مجموعه : بازی های محلی
بروزرسانی : 29 مرداد 1402

30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

:30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه : این فعالیت‌ها عمدتاً رایگان و بسیار سرگرم‌کننده می‌باشد و بچه‌ها را در روزهایی که باید در خانه بمانند، سرگرم میکند. دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از سرگرمی هایي برای کودکانتان را منتشر کرده ایم.

بهترین سرگرمی های بچگانه در خانه

روزهای در خانه قطعا اتفاق میوفتد. خواه بـه این دلیل باشد که ابرهای طوفانی وارد شده اند، مدرسه بـه طور غیرمنتظره ای بسته شده اسـت یا شـما نمیتوانید ان را جمع کنید و بـه دنیا بروید، مواقعی وجوددارد که تمام روز در خانه خواهید بود. اما این بدان معنا نیست که باید تسلیم یک گروه کر بچه‌های‌ «حوصله‌ام» شوید، یا بدتر از ان؛ انها را با تبلت‌هایشان بـه اتاقشان بفرستید.

روزهای داخل خانه با کمی برنامه ریزی و آمادگی می توانند بـه همان اندازه سرگرم کننده باشند. «تصمیم اول: آیا خانواده‌تان را وادار می کنید لباس بپوشند، یا فقط بـه ان تکیه می دهید و ان را روز پیژامه اعلام میکنید؟ رای ما: اگر مرباهای خانوادگی مشابه دارید، اینروزها همان روزها است که انها را از بین ببرید.»

این‌ها برخی از سرگرم کننده ترین فعالیت های‌ داخل خانه برای بچه ها هستند :

1. شاهکارهای خودتان

شاهکارهای خودتان - 30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

وقت ان اسـت که تمام نشانگرها، چسب ها، رنگ ها، مکان های‌ کاغذی و هر چیز دیگری که در خانه دارید را بیرون بیاورید و اجازه دهید بچه ها بـه شهر بروند. وقتی کارتان تمام شد، آثار هنری دوبعدی را بردارید و آن ها را با گیره لباس از ریسمان یا نخ نانوایی آویزان کنید، آثار سه بعدی را در قفسه ها نمایش دهید و گالری هنری پاپ آپ خودرا میزبانی کنید.

✅ مطالب مشابه: 19 تا از بهترین بازی هایی که با خانواده می توان انجام داد

2. یک باغ سرپوشیده راه اندازی کنید

یک باغ سرپوشیده راه اندازی کنید - 30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

شـما حتی برای رشد باغ نیازی بـه کاشت های‌ خالی ندارید – یک کارتن تخم مرغ قدیمی در ابتدا اینکار را انجام میدهد. برای این که ان را بیشتر بـه فعالیت STEM تبدیل کنید، بـه بچه ها مجله بدهید تا بتوانند از انچه کاشته اند یادداشت کنند و پیشرفت باغشان را پیگیری کنند. آن ها حتی می توانند ارتفاع نهال های‌ خودرا در حین رشد ترسیم کنند. دانه های‌ ریحان یا گیاهان دیگر را بکارید و مواد خوشمزه ای برای یک پروژه آشپزی خواهید داشت. 

3. بازی های رومیزی را بشکنید

بازی های رومیزی را بشکنید

این قدیمی ترین ایده درکتاب اسـت، اما اگر واقعاً میخواهید زمان خانوادگی بدون صفحه نمایش داشته باشید، بازی‌های‌ رومیزی قدیمی هنوز هم اینکار را انجام میدهند. روحیه رقابتی خودرا بالا ببرید و برای بازی آماده شوید.

4. یک دستبند دوستی بسازید

یک دستبند دوستی بسازید

30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

شاید از روزهای کمپ تابستانی‌تان دستبند دوستی درست نکرده باشید، اما این کاردستی دوباره برگشته و داغ‌تر از همیشه اسـت. ان نخ های‌ گلدوزی را بشکنید و هنر ساخت راه راه، شیروانی و پله های‌ مارپیچ را بـه فرزندان خود بیاموزید. میتوانید کیتی تهیه کنید که بـه شـما در ساختن الگوهای پیچیده کمک می کند، یا فقط اینکار را بـه روش قدیمی انجام دهید.

5. پخت و تزئین کنید

پخت و تزئین کنید

30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

روزهای داخل خانه بهترین زمان برای تلاش و خلاقیت در آشپزخانه اسـت. نوعی دسر را که خودتان درست کنید، با گذاشتن رویه‌هایي که بچه‌ها می توانند بـه یک کیک کوچک یا بستنی اضافه کنند، درست کنید.

6. کورس موانع سرپوشیده

کورس موانع سرپوشیده

این فعالیت برای جوانانی که روی هماهنگی حرکتی درشت خود کار می‌کنند یا افراد مسن که ممکن اسـت نیاز بـه دریافت انرژی داشته باشند بسیار عالی اسـت. در هر تعداد اتاق از خانه که جرات دارید مسیری با موانع راه اندازی کنید.

جعبه های‌ مقوایی می توانند بـه تونل هایي برای خزیدن تبدیل شوند. می توانید نخ‌هایي را دور مبلمان ببندید و وانمود کنید که آن ها پرتوهای لیزری هستند که بچه‌ها باید از ان عبور کنند یا زیر ان بخزند. و می توانید از سنگ های‌ پله، بالش یا کوسن های‌ داخلی استفاده کنید و قوانین The Floor Is Lava را فراخوانی کنید. ببینید چه کسی درخانواده سریع‌ترین زمان را برای عبور از موانع دارد و سپس ببینید آیا کسی میتواند رکورد را بشکند.

7. فضای باز را به داخل بیاورید

فضای باز را به داخل بیاورید

چه دژهای ساخته شده از پتو و بالش یا چادرهای پاپ آپ، می توانید تجربه کمپینگ را بدون نیاز بـه مقابله با پشه یا گل تقریبی کنید. فراموش نکنید که s’mores درست کنید «یا حداقل وانمود کنید که با ست کمپینگ فیشر پرایس درست می کنید».

8. خالجون بازی

خالجون بازی

تظاهر بـه دور بودن روز نه تنها روشی برای پرکردن یک بعد از ظهر در داخل خانه – برای بچه ها ضروری اسـت که تخیل خودرا منعطف کنند. «بازی یک آزمایشگاه برای کودکان برای یادگیری، کاوش و پردازش دنیای اطرافشان اسـت که می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. “این فرصتی برای آن ها اسـت تا روابط و مفاهیمی را که در مورد آن ها کنجکاو هستند، آزمایش کنند.”

بازی وانمودی، بـه ویژه، بـه کودکان در رشد مهارت های‌ خودکنترلی، خودتنظیمی و مهارت های‌ اجتماعی-عاطفی کمک می کند. بنابر این، یک فروشگاه خیالی راه اندازی کنید، یک مهمانی چای تظاهر کنید، دریک مدرسه جعلی شرکت کنید، بـه قهرمانان فوق العاده تبدیل شوید، افسانه های‌ مورد علاقه خودرا اجرا کنید یا وارد دنیای جدیدی شوید که خودشان ساخته اند. آن ها برای ان بهتر خواهند بود.

9. پازل اره منبت کاری اره مویی را کنار بگذارید

پازل اره منبت کاری اره مویی را کنار بگذارید

پازل‌های‌ اره منبت کاری اره مویی عالی هستند زیرا هرکسی می تواند ان‌ها را بر اساس برنامه‌های‌ خود انجام دهد – فقط یکی را روی میز بگذارید، و خانواده میتوانند هر زمان که چند دقیقه وقت دارند در چند قطعه جدید جای بگیرند. بـه علاوه، مطالعات نشان میدهد که پازل ها مهارت های‌ همکاری و همکاری را التیام می بخشند.

10. بهترین قلعه پتویی را بسازید

بهترین قلعه پتویی را بسازید

سپس روز را در داخل ان بـه خواندن، چرت زدن یا خوردن تنقلات بگذرانید. اگر واقعاً می خواهید سازه‌های‌ خودرا بـه سطح بعدی ببرید، قلعه‌های‌ دیوانه مجموعه‌ای از میله‌ها و رابط‌ها هستند که بـه شـما اجازه می دهند آثار معماری بالاتر و پیچیده‌تری بسازید. می توانید از انها برای ساختمان های‌ تخیلی خود استفاده کنید یا از راهنمای انها برای رسیدن بـه گنبدها، قلعه ها و موشک ها استفاده کنید. شـما فقط باید ورق های‌ خودرا روی میله ها قرار دهید. حتی در تاریکی می درخشد!

11. یک آزمایش علمی انجام دهید

یک آزمایش علمی انجام دهید

شـما می توانید تعداد زیادی آزمایش علمی را در خانه با آمادگی و تنظیم بسیار کم انجام دهید، اغلب با وسایلی که می توانید از اطراف خانه بردارید. بـه عنوان مثال، اگر یک “ابر” از کرم موبر را روی یک شیشه آب بنشینید، سپس قطرات آب آبی را یک‌بار بـه ان اضافه کنید، وقتی “ابر” اشباع شد، باران آبی خواهید دید – و چرخه آب دریک شیشه.

12. یک مهمانی رقص برگزار کنید

یک مهمانی رقص برگزار کنید

هی، آن ها باید بدن کوچک خودرا حرکت دهند، حتی اگر نمیتوانند بـه زمین بازی بروند. یک فهرست پخش را باهم انتخاب کنید، موسیقی را پخش کنید، و اجازه دهید ان ها حماقت ها را از بین ببرند.

13. به شکار بروید

به شکار بروید

راه اندازی یک بازی جستجوی داخلی آسان اسـت. می توانید فهرستی بـه سبک شکار رفتگر از اقلامی تهیه کنید که فرزندتان باید در تمام خانه پیدا کند یا مجموعه ای از سرنخ ها را گرد آوری کنید که در پایان بـه یک جایزه بزرگ منجر می‌شود. 

14. یک جلسه یوگا انجام دهید

یک جلسه یوگا انجام دهید

یوگا یکیدیگر از فعالیت های‌ داخل خانه اسـت که بدن را بـه حرکت وا می دارد. اگر روال مورد علاقه خودرا ندارید، یوگای کودکان کیهانی دارای “ماجراهای یوگا” اسـت که شخصیت های‌ مورد علاقه بچه ها مانند آنا و السا از فروزن، پوکمون، سونیک جوجه تیغی و هری پاتر را در خود جای داده اسـت.

15. به یکدیگر تغییراتی بدهید

به یکدیگر تغییراتی بدهید

آرایش قدیمی، لاک ناخن و برس مو را پاک کنید و با یک سبک جدید “آزمایش” کنید. اگر واقعاً می خواهید بخندید، یک صفحه از اینترنت بردارید و اینکار را انجام دهید … بدون نگاه کردن! «برای نمونه هایي از نتایج خنده دار عبارت “چالش آرایش چشم بسته” را جست‌وجو کنید.»

✅ مطالب مشابه: 11 راه ساده برای یافتن سرگرمی جدید

16. یک کمد را تمیز کنید

یک کمد را تمیز کنید

یا یک اتاق ذخیره سازی، یا یک صندوقچه اسباب بازی، یا هر جای دیگری که درهم و برهمی جمع شده اسـت. انها ممکن اسـت در ابتدا مخالفت کنند، اما دریک روز سرپوشیده، شـما مخاطبانی اسیر خواهید داشت – و سپس انها ممکن اسـت وارد ان شوند.

سه جعبه قرار دهید: یکی برای اقلامی که باید نگه دارید، یکی برای وسایلی که باید پرتاب کنید و دیگری برای اقلامی که باید اهدا کنید. در پایان، آن ها ممکن اسـت احساس خوبی داشته باشند که بدانند برخی از چیزهایی که دیگر استفاده نمیکنند، زندگی دومی در خانه جدید خواهند داشت.

17. سعی کنید یک بازی فکری روی حیله و تزویر

سعی کنید یک بازی فکری روی حیله و تزویر

در غیر این صورت بـه عنوان فعالیت های‌ داخلی که بچه ها را وادار بـه رفتن می کند، “هومم” شناخته میشود. میتوانید کتاب بازی فکری کودکان را بخرید تا در کشو نگه دارید ودر صورت نیاز ان را نصب کنید، یا سعی کنید برخی از مشکل‌سازترین مشکلاتی را که در اینترنت راه‌اندازی شده اسـت، حل کنید.

18. برای صبحانه همه چیز بیرون بروید

برای صبحانه همه چیز بیرون بروید

تمام اعضای خانواده را در آشپزخانه ببرید و یک برانچ که می توانید کامل بخورید تهیه کنید. 

19. بلند خواندن

بلند خواندن

ما بـه مطالعه بـه عنوان یک پیگیری انفرادی فکر می‌کنیم، اما حقیقت این اسـت که برخی از بچه ها هرگز آن قدر پیر نمیشوند که از خواندن برایشان لذت ببرند. چه خرگوش فراری باشد یا چه ارباب حلقه‌ها، روی کاناپه باهم بخوابید تا یک کتاب بخوانید.

20. یا فقط گوش کن

یا فقط گوش کن

اگر وقت ندارید برای بچه هایتان با صدای بلند بخوانید، اجازه دهید شخص دیگری با یک کتاب صوتی عالی اینکار را برای شـما انجام دهد. پادکست ها هم کار میکنند!

21. یک نامه قدیمی بنویسید

یک نامه قدیمی بنویسید

هنر نامه نویسی یک هنر رو بـه اتمام اسـت، اما می توانید با تشویق فرزندان خود برای ارسال پیام بـه یکی از عزیزانتان، ان را برای مدتی طولانی تر ادامه دهید. «کوچولوها می توانند کارت پستال بسازند یا کارت تبریک بکشند.» حتی ممکن اسـت از دریافت چیزی هیجان زده شوند!

22. بازی آیا ترجیح می دهید؟

بازی آیا ترجیح می دهید؟

30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

با چند سوال سخت این یا ان روبه‌رو شوید: آیا ترجیح می دهید سرعت فوق العاده داشته باشید یا قدرت فوق العاده؟ آیا ترجیح می دهید جلوی جمعیت برقصید یا در مقابل جمعیت آواز بخوانید؟ انها را روی کاغذ یادداشت کنید، یک سوال از شیشه بکشید و بـه نوبت صادقانه پاسخ دهید.

23. میزبان یک شب میکروفون باز

میزبان یک شب میکروفون باز

فرقی نمیکند دستگاه رسمی کارائوکه داشته باشید یا نه. تنها چیزی که مهم اسـت این اسـت که شـما می توانید نت های‌ بالا را زمانی که بـه حساب می‌آید بزنید. بنابر این، موزیک پیشروی شـما چیست؟

24. پیتزای خود را بالا ببرید

پیتزای خود را بالا ببرید

با تهیه خمیر پیتزای شخصی برای هر یک از اعضای خانواده، همه ی را در تهیه شام مشارکت دهید. هر کس می تواند تاپینگ های‌ خودرا اضافه کند! امتیاز: بچه‌ها دماغ‌شان را بالا نمی برند ودر مورد غذایی که درست کرده اید بگویند: «آخه».

25. طراحی مد را امتحان کنید

طراحی مد را امتحان کنید

شابلون، رنگ، سه راهی جامد – و بروید! می توانید رنگ آمیزی کنید، از اسپین آرت استفاده کنید، پیراهن های‌ تخته سیاه بخرید یا از نشانگرهای پارچه ای استفاده کنید، اما هر کاری که انجام می دهید، آماده باشید که روزبعد محصول خودرا بپوشید.

26. بازی های کلمه ای را انجام دهید

بازی های کلمه ای را انجام دهید - 30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

دیوانه وار اسـت که فکر کنیم Mad Libs از دهه 50 وجود داشته اسـت، و بچه ها هنوز هم از انها ضربه میخورند. اگر تمایلی بـه تهیه کتاب‌های‌ Mad Libs ندارید، میتوانید نوعی بازی «جسد نفیس» را نیز انجام دهید: نفر اول یک جمله آغازین برای یک داستان می نویسد. بازیکن بعدی جمله دوم را اضافه می کند. نفر سوم خط بعدی را اضافه می کند، اما فقط اجازه دارد جمله بازیکن دوم را ببیند. و همین‌طور پیش می رود، هر بازیکن یک خط اضافه میکند در حالی‌که فقط بـه یک جمله قبل نگاه میکند، تا این که داستان نهایی – که طبق معمولً معنی ندارد – با صدای بلند خوانده شود.

27. یک سطل حسی درست کنید

یک سطل حسی درست کنید

یک سطل زباله را با برنج و گنجینه های‌ دیگر، بـه اضافه چند اسباب بازی پر کنید، و با بچه های‌ کوچولو لذت خواهید برد. بچه‌ها میتوانند برنج را با قاشق بریزند و بریزند یا جوایزی را که پنهان کرده اید بیابند «دراین مثال، انها حشرات جعلی، ذره‌بین و موچین برای «جمع‌آوری» داشتند». فقط هشدار داده شود که احتمالاً بعد از ان باید جاروبرقی بکشید.

28. فیلم ها و برنامه های تلویزیونی

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی

مطمئناً؛ اگر نگران زمان نمایش تلویزیون هستید، فیلم ها و برنامه های‌ تلویزیونی همیشه آخرین راه حل هستند. اما اگر برای مدت طولانی در داخل خانه گیر کرده اید، دراین مرحله می خواهید چیزی را بـه سرانجام برسانید. با خاطرجمعی از انتخاب بهترین نمایش‌ها و فیلم‌های‌ تلویزیونی برای کودکان، هر ثانیه از زمان نمایش را بـه حساب بیاورید.

29. یک فعالیت آموزشی انجام دهید

یک فعالیت آموزشی انجام دهید

بسیاری از فعالیت های‌ سرگرم کننده و عملی یادگیری وجوددارد که بـه طور مخفیانه بـه بچه ها تمرین اضافی در خواندن، ریاضی، مطالعات اجتماعی یا مفاهیم میدهد. چه دانش آموز دبستانی، یک پیش دبستانی، یک کودک نوپا یا حتی یک کودک 1 ساله داشته باشید، آن ها عاشق این پروژه ها خواهند شد – که بـه عنوان یک امتیاز بیشتر شامل موادی اسـت که از قبل در خانه دارید.

30. از آنها بخواهید با یک برنامه بازی کنند

از آنها بخواهید با یک برنامه بازی کنند

30 سرگرمی برای کودکان در داخل خانه

ما نمی‌گوییم که آیا تلفن خودرا برای مدت کوتاهی نیز تسلیم می کنید. اما بـه جای پیمایش در اینستاگرام، یک اپلیکیشن متناسب با سن و سال تحصیلی بـه انها بدهید تا شاید چیزی یاد بگیرند.

✅ مطالب مشابه: تقویت هوش کودک با بازی های آسان

در پایان

آرامش و پیوند خانوادگی نیز مهم اسـت. بیرون رفتن بـه سینما یا مرکز خرید در حال حاضر گزینه‌ای نیست، اما میتوانید بـه سهولت ان گردش‌ها را با بازی‌های‌ خانوادگی جایگزین کنید که بـه راحتی میتوانید در حالی که در خانه گیر کرده اید، بازی کنید.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت