بروزرسانی : 27 فروردین 1397

هزینه یک مراسم عروسی این روزها چقدر می شود؟

هزینه یک مراسم عروسی این روزها چقدر می شود؟

مراسم عروسی از گذشته تا به امروز یک مراسم خاص بوده است و قطعا هزینه هایی همیشه برای برگزاری چنین مراسمی وجود داشته است.

در گذشته به بهانه ازدواج دختران و پسران، تمام آشنایان دورهم جمع می شدند و زوج جوان را راهی خانه بخت می کردند. جشن ازدواجی که در خانه پدر داماد یا عروس برگزار می شد و به همین مناسبت کوچه را چراغانی می کردند.

همه چیز ساده و بی آلایش بود؛ صندلی هایی در حیاط چیده می شد، مهمانان یکی یکی می آمدند و شبی شاد را در کنار هم می گذراندند. پس از آن بود که زندگی ساده و بادوام عروس و داماد آغاز می شد.

اما این روزها با گذشت زمان، زلزله فکری در ذهن برخی دختران و پسران ایرانی ایجاد شده است؛ زلزله ای که تمام سادگی های ازدواج را ویران کرد تا جامعه امروز با تالارهای شیک و پر هزینه، خانه های مجلل و جهیزیه های لوکس رو به رو شود.

هزینه تالارها نزدیک به 40 میلیون تومان شده است، آن هم فقط برای صرف شام! و لباس عروس و داماد و حلقه های ازدواج به ده میلیون تومان می رسد. با حساب هزینه های دیگر مانند، میوه، شیرینی، آتلیه عکس، فیلمبرداری از جشن و تزیین ماشین عروس این هزینه ها به 100 الی 120 میلیون تومان نیز خواهد رسید!

وقتی عروس خانم، گران ترین لباس عروس را می خواهد!

 یکی از مدیران مزون لباس عروس واقع در تهران می گوید: هزینه کرایه لباس عروس از 500 هزار تومان تا 10 میلیون می رسد.

هزینه تالارها نزدیک به 40 میلیون تومان شده است، آن هم فقط برای صرف شام! و لباس عروس و داماد و حلقه های ازدواج به ده میلیون تومان می رسد. با حساب هزینه های دیگر مانند، میوه، شیرینی، آتلیه ژس، فیلمبرداری از جشن و تزیین ماشین عروس این هزینه ها به 100 الی 120 میلیون تومان نیز خواهد رسید!

این مدیر مزون ادامه می دهد: بسیاری از دختر خانم هایی که به این مزون می آیند، برای خرید لباس های گران قیمت پافشاری می کنند و در ازای آن، آقای داماد برای اثبات کردن عشق خود به همسرش این هزینه ها را تقبل می کند.

او می افزاید: در میان مراجعه کنندگان، عروس خانم هایی هستند که به جای زیبایی لباس، فقط به قیمت لباس عروس فکر می کنند! آنها دلشان می خواهد که گران قیمت ترین لباس را بپوشند و اگر لباسی که از آن خوش شان آمده، ارزان قیمت باشد، آن را رد می کنند!

انگشتر نامزدی 15 میلیون تومان!

در میان این هزینه های سرسام آور ازدواج، متاسفانه کسانی هستند که برای خرید حلقه ازدواج عروس و داماد چند ده میلیون هزینه می کنند.

بهنام 27 ساله که مراسم نامزدی و بله برون را در پیش دارد از خرید حلقه نامزدی برای همسرش خبر می دهد و می گوید: دیروز برای خرید حلقه نامزدی رفته بودیم و هزینه انگشتر نامزدم 15 میلیون تومان شد.

او ادامه می دهد: انگشترهای ارزان قیمتی هم در پاساژ وجود داشت، اما انگشتری که نامزد من انتخاب کرده، جواهر است و دلیل گرانی اش، سنگ های قیمتی کار شده روی آن است!

تجمل گرایی، مانع ازدواج جوانان امروزی

متاسفانه این روزها تجمل گرایی، مهمترین مانع ازدواج جوانان شده است و روی آوردن آنها به تجملات، موجب شده که به موقع ازدواج نکرده و به دنبال آن، بسیاری از بیماری های روحی، روانی و اختلافات خانوادگی در میان شان به وجود آید.

از سوی دیگر، هستند کسانی که قناعت به خرج داده و با حداقل هزینه های ازدواج نیز راهی بخت می شوند. اما آنها هم برای تامین مخارج اولیه زندگی مشترک در صف وام های ازدواج مانده اند و متاسفانه هیچ تشویق و حمایتی از سوی مسئولان برای این دسته از افراد انجام نمی شود.

منبع : تبیان

مدل های زیبا و جدید شنیون مو عروس

شیک ترین دسته گل های عروس 2015

جملات و متن های زیبا برای کارت عروسی

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت