مجموعه : عجیب ترین
بروزرسانی : 12 مهر 1398

زنان عجیب گردن زرافه ای در تایلند !+ تصاویر

زنان عجیب گردن زرافه ای در تایلند !+ تصاویر

گردن دراز در این قبیله نشان برتری زنان و یکی از روش های زیبای و جذب مردان میباشد.

از دید مردم در این قبیله عجیب هر زنی که گردنش دراز تر باشد زیبا تر است.

مجله تالاب : در این قبیله ی آفریقایی هر سال یک حلقه به گردن دختران اضافه می‌کنند تا گردنشان دراز تر و زیباتر بشود! به طوری که بعد از سالها دارای گردنی دراز و کشیده می شود اما ین دختران هرگز نمی‌توانند این حلقه ها را از گردن خود باز کنند.

 تایلند کشوری زیبا در منطقه تروپیکایی است که بر خلاف مالزی دارای فرهنگی غنی و تاریخی چند هزار ساله می‌باشد که این کشور را از دیرباز مورد توجه گردشگران از اقصی نقاط جهان قرار داده است. زبانی تاریخی (تایی) بناهای فوق العاده تاریخی و زیبایی های طبیعی همواره عوامل سفر ساز به کشور تایلند را تشکیل داده‌اند.

اما در این میان دیدنی ها و جاذبه های جدیدی نیز به تایلند اضافه شده که گردشگران چندی را به سوی خود می‌کشاند از آن جمله می‌توان به زنان گردن دراز برمه ای اشاره کرد که به تایلند آمده‌اند و هنوز حلقه های برنجی  را به عنوان رسمی به جای مانده از سالیان دور در گردن دارند.

زنان عجیب گردن زرافه ای در تایلند !+ تصاویر

تصاویری از زنان گردن دراز

در انتهای یک جاده در عمق جنگل‌های تایلند، گروهی از زنان در سایه نشسته‌اند که یک لوله‌ی برنجی مانند مار دور گردون بسیار بلند آنها پیچیده شده است و با این شکل، به آنها نمی‌توان خیره نشد.

«واقعا عجیب است»؛ این جمله را یک گردشگر کانادایی می‌گوید که با یک دوربین فیلم‌برداری در گوشه‌ای ایستاده است.

 بی‌بی‌سی درگزارشی از این قبیله می‌نویسد: سال‌هاست که دیدن این سه زن گردن‌دراز از روستای کایان (‌Kayan) در گوشه‌ای دورافتاده در شمال غربی تایلند در نزدیکی مرز برمه سبب جذب گردشگر به این منطقه شده است .

زنان عجیب گردن زرافه ای در تایلند !+ تصاویر

زنان گردن دراز تایلندی

گردشگران نیز کمک کرده‌اند تا درآمد اندکی را برای این سه زن و خانواده‌های آنها که همه از برمه به تایلند پناهنده شده‌اند، فراهم کنند؛ اما سازمان ملل اعلام کرده که گردشگران دیگر نباید برای دیدن این سه زن بیایند، زیرا این کار گردشگران، آنها را در انتهای جنگل اسیر کرده است .

سازمان پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) اعلام کرده است که مسؤولان تایلندی در دو سال گذشته مانع خروج این سه زن و خانواده‌ی آنها از کشور شده‌اند. به علاوه، پیشنهادهایی را مبنی بر حضور آنها در فنلاند و نیوزلند نیز داشته‌اند.

این بدگمانی سازمان ملل به‌خاطر آن است که این زنان فقط به‌دلیل نقش موثری که در جذب گردشگران دارند و درآمدی که از طریق آنها برای گردشگری محلی حاصل می‌شود، در تایلند نگهداری می‌شوند .

زن ۲۳ ساله‌ای که زمبر (Zamber) نام دارد، گردنبد برنجی خود را که نشان قوم آنهاست، از پنج سالگی بر گردن دارد. آنها ۱۸ سال است که از برمه خارج شده‌اند .

زنان عجیب گردن زرافه ای در تایلند !+ تصاویر

 مادرش می‌گوید که نیروهای دولتی به روستای آنها حمله کردند و مردان را به زور برای کارگری بردند. زمبر معتقد است که در تایلند امنیت دارند و کمی پول می‌توانند به‌دست آورند .

در این قبیله ی آفریقایی هر سال یک حلقه به گردن دختران اضافه می‌کنند تا گردنشان دراز تر و زیباتر بشود! به طوری که بعد از سالها دارای گردنی دراز و کشیده می‌شود و لازم به ذکر است این دختران هرگز نمی‌توانند این حلقه ها را از گردن خود باز کنند زیرا به دلیل ضعف عضلات گردن در نگه داشتن سر, به محض باز کردن حلقه ها با افتادگی گردن و سرشان روبرو می‌شوند. 

زنان عجیب گردن زرافه ای در تایلند !+ تصاویر

زنان عجیب گردن زرافه ای در تایلند !+ تصاویر

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت