معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

در دنیا شغل های عجیب و غریبی وجود دارند که ممکن است بعضی از آنها پردرآمد نیز باشند. 

 

یک شرکت بیمه‌ای در انگلیس، لیستی از مشاغل غیرمعمول در این کشور را منتشر کرده که حقوقشان کم هم نیست. جالب اینکه خیلی از این مشاغل به صلاحیت خاصی هم نیاز ندارند.

 

در زیر فهرست این مشاغل و دستمزدشان را می‌خوانید:

 

صف ایست حرفه‌ای؛ 12000 پوند

صف ایستادن برای خریدن آخرین گجت‌ها، بازی‌های کامپیوتری و بلیط اکران اول فیلمها به پدیده‌ای معمول در بریتانیا بدل شده است. حالا، آژانسهایی شکل گرفته‌اند که افرادی را استخدام می‌کنند تا به جای شما در صف بایستند. حقوق این شغل، 20 پوند در ساعت است.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

تخت گرم‌کن؛ 16000

بعضی از هتلها افرادی را استخدام می‌کنند که با پوشیدن لباس خواب بهداشتی مخصوص زیر پتو بروند و نقش کیسۀ آب گرم انسانی را ایفا کنند، تا تخت پیش از رسیدن مهمانها گرم باشد.

 

امتحان‌کنندۀ غذای حیوانات خانگی؛ 20000 پوند

برندهای لوکس غذای حیوانات خانگی سعی می‌کنند که غذاهایشان حتماً برای استفادۀ انسان نیز مناسب باشد؛ به همین خاطر این شرکتها به فردی برای امتحان کردن غذای حیوانات خانگی نیاز دارند. آنها باید در مورد بوی غذا و تناسب مزه‌ها نظر بدهند.

 

امتحان‌کنندۀ سرسره آبی؛ 20000 پوند

این شغل به آموزش خاصی نیاز ندارد، اما بدیهی است که باید شنا بلد باشد و آمادگی این موضوع را داشته باشید که سر خوردن از بعضی از سرسره‌ها خیلی خوش نگذرد. با این وجود، لازم است که سرسره‌ها را برمبنای “ضریب شَپَلق” نمره بدهید و در مورد هیجان سرسره نظر بدهید.

 

کلاغبان؛ 21000 پوند

برج لندن شش کلاغ دارد. داستان و باوری قدیمی وجود دارد که اگر کلاغها برج را ترک کنند، ساختمان فرو خواهد ریخت و پادشاهی انگلستان هم همینطور. کلاغبان حواسش به پرنده‌ها هست و از آنها مواظبت می‌کند.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

مشاور لرزه؛ 22000  پوند

این افراد در کنار مهندسان و معماران کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که هنگام پروژه‌های ساختمانی و تولید بیش از حد مجاز صدا و لرزه تولید نمی‌شود.

 

بوم‌شناس مارماهی؛ 22000 پوند

مارماهی اروپایی در معرض انقراض است و به همین خاطر به تعدادی آدم نیاز است تا در رودخانه‌ها بگردند و این ماهی‌های لیز را تحت نظر بگیرند. این شغل، شغل سختی است، چون که بوم‌شناسان مارماهی مجبورند با موجودی که از دو کیلوگرم عضله تشکیل شده دست و پنجه نرم کنند.

 

روانشناس حیوانات خانگی؛ 23000 پوند

عنوان این شغل ممکن است خنده‌دار به نظر برسد، اما در واقع نقش این افراد این است تا رفتار حیوانات را تحلیل کنند و به صاحبانشان در فهمیدن علت مشکلات حیوانشان کمک کنند. روانشناسان حیوانات خانگی یا می‌بایست دکترا داشته باشند یا در حال تحصیل در رشتۀ دامپزشکی باشند.

 

باحال‌یاب؛ 25000 پوند

اساس این شغل یافتن چیزهایی است که مردم فکر می‌کنند باحال است. شاید مسخره به نظر برسد، اما همین کار به برندهای بزرگ کمک می‌کند تا محصولی را بسازند و بازاریابی کنند که مردم از آن خوششان بیاید و به این ترتیب درآمدهای میلیاردی کسب کنند.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

غواص توپ گلف؛ 25000 پوند

اگر توپ گلف تصادفاً در برکه‌های کوچک زمین گلف بیافتد چه می‌شود؟ یک نفر به آب می‌پرد و توپ را بیرون می‌آورد تا دوباره استفاده شوند. اتفاقاً حقوق آن یک نفر بد هم نیست.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

چای تست‌کن حرفه‌ای؛ 25000 پوند

این شغل از آنچه که اسمش ممکن است به نظر برسد، لوکستر است. پس از پنج سال آموزش، باید به اقصی نقاط جهان سفر کنید و 300 فنجان چای در روز تست کنید.

 

بیف‌ایتر؛ 25000 پوند

بیف‌ایترها اصولاً نگهبانان برج لندن هستند، اما این‌روزها بیشتر نقش راهنمای تور را ایفا می‌کنند. آنها به خاطر یونیفرمهای قرمز خاصشان مشهور هستند. فرد برای رسیدن به این شغل، باید سابقۀ 22 سال خدمت در نیروهای مسلح را داشته باشد.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

بازیگر سیاهچال لندن؛ 30000 پوند

سیاهچال لندن یکی از جاذبه‌های توریستی اصلی لندن است. بازیگرها لباس جک چاقوکش، سویینی تاد و دیگر جانیان مشهور عصر ملکه ویکتوریا را به تن می‌کنند و بازدیدکننده‌ها را می‌ترسانند.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

فاضلاب بازکن؛ 45000 پوند

این شغل به هیچ وجه شغل خوشایندی نیست. اما به هر حال باید کسی آن را انجام دهد و افرادی که این کار را انجام می‌دهند، حقوق به نسبت خوبی هم بابت آن دریافت می‌کنند.

 

نوازندۀ نی‌انبان برای ملکه؛ 48000 پوند

برای اینکه دو برابر میانگین دستمزد در بریتانیا حقوق بگیرید، کافی است که هر روز هفته ساعت 9 صبح پایین پنجرۀ ملکه نی‌انبان بزنید.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

شیشه پاک‌کن برج گرکین؛ 50000 پوند

ساختمان گرکین یکی از نمادهای لندن است، اما به خاطر داشتن 7429 پنجرۀ شیشه نیاز زیادی به نگهداری و مراقبت دارد. و هر کسی مسئول پاک کردن شیشه‌ها باشد کار سختی در پیش دارد؛ این ساختمان 180 متر ارتفاع دارد. 9 شیشه‌پاک کن باید 10 روز زمان بگذارند تا این کار انجام بشود.

 

معرفی شغل های عجیب و غریب با درآمد بالا

 

افسر ارشد گوش کردن؛ 61000 پوند

فکر می‌کنید استاد شبکه‌های اجتماعی هستید؟ در این صورت می‌توانید با تحت نظر داشتن چیزهایی که مردم در توییتر، فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی راجع به برندی که برایش کار می‌کنید می‌گویند، سه برابر میانگین درآمد در بریتانیا، درآمد کسب کنید.

 

این خانم برای رسیدن به آرزویش شغلش را ترک کرد (عکس)

صورت سوراخ سوراخ وحشتناک این پسر (عکس)

زنی که زیباترین بینی دنیا را دارد (عکس)

 

جدیدترین مطالب سایت