روش های درمانی عجیب و غریب سنتی

روش های درمانی عجیب و غریب سنتی

10 روش درمانی عجیب و غریب سنتی

در دنیای مدرن امروزی که مشکل اصلی مریضی هاي هست که راه درمانی برای آن ها نیست جز راه هاي سنتی ما 10 مشابه از این درمان هاي سنتی را برای شما آماده نموده ایم

 

عتقادات و باورهای غلطی که هنوز در تعداد زیادی از جوامع و قبیله ها شنیده می شود و رواج دارد و متاسفانه بدون در نظر گرفتن عواقب جبران ناپذیری آن را انجام میدهند.

 

دنیای مدرن و پیشرفت هاي علمی و پزشکی جهان دیگر جایی برای روشهای درمانی عجیب و غریب سنتی ندارد اما با این وجود افرادی میباشند بدون دقت به این هشدار ها قدیمی ترین روشهای درمانی طول تاریخ را جایگزین راه هاي درمانی اخیر می کنند .

 

به گزارش تالاب :در این بخش نگاهی داریم به باورنکردنی ترین روشهای درمانی عجیب در طول تاریخ دنیای بشر !! به تازگی بعضی سایت‌هابه معرفی مشابه‌هایي از روش‌هاي درمان سنتی در فضای مجازی پرداختند که از سوی تعداد زیادی از مردم جهان برترین راهکار برای درمان بعضی مریضی‌ها تلقی می شوند.

 

علم پزشکی به سرعت در حال پیشرفت هست به طوری‌كه دانشمندان در محیط آزمایشگاه روز به روز ابعاد جدیدتری از مریضی‌ها را کشف و روش‌هاي درمانی جدیدی را به عموم معرفی میکنند. با این حال، عده‌اي هنوز روش‌هاي سنتی را برای درمان بعضی مریضی‌ها ترجیح داده و معتقدند هیچ دارویی نمیتواند جایگزین آن ها شود. ایران ناز برای شما مطلبی به معرفی 10 روش عجیب و غریب و چندش‌آور برای درمان بعضی مریضی‌ها پرداخت. این درمان‌هاي سنتی که در ادامه معرفی شده‌اند، هنوز در بعضی نقاط جهان کاربرد دارند

 

1. کمپوت قورباغه

به نقل از انجمن “نشنال جئوگرافی”، مردم کشور پرو از ترکیب قورباغه له شده و انواع ادویه‌جات محلولی بدست می‌آورند که به عقیده‌شان مریضی آسم و مشکلات ناباروری را درمان می کند.گرچه این روش درمان از نظر علمی هنوز تایید نشده هست، تعداد زیادی از مردم پرو از این محلول چندش‌آور برای افزایش قدرت باروری بهرهگیری می کنند

 

روش های درمانی عجیب و غریب سنتی

2. خارج کردن امعاء و احشاء از دهان

دانشکده پزشکی دانشگاه یل ایالات امریکا در گزارشی نوشت: بعضی اندام‌هاي شکمی را می توان از راه دهان خارج کرد. جراحان توانستند نخستین بار با این سبک بدون کوچکترین برش، کیسه صفرای بیمار را از بدنش بیرون بکشند.

 

3. زالو درمانی

در بعضی از کشورها برای خارج کردن خون کثیف از بدن و پیشگیری از انسداد رگ‌ها از زالو بهرهگیری می شود. همینطور عده‌اي از متخصصان به منظور جداسازی خون زیر بافت‌هاي پیوندی فرآیند زالودرمانی را انجام میدهند.

 

روش های درمانی عجیب و غریب سنتی

 

4. کرم و لارو حشرات

در بعضی نقاط جهان لارو حشرات را بر روی زخم قرار می دهند تا از عفونت و تورم پوستی پیشگیری کنند. این کرم‌هاي کوچک تنها از بافت‌هاي مرده پوست تغذیه کرده و بدین طریق به روند ترمیم و بازسازی پوست سرعت می‌بخشند.

 

روش های درمانی عجیب و غریب سنتی

5. ادرار اسب آبستن

ادرار اسب آبستن حاوی نوعی استروژن به نام “پریمرین” «Premarin» هست که در قبل جهت هورمون‌درمانی مورد بهرهگیری قرار می گرفت. این روش درمان در سال 2002 از سوی 9 میلیون خانم مورد بهرهگیری قرار گرفت تا این که سرانجام آثار منفی آن از قبیل ابتلا به حملات قلبی گزارش شد.

 

6. شیر مادر
عده‌اي از دانشمندان بر این باورند مصرف شیر مادر میتواند سلول‌هاي سرطانی را از بین ببرد. گرچه این نظریه هنوز به طور قطع تایید نشده هست

 

7. بلعیدن ماهی خام

در جنوب هند نوعی درمان سنتی برای درمان آسم و گرفتگی گلو وجود دارد که به موجب آن بیمار باید ماهی‌هایي به طول 5 سانتیمتر راکه با ادویه آمیخته شده به طور کامل ببلعد! این درمان توسط یک خانواده هندی انجام می شود و هر سال هزاران نفر به این خانواده مراجعه می کنند.

 

روش های درمانی عجیب و غریب سنتی

8. مصرف کرم‌هاي انگلی

برای درمان مریضی‌هاي روده و ALS «اسکلروز جانبی آمیوتروفیک» بلعیدن کرم‌هاي انگلی «که عموماً در روده زندگی میکنند» یا قرار دادن آن‌ها بر روی زخم از سوی بعضی توصیه می شود. عقیده بر آن هست که سیستم دفاعی بدن با این روش تقویت میشود

 

9. پیوند دندان به چشم

این روش که با کشیدن دندان و جایگذاری آن در چشم بیمار صورت میگیرد، بینایی را تقویت میکند. در این روش، جراحان با ایجاد یک سوراخ در دندان و پیوند آن به چشم نوعی پروتز چشم ساخت می کنند که می تواند زخم‌هاي قرنیه را ترمیم کند.

 

روش های درمانی عجیب و غریب سنتی

 

10. پیوند باکتری مدفوع

در این روش که از قرن چهارم در چین متعارف بوده مدفوع اهدایی به ماده‌اي موسوم به “سوپ زرد” تبدیل می شود سپس وارد بدن بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و مریضی کرون «نوعی التهاب دیواره روده» می شود. هدف از این درمان اضافه کردن باکتری‌هاي مفیدی هست که به صورت طبیعی درون روده‌هاي بعضی افراد وجود ندارند.

جدیدترین مطالب سایت