7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

آشنایی 7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا

گویند که پدر تو بود فاضل از فضل پدر پسر چه حاصل ابن گفته اي که فقط در گفتار ما هست و لي در عمل چیز دیگری می باشد با ما در سایت تالاب باشید آقازادگی پدیده نوظهوری نیست. همۀ وقت آدم هایي میباشند که فکر می کنند داشتن جایگاه‌هاي ویژه به واسطه پیوندهای خونی و مناسبات خانوادگی حق مسلم آن‌هاست و می‌توانند خیلی راحت آن را تصاحب کنند

 

گرچه در طول تاریخ هم چنین بوده و کسی به عملکرد آنها کاری ندارند. ریشه این معضل را نه فقط در حال حاضر که حتی میتوان آن را در دور دست ترین روزهای تاریخ نیز پیدا کرد. در دوره‌هاي جدیدتر حتی به شغلی به نام بابا پولداری نیز رسید

 

تا جایی که نه فقط در کشور خود ما که اگر در ابعاد زمانی و مکانی گوناگون جهان اکثر کنکاش کنید روز به روز اکثر به این نتیجه خواهید رسید که عبارت«گویند که پدر تو بود فاضل از فضل پدر پسر چه حاصل؟» شعاری بیش نیست که فقط در حد حرف باقی مانده هست و همۀ وقت این رابطه‌ها میباشند که جای ضابطه‌ها را در جوامع گوناگون میگیرند.

 

اسامه بن لادن رهبر القاعده

بر خلاف ظاهر اتو کشیده اي که اکثر ما از این طیف در ذهن داریم شاید کمتر کسی بداند که اسامه بن لادن بنیانگذار و رهبر گروه تروریستی القاعده در خانواده‌اي متمول در عربستان سعودی به جهان آمده هست. بن لادن که متولد شهر ریاض هست فرزند محمد بن لادن میلیاردر بود؛

 

کسی که با خاندان سلطنتی آل سعود ارتباط داشت و در اساس صنعت ساختمان فعالیت می کرد. دیدنی هست بدانید که بن لادن دوران تحصیلش را در مدرسه الثغر که مدرسه‌اي سکولار و مختص نخبگان بود گذراند و بعدها در دانشگاه در رشته‌هایي همچون علم اقتصاد و مدیریت بازرگانی تحصیل کرد.

 

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

 

شاهزاده‌های عربستانی

در کنار اسامه بن لادن، کشور عربستان و آل سعود به خاطر سیستم پادشاهی جزو حکومت‌هاي آقازاده پرور به حساب می آید برای همین هم تعداد آنها نه فقط در عربستان که در اقصی نقاط جهان به قدری چندان هست که نمی شود به شخص خاصی اشاره کرد؛ ولی اگر نگاهی به اخبار بیندازید

 

هرازگاهی میتوانید اخبار عجیب و غریب پیرامون آنها را بخوانید بعنوان مثال چندی پیش بود که یکی از شاهزاده‌هاي عرب برای ملاقات 15 دقیقه‌اي با کریستین استوارت، ستاره جوان هالیوود حاضر شده بود نیم میلیون دلار پرداخت کند یا یکی دیگر از آنها شاهزاده‌اي بود که به خاطر خرید 1.5میلیون دلار عطر در لندن حسابی خبرساز شده بود.

 

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

 

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

حکومت کمونیستی کره شمالی همۀ وقت به خاطر فضای بسته‌اي که در آن حاکم بوده هست و از طرف دیگر به خاطر تبلیغات رسانه‌ها علیه جو موجود در آن همۀ وقت در نظر افکار عمومی جهان بعنوان یک کشور مستبد با قوانین عجیب‌وغریب شناخته میشود.

 

کیم جونگ اون در حال حاضر رهبری این کشور را به عهده دارد؛ کسی که تا قبل از فوت پدرش می توان او و دیگر برادرانش را جزو آقازاده‌هاي بین‌المللی به حساب آورد تا جایی که میشود فرهنگ آقازاده بودن را در سبک زندگی آن‌ها پیدا کرد از جمله آنها می توان به تحصیل و سفر در خارج از کشور اشاره کرد؛

 

چیزی که امکان آن برای هیچ کدام از شهروندان کره‌اي وجود ندارد از جمله آن می توان از سفر برادر بزرگ‌تر رهبر کره شمالی نام برد که در سال 2001 قصد داشت برای رفتن به دیزنی لند با پاسپورت جعلی به توکیو برود از همۀ دیدنی تر این که خود کیم جونگ اون در زمان آقازادگی با یک اسم مستعار به سوئیس رفت و در مدرسه‌اي انگلیسی زبان در برن به تحصیل مشغول شد.

 

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

 

جرج بوش رئیس‌جمهور امریکا

در کنار رهبران کره شمالی که حکومت از پدر به فرزند می رسد میتوان نمونه تقریباً نمونه آن را حکومت‌هاي جمهوری نیز پیدا کرد. نمونه‌اش ریاست جمهوری بوش پدر و بوش پسر بود با این تفاوت که آنها با فاصله یک رئیس‌جمهور هر دو و به واسطه انتخابات امریکا به مقام رئیس‌جمهوری این کشور رسیدند تا جایی که بوش پدر 41امین رئیس‌جمهور و بوش پسر 43امین رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا محسوب میشوند

 

اما دیدنی اینجاست که خود جرج بوش نه فقط از سمت پدر که از سمت مادری هم‌ریشه‌اش به خانواده‌هاي حکومتی می‌رسیده هست؛ چون مادر او از نوادگان ژنرال فرانکلین پیرس، چهاردهمین رئیس‌جمهور کشور آمریکا هست.

 

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

 

شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس

او از نوادگان ملکه انگلیس هست و بعد از پدرش دومین فرد در دودمان خاندان سلطنتی به حساب می آید؛ به همین خاطر وی را میتوان از مشهور‌ترین آقازاده‌هاي جهان به حساب آورد. یکی از اتفاقاتی که آنها را در چند سال قبل بیش از پیش مورد دقت مردم جهان قرار داده هست ازدواج او با کیت میدلتون بود کسی که بعدها به خاطر سبک زندگی و لباس پوشیدنش بارها و بارها در فهرست خوش پوشان جهان قرار گرفت.

 

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

 

ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور

یکی از پر سر و صداترین آقازاده‌هاي حال حاضر دنیاست که با ریاست جمهوری پر حاشیه پدرش این روزها بیش از پیش مورد دقت مردم و رسانه‌هاي جهان قرار گرفته هست. ایوانکا دختر غول املاک امریکا هست و این روزها در دولت پدرش بعنوان شبه بانوی اول امریکا نقش بازی می کند او همین حالا در 45امین دولت امریکا بعنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهور مشغول به کار هست.

 

دختر دونالد ترامپ این روزها اضافه بر یدک کشیدن نام پدر، خودش صاحب برند مشهور ایوانکا در حوزه پوشاک هست. برندی که چندی پیش بعد از سخنان پدرش علیه زنان توسط خریداران آمریکایی تحریم شد.

 

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

 

پرنس فیلیپ شاهزاده سوئد

پرنس کارل فیلیپ، شاهزاده سوئدی نیز چندی پیش به خاطر عروسی غوغایی‌اش در رسانه‌ها و اخبار گوناگون مورد دقت قرار گرفت. پرنس فیلیپ در زمان تولد خودش بعنوان ولیعهد شناخته می‌شد؛ اما وقتی هفت ماهه بود قانون وراثت سوئد تغییر پیدا کرد و این مقام به خواهر خودش که فرزند بزرگ تر خانواده بود رسید. پرنس فیلیپ حدود دوسال پیش به واسطه ازدواجش با یک گارسون بر سر زبان‌ها افتاد.

 

7 مورد از قدرتمند ترین آقازاده های دنیا (عکس)

 

جدیدترین مطالب سایت