بروزرسانی : 24 آبان 1402

آداب و رسوم غذا خوردن هر کشور چیست ؟ + 12 کشور

آداب و رسوم غذا خوردن هر کشور چیست ؟ + 12 کشور

بـه عنوان یک گردشگر اگر درباره آداب غذاخوردن مقصد مورد نظرتان آگاهی داشته باشید ان گاه می توانید بدون جلب توجه افراد در رستوران مورد نظرتان-واقع در مقصد- بـه اسانی و با آرامش غذا را نوش جان کنید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بـه مناسبت روز جهانی غذا در روز 24 مهر، لیستی از آداب و رسوم غذا خوردن کشور های مختلف را منتشر کرده ایم.

آداب و رسوم غذا خوردن هر کشور

غذا بهترین قسمت یک سفر اسـت. موافق نیستی؟ با این حال، هر کشوری مجموعه اي از آداب و رسوم غذایی خودرا دارد کـه حتی در وحشیانه ترین رویاهای خود نمی‌توانید تصور کنید. بـه عنوان یک گردشگر، اغلب ایده خوبی اسـت کـه با این آداب و رسوم آشنا باشید تا بـه کسی توهین نکنید. فهرست ما را بخوانید تا بدانید چگونه مانند یک محلی دریک سرزمین خارجی غذا بخورید.

1. چین

چین

در چین تمام کردن غذا در بشقاب شـما بی ادبانه تلقی می‌شود. حتی اگر غذا را خوشمزه می دانید، مهم اسـت کـه یک وعده کوچک را پشت سر بگذارید. این راهی برای تعریف کردن از میزبان اسـت کـه بـه اندازه کافی بـه شـما غذا داده اسـت.


مطالب مشابه: آشنایی با آداب و رسوم جالب خوردن غذا در کشورهای مختلف


2. ژاپن

ژاپن

این یک عمل بی ادبانه اسـت کـه هنگام صرف غذا در ژاپن غذا رابا استفاده از چاپستیک رد کنید. آن ها بر این باورند کـه در مراسم تشییع جنازه، استخوانها بـه همین صورت منتقل می شوند. بنابر این، هیچکس نمی‌خواهد هنگام صرف یک غذای آرام، یاد مرگ و تشییع جنازه بیفتد.

3. تایلند

تایلند

در تایلند، استفاده از چنگال برای گذاشتن غذا در دهان اغلب مورد توجه قرار می‌گیرد. در این جا فقط می‌توان از چنگال برای فشار دادن غذا روی قاشق استفاده کرد و بس. اگر می‌خواهید با چنگال غذا بخورید، وقتی در تایلند هستید دوباره فکر کنید! هوم، من تعجب میکنم کـه چگونه آن ها نودل میخورند.

4. کره جنوبی

کره جنوبی

در کره جنوبی، نمیتوانید قبل از این کـه مسن ترین عضو لقمه بخورد، شروع بـه غذا خوردن کنید. شـما همچنین قرار اسـت از سرعت غذا خوردن پیرترین فرد پیروی کنید. این نشانه احترام بـه حساب می‌آید. بنشینید، استراحت کنید و منتظر بمانید تا بزرگ تر شروع کند.

5. هند

هند

خوردن با دست چپ در هند یک تابو محسوب می‌شود. در این جا اعتقاد بر این اسـت کـه دست راست برای کارهای نجیب و از دست چپ برای تمیز کردن بدن استفاده میشود. عجیب بـه نظر میرسد درست اسـت؟

6. مصر

مصر

تقاضای نمکدان در مصر ایده بدی اسـت. این راهی برای گفتن بـه سرآشپز اسـت کـه غذا فاقد طعم کافی اسـت و بـه چاشنی بیشتری نیاز دارد. بنابر این، بهتر اسـت همیشه در سکوت غذا بخورید وگرنه ممکن اسـت میزبان خودرا ناامید کنید.


مطالب مشابه: 42 رسم و رسوم پذیرایی کردن


7. شیلی

شیلی

هرگز هنگام غذا خوردن در شیلی از دست خود استفاده نکنید زیرا غذا باید همیشه با کارد و چنگال خورده شود. کل مفهوم واقعاً بهداشتی بـه نظر می‌رسد. اما چگونه می توانید با چاقو و چنگال در دست هوس خودرا برای چنگال مرغ سیر کنید؟

8. ایتالیا

ایتالیا

تقاضای پنیر با غذا هاي دریایی در ایتالیا یک راه عالی اسـت. مخلوط کردن پنیر با ماهی گناه مهلکی محسوب می‌شود. اما اگر دریک مقصد توریستی اصلی هستید، ممکن اسـت مورد نگاه هاي‌ غیر دوستانه قرار نگیرید. اجازه ندهید سرآشپزها روی شـما سایه بیاندازند.

9. انگلستان

انگلستان

در حین هم زدن چای یا قهوه، هرگز اجازه ندهید قاشق کناره هاي‌ فنجان را لمس کند. و بعد از این کـه هم زدن تمام شد، قاشق باید روی نعلبکی بماند. در صورتی کـه قاشق شـما بـه فنجان برخورد کند و صدای قلقلکی ایجاد کند، ممکن اسـت باعث خشم نشود، اما مردم میدانند کـه شـما یک توریست هستید. و ان نگاه هاي‌ قضاوت آمیز را نشانه بگیرید.

10. اتیوپی

اتیوپی

برای بـه اشتراک گذاشتن غذا در اتیوپی آماده باشید. انها اندازه هاي‌ بزرگی را ارائه میدهند کـه بـه اندازه کافی برای تغذیه یک خانواده کافی اسـت. اتیوپیایی ها هدر دادن غذا را دوست ندارند و این بهترین کاری اسـت کـه میتوانند انجام دهند. خوب، هر چه بیشتر بهتر اسـت، درست اسـت؟

11. روسیه

روسیه

اگر هنگام غذا خوردن دستتان را روی پا بگذارید، در روسیه رفتار بدی اسـت. می توانید ان‌ها را روی میز یا هر جای دیگری بگذارید اما نه روی پا. بنابر این، قبل از غذا خوردن، زمانی کـه در روسیه هستید، فکر کنید.

12. تانزانیا

تانزانیا

در تانزانیا، بـه موقع بودن برای صرف غذا توهین بـه میزبان اسـت. اگر می‌خواهید مودب باشید، دیر حاضر شوید و آن ها از این ژست قدردانی خواهند کرد. شبیه یک رویا بـه نظر میرسد، اینطور نیست؟


مطالب مشابه: آداب و رسوم رفتن به رستوران در برخی از کشورها


در پایان

اکنون کـه از این آداب و رسوم غذایی عجیب مطلع شدید، ان گرسنگی را بـه روشی «فرهنگی قابل قبول» شکست دهید و بـه سراسر جهان سفر کنید!

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت