما بودیم، چند کوسه می خریدیم و کسی را استخدام می‌کردیم کـه روی سر انها لیزر کار بگذارد. اما خوب… کمک کردن بـه خانواده کار خوبی اسـت.

 

9. جکی اوانچو

جکی اوانچو

برای کسانی کـه صدای جکی اوانچو را نشنیده اند، او یک خواننده کلاسیک متقاطع اسـت؛ بـه این معنی کـه او هم موسیقی کلاسیک را عالی می‌خواند و هم موسیقی پاپ را. اگر شـما یکی از میلیونها نفری باشید کـه برنامه آمریکا گات تلنت را تماشا کرده اند، این احتمال وجوددارد کـه قبلا صدای وی را شنیده باشید. او زمانی کـه تنها ده سال داشت دراین برنامه ظاهر شد، اما این شروع واقعی او نبود.

 

او پیش از ظاهر شدن در یکی از محبوب ترین برنامه هاي‌ تلویزیونی آمریکا، کار خودرا زمانی کـه فقط هشت سال داشت، دریک برنامه استعدادیابی آغاز کرد. پس ازآن، او شهرت خودرا در یوتیوب ادامه داد و حتی در برنامه اي در شبکه PBS کـه تجلیل آمریکا نام داشت، همانند تمام سال سومی ها موزیک «آوِ ماریا» را خواند. او در حال حاضر مولتی میلیونری اسـت کـه صاحب چندین آلبوم پرفروش اسـت، ودر سراسر کشور بـه اجرا میپردازد.

 

10. ژولیت برینداک

ژولیت برینداک

ممکن اسـت چیزی در مورد سایت ژولیت برینداک – خانم اُ و دوستان – بدانید؛ اما بـه احتمال قریب بـه یقین نمیدانید هنگامی کـه کار این سایت را آغاز کرده اسـت، چقدر کم سن و سال بوده اسـت. ژولیت برینداک شاید یکی از ملیح ترین 16 ساله هاي‌ جهان بوده اسـت. او در سایتی بـه نام خانم اُ و دوستان، یک مرکز رسانه اي اجتماعی کـه انحصارا برای دور هم جمع شدن و معاشرت دختران نوجوان و کوچک تر طراحی شده بود کار می کرد.

 

این سایت در واقع یک فیس بوک، اما فاقد کراهت هاي‌ آن اسـت. اینکار بـه عنوان یک سرگرمی برای توصیف خود آغاز شد، اما او بـه زودی موفق بـه جذب گروهی از سرمایه گذاران شد کـه بـه شرکت او پیوستند، و ارزش آنرا بالا بردند. یکسال بعد، درسال 2008؛ این شرکت ارزش خودرا محاسبه کرد: 15 میلیون دلار. بنابر این اگر چه او بـه ثروتمندی زاکربرگ نیست، اما او نیز بـه نوبه خود ثروتمند اسـت.

 

11. اوان «اوان تیوب»

اوان «اوان تیوب»

روش هاي‌ بسیار زیادی وجود ندارد کـه با آن بتوانید در یوتیوب مشهور شوید. بسیاری از کاربران واقعا مشهور YouTube یا از قبل مشهور بوده اند «مانند برادران ولاگ [Vlogbrothers]»؛ و یا «مانند PewDiePIe» کسانی هستند کـه هنگام بازی هاي‌ ویدئویی صداهای احمقانه اي از خود درمی آورند.

 

اما در این جا اوان وجوددارد کـه کانال اوان تیوب [EvanTube] را از سن هفت سالگی آغاز کرده اسـت. اوان یک یوتیوب باز عجیب نیست. او نه یک کارتون ساز اسـت و نه راهنمایی هاي‌ گام بـه گام برای آرایشگری ارائه می کند. او در عوض، اسباب بازی هاي‌ مورد علاقه خودرا بررسی می کند.

 

چیزی کـه او انجام می‌دهد … در واقع همین اسـت! زمانی کـه با وراجی در مورد بازی ها و اسباب بازی هاي‌ مورد علاقه خود، پدر و مادرتان را اذیت می‌کردید را بـه یاد دارید؟ اگر در آن زمان یوتیوب وجود داشت، می توانستید ثروت دیوانه کننده اي بـه دست آورید.

 

صرف نظر از کمک کوچک پدر اوان بـه او، در ویرایش ویدئوها و گاهی افزودن جلوه هاي‌ ویژه بـه انها، خود این کودک فوق العاده اسـت کـه این پول و ثروت دیوانه کننده را بـه دست می آورد. برنامه هاي‌ او بیش از 1.2 میلیارد بیننده داشته، و توانسته یک میلیون دلار درسال برای او درآمد داشته باشد؛ همه ی این ها با صحبت کردن در مورد اسباب بازی ها!

 

12. ایزابلا بارت

ایزابلا بارت

آیا هرگز تصور کرده‌اید کـه کودکی باشید کـه با راه رفتن بـه این طرف و آن طرف مولتی میلیونر شوید؟ ایزابلا برت این رویا را بـه واقعیت تبدیل کرده اسـت. اگر برنامه هایي کـه نام آن ها برده شد را تماشا کرده باشید، نام وی را بـه یاد خواهید آورد؛ زیرا او در برنامه کودکان نوپا و تاج ها حضور داشت. مسلما او با شش سال سن، کم سن و سال تر از روزگار عجیب نه سالگی فعلی خود بود! با این کـه سن او تک رقمی اسـت، ثروتی بالغ بر دو میلیون دلار دارد.

 

بارت در شرکت ها سهام دارد، در نمایشگاه هاي‌ مد نیویورک قدم میزند، و بـه نمایش هاي‌ پیروزمندانه خود ادامه میدهد. نکته اي کـه فراموش شد این اسـت کـه او همچنین در حال بیرون دادن دو تک موزیک اسـت! ما نمی‌گوییم کـه نه سالگی برای داشتن پولی بیش از انچه کـه بیشتر ما خوابش را هم نمی ببینیم بسیار زود اسـت، بلکه می‌گوییم… باشد، صبر کنید، این دقیقا همان چیزی اسـت کـه می‌گوییم.

 

13. دیوید و کاترین کوک

دیوید و کاترین کوک

کاترین و دیوید کوک خواهر و برادر نوجوانی هستند کـه ایده جالبی داشتند. همان طور کـه می‌دانید سالنامه ها عالی هستند، اما مگر غیر از این اسـت کـه کتاب هاي‌ چاپی باید پی کار خود بروند؟ خوب، اگر شـما بتوانید همه ی این سالنامه ها را دیجیتال کرده ودر یک شبکه اجتماعی قرار دهید چطور؟

 

این چیزی اسـت کـه این دو تصمیم بـه انجام آن گرفتند: تاسیس شرکتی فوق العاده عالی، قبل ازآن کـه متوجه شوند اینکار بسیار فراتر از توان آنهاست. آن ها سپس جف، برادر بزرگ‌تر خودرا بـه عنوان یک تاجر و مدیر عامل شرکت وارد کار کردند. وبسایت انها بـه MeetMe تغییر نام داد، و پس از محبوبیتی غیر منتظره، درسال 2011 بـه فروشی بیش از 100 میلیون دلار دست یافت.

 

14. تایلر دیکمن

تایلر دیکمن

در پایان، میلیونر جوانی را معرفی می‌کنیم کـه واقعا بـه نسبت سن و سال خود فعالیت می کند. شرکتی کـه تایلر دیکمن جوان درسال 2000؛ در سن پانزده سالگی، تاسیس کرد کلترونیک [Cooltronics] بود «چیزی کـه هنوز هم بـه همین نام خوانده می شود». این اغاز قصه او نیست، اما جداً کلترونیک بهترین نامی نیست کـه یک نوجوان می تواند پیشنهاد دهد؟

 

او قبل ازآن، هنگامی کـه فقط سیزده سال داشت، جوان‌ترین فردی بود کـه کارآموزی مریل لینچ را بـه دست آورده بود، کار پاره وقتی کـه بـه نگه‌داری از کودکان اختصاص داشت. بیشتر پرستاران بچه خیلی خوش شانس باشند ۵ دلار اضافه میگیرند کـه از سرک کشیدن کودک بـه یخچال جلوگیری کنند.

 

همچنین، نگه‌داری از کودکان نخستین شغل او نبوده اسـت! او از سیزده سالگی هر کاری کـه از دستش برمی آمده را انجام می داده اسـت، حتی بـه عنوان شعبده باز برای جشن هاي‌ بچه ها. اما او پس از کار در مریل لینچ بود کـه شرکت لوازم کامپیوتری را آغاز و نامی مناسب در حد مدرسه -یعنی کلترونیک- رابرای آن انتخاب کرد؛ شرکتی کـه وی را ثروتمند ساخت.

 

با این کـه اکنون دیکمن دهه سوم زندگی خودرا سپری می کند، باز هم دراین مقاله جای میگیرد؛ زیرا هنگامی کـه ثروت میلیونها دلاری خودرا بـه دست آورد، هنوز یک نوجوان بود. علاوه بر این، او هرگز بـه قدری کافی بزرگ نشد و نام شرکت را تغییر نداد. ما بـه همین خاطر احترام زیادی برای او قائل هستیم.

 

15. مدی بردشاو

مدی بردشاو

پولدارترین کودکان دنیا

اگر یکی از طرفداران شارک تانک باشید، احتمالا مدی بردشاو را دیده اید. او با شرکت خود، « M3 Girl Designs»؛ کـه در زمینه فروش جواهرات ساخته شده از درب هاي‌ رنگی و منعطف بطری ها فعالیت دارد، دراین برنامه حاضر شد. بردشاو کار این شرکت – کـه در زمان پخش برنامه شارک تانک درسال پنجم خود ودر حال شکوفا شدن بود – را در سن 10 سالگی آغاز کرده بود.

 

اگر چه قبل از رشد بیش از پیش شرکت در برنامه شارک او چندین پیشنهاد سرمایه گذاری را دریافت کرده بود، اما تبدیل آن بـه یک کسب و کار شکوفا حداقل 1.6 میلیون دلار درآمد اضافی برای او حاصل کرد. متاسفانه این شرکت اخیرا چندان موفق نبوده اسـت. در واقع، وجود آن بـه سختی ادامه پیدا کرده اسـت. بردشاو و خانواده وی با ادعای نقض قوانین علامت تجاری شکایت از شرکت هاي‌ دیگر را آغاز کرده اند.

 

پس از چند دعوی موفق آمیز، کاشف بـه عمل آمد کـه همانگونه کـه قطعا بردشاو «وسایل ساخته شده از درب بطری ها» را اختراع نکرده اسـت، اصلا شرکت انها فاقد علامت تجاری اسـت. از دست دادن پول طرح دعوی در دادگاه، پول حاصل از برنامه شارک «تمام سرمایه گذاران پس از روشن شدن حقیقت، پا پس کشیدند» و نیز شهرت خدشه دار شده شرکت، تا سال 2014 آینده M3 را در تاریکی فرو بردند.

 

اما بردشاو تمام پول خودرا از دست نداد؛ او اکنون در دانشگاه استنفورد در حال تحصیل اسـت، زیرا میلیونر بودن قبل از هجده سالگی برای او کافی نبود. حداقل ماجرا این اسـت کـه قبل از فارغ التحصیلی بدهی زیادی بـه دانشگاه نخواهد داشت. مگر این کـه باز هم بـه دلیلی نادرست بـه اشتباه علیه کسی شکایت نکند.

 


مطالب مشابه: عکس های دیدنی از دنیای کودکانه


 

در پایان

وقتی اصطلاح “بچه پولدار” را می شنوید، بدون شک بـه این فکر میکنید کـه او صاحب والدینی پولدار و ثروتمند اسـت کـه در پر قو بزرگ شده و تمام ثروتش را از پدر و مادرش بـه ارث برده اسـت. بله، همینطور اسـت، هرچند برخی کودکان صاحب پدر و مادری ثروتمند هستند کـه ارث بزرگی برایشان بـه جا میگذارند،

 

اما برخی دیگر کار میکنند و درآمد خودشان را دارند. امروزه خیلی از کودکان در جهان وجود دارند کـه با کارآفرینی، حضور در سینما، مدلینگ، داشتن کانال هاي‌ یوتیوب بـه ثروت هنگفت و میلیونی دست پیدا کرده اند.

جدیدترین مطالب سایت