با ارزش ترین عتیقه های شیشه ای کارناوال (25 مورد)

مجموعه : عجیب ترین
با ارزش ترین عتیقه های شیشه ای کارناوال (25 مورد)

شیشه کارناوال با رنگ‌هاي‌ زیبای خیره‌کننده، لعاب رنگین کمانی و تنوع بی‌پایان، یک کالای کلکسیونی محبوب اسـت کـه قبلا بـه صورت رایگان هدیه می ‌شد. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از عتیقه هاي‌ شیشه اي کارناوال را منتشر کرده ایم.

 

گران ترین ظرف های رنگی دنیا

شیشه کارناوال دقیقا چیست؟ احتمالاً ان را دیده اید «یا شاید حتی گرد آوری کرده‌اید» و متوجه ان نشده اید. شیشه کارناوال نوع خاصی از شیشه هاي‌ فشرده اسـت کـه سطح ان براقی مانند روغن دارد. محبوب در دهه 1920؛ هنوز هم گرد آوری شده اسـت.

 

شیشه کارناوال بـه عنوان یک تقلید ارزان قیمت از تکنیک هاي‌ دمیدن شیشه آغاز شد. سپس خود بـه یک کلکسیون تبدیل شد. بیشتر شیشه هاي‌ عتیقه کارناوال چند صد دلار ارزش دارند. اما کمیاب ترین قطعات هزاران ارزش دارند.

 

25. کاسه کارناوال آبی برقی نورث وود

کاسه کارناوال آبی برقی نورث وود

فروش: 22 آوریل 2012

ارزش: 1400 دلار

 

این کاسه کاسه اي درخشان با لبه هاي‌ دلمه اي و لعاب مات، این کاسه بـه گونه اي طراحی شده اسـت کـه یادآور سبد حصیری پر از گل باشد. این یک نمونه عالی از زیبایی شناسی نورث وود و رنگ “آبی برقی” اسـت کـه فقط کمی روشن تر از کبالت تیره اسـت.

 

24. بشقاب شیشه ای کارناوال بنفش امپریال الکتریک

بشقاب شیشه ای کارناوال بنفش امپریال الکتریک

فروش: 30 جولای 2005

ارزش: 1500 دلار

 

تمام شیشه هاي‌ کارناوال توسط Millersburg، Northwood یا Fenton ساخته نشده اند. امپریال این صفحه بنفش برقی را ساخته اسـت. این یک طراحی فوق‌العاده منحصر بـه فرد دارد: یک محیط شبانی با حاشیه‌اي کلاسیک.

 

23. کاسه الک میلرزبورگ

کاسه الک میلرزبورگ

فروش: 21 می 2020

ارزش: 1600 دلار

 

زمانی کـه شیشه کارناوال برای نخستین بار ساخته شد، ایجاد رنگ هاي‌ نارنجی و زرد کمی دشوارتر بود، بنابر این این بشقاب آتشین در حال حاضر بسیار کمیاب اسـت. داخل صفحه شفاف یک گوزن نجیب «از این رو “کاسه الک”» اسـت کـه توسط برگ ها و شاخه ها احاطه شده اسـت.

 

22. مبلمان برادر گرورتز

مبلمان برادر گرورتز

فروش: 21 می 2020

ارزش: 1700 دلار

 

این یک قطعه از دوره کلکسیونی اسـت. روی بشقاب شیشه اي کارناوال نوشته شده اسـت: «مبلمان و لباس برادر گرورتز. خیابان اتحادیه و شرق برنساید». این قطعه یک مجموعه ارزشمند برای کسانی اسـت کـه عاشق شیشه کارناوال و تبلیغات هستند.

 

21. کمپوت کریسمس شیشه ای کارناوال Dugan

کمپوت کریسمس شیشه ای کارناوال Dugan

فروش: 2 اکتبر 2015

ارزش: 1700 دلار

 

یک لیوان آمیتیستی فوق‌العاده آراسته و عمیق، یافتن این الگوی کمیاب دشوار اسـت. توت‌ها، برگ‌ها و ساقه‌هاي‌ کوچکی در تمام طول جام پراکنده شده‌اند کـه حدود 10 اینچ ارتفاع دارد.

 

20. گلدان تشییع جنازه تنه درخت نورث وود

گلدان تشییع جنازه تنه درخت نورث وود

فروش: 02 اکتبر 2015

ارزش: 1900 دلار

 

این گلدان پیچیده “پای فیل” توسط نورث وود طراحی شده اسـت. این مورد خاص یک نقص کارخانه کوچک دارد، یا ممکن اسـت بیشتر فرمان دهد. کل گلدان بـه گونه اي طراحی شده اسـت کـه یادآور “پوست” باشد. اگر چه رنگین کمانی شیشه هاي‌ کارناوال کاملا مصنوعی اسـت، اما بخش قابل توجهی از طرح ها طبیعت را فرا می‌خوانند.

 


مطالب مشابه : عجیب ترین عتیقه های فروخته شده تاریخ + عکس


 

19. کاسه شیشه ای پروانه و لاله دوگان

کاسه شیشه ای پروانه و لاله دوگان

فروش: 13 آوریل 2013

ارزش: 1900 دلار

 

طراحی روان زیبا و شیشه بنفش تیره و تقریبا شکلاتی این کاسه شیشه اي دوگان را از بین می‌برد. این کاسه دارای یک لبه گوش دار، چهار پایه توپ، و یک الگوی طومار پردار اسـت کـه شامل یک پروانه، گل و برگ زیبا اسـت.

 

18. صفحه نمایش خشخاش نورث وود

صفحه نمایش خشخاش نورث وود

فروش: 8 اکتبر 2010

ارزش: 3000 دلار

 

این بشقاب نورث وود بـه دلیل رنگ و کیفیتی کـه دارد، نمونه کاملی از قالب «پاپپی شو» اسـت. طرح پاپی شو یک طرح بسیار محبوب بود کـه در رنگ هاي‌ زیادی یافت می شود. دراین بشقاب، روی پشتی اوپال و رنگین کمانی قرار گرفته اسـت کـه بـه خصوص رنگ کمیاب اسـت.

 

17. کاسه طاووس آبی Millersburg

کاسه طاووس آبی Millersburg

فروش: 2021

ارزش: 4000 دلار

 

دراین طرح تعداد زیادی کاسه و بشقاب با روکش شیشه اي درخشان و تصویری از یک حیوان در مرکز پیدا خواهید کرد. این کاسه هاي‌ کلکسیونی توسط Millersburg در رنگ ها، الگوها و ارزش هاي‌ مختلف تولید شده اند. این کاسه خاص در شرایط خوبی با یک لبه بـه خصوص نادر اسـت.

 

16. گلدان ذرت شیشه ای کارناوال آبی نورث وود

گلدان ذرت شیشه ای کارناوال آبی نورث وود

فروش: 2021

ارزش: 4995 دلار

 

در این جا یک گلدان ذرت آبی بسیار کمیاب از نورث وود اسـت. در شرایط بهتر، میتواند تا 10000 دلار فروخته شود. بـه این دلیل کـه این گلدان بادقت زیادی طراحی شده اسـت. حتی قسمت پایین گلدان هم طرحی گلدار دارد. گلدان بـه دلیل رنگ آبی روشن، کبالتی و سنگینی رنگین کمانی ان بسیار مطلوب اسـت.

 

15. کاسه میدان مزرعه

کاسه میدان مزرعه

فروش: 12 مارس 2022

قیمت: 6500 دلار

 

این کاسه‌ي مربعی رنگین کمانی بنفش، این کلاسیک مزرعه دارای خروس‌ها و لبه‌اي بادقت مروارید/صدف اسـت. در شرایط عالی، نمونه نادری از رنگ هاي‌ “نارنجی، زرد، قرمز” اسـت کـه اغلب در شیشه هاي‌ کارناوال بـه دنبال ان هستند.

 

14. ظرف شیشه ای کارناوال آبی اولیه

ظرف شیشه ای کارناوال آبی اولیه

فروش: 18 اوت 2006

قیمت: 7000 دلار

 

یک ظرف شیشه اي کارناوال آبی زیبا با استفاده بسیار کم، این یک نمونه عالی از چیزی اسـت کـه یک قطعه شیشه اي کارناوال خوب می‌تواند در بازار آزاد عرضه کند. وقتی صحبت از شیشه کارناوال می شود، رنگ اهمیت دارد. کمیاب ترین رنگ ها قرمز، زرد، بنفش و سبز هستند. یک بشقاب آبی مانند این میتواند در یکی از این رنگ هاي‌ مطلوب تر بسیار بیشتر باشد.

 

13. کاسه طاووس سبز Millersburg

کاسه طاووس سبز Millersburg

فروش: 28 ژوئن 2010

قیمت: 7000 دلار

 

در این جا یک نمونه عالی از مهر زنی این صفحات آورده شده اسـت. کاسه طاووس آبی Millersburg رابا کاسه طاووس سبز Millersburg مقایسه کنید. مهر زنی یکسان اسـت، اما ظاهر بـه طور چشمگیری متفاوت اسـت. این بشقاب کم عمق بـه دلیل رنگ ان منحصر بـه فرد اسـت.

 

12. لیوان کارناوال آمیتیست عتیقه کیوی

لیوان کارناوال آمیتیست عتیقه کیوی

فروخته شده: 19 فوریه 2022

ارزش: 7532 دلار

 

این کاسه یک کاسه شیشه‌اي نادر و اولیه با برخی نقص‌هاي‌ جزئی اسـت، این کاسه از این نظر منحصربه‌فرد اسـت کـه کیوی استرالیا را بـه جای پرنده رایج‌تر دیگر نشان می دهد. این کاسه مانند دیگر کاسه ها دارای حاشیه تزئین شده و طرح رنگین کمانی اسـت.

 

11. لیوان گل همیشه بهار دوگان

لیوان گل همیشه بهار دوگان

فروخته شد: در انتظار

قیمت: 17500 دلار

 

اعتقاد بر این اسـت کـه این تنها یک قرنی پیش کشف شده اسـت. نه تنها در شرایط عالی اسـت، بلکه تنها موردی اسـت کـه دراین رنگ و این سبک شناخته شده اسـت. اعتقاد بر این اسـت کـه در جایی بین سال های 1905 و 1929 ساخته شده اسـت و احتمالاً دریک مجموعه ساخته شده اسـت.

 

10. میلرزبورگ مورنینگ گلوری پارچ

میلرزبورگ مورنینگ گلوری پارچ

فروش: 25 مارس 2017

قیمت: 42000 دلار

 

یک پارچ کاربردی کـه با کروم تیره و فوق‌العاده بلند طراحی شده اسـت، این پارچ Morning Glory Millersburg بسیار مطلوب اسـت. این رنگ نه تنها کمیاب اسـت، بلکه فقط یک قطعه بسیار استثنایی و قابل توجه اسـت، تا حدی بـه دلیل قدرت رنگ هاي‌ ان.

 

9. صفحه نمایش خشخاش نورث وود

صفحه نمایش خشخاش نورث وود

فروش: 13 اوت 2011

قیمت: 45000 دلار

 

رنگ هاي‌ پاستلی زیبا و منحصر بـه فرد این صفحه نمایش را از بقیه جدا میکند. یک پس‌زمینه آبی و کمی درخشان جای خودرا بـه گل‌هاي‌ کرومی پیچیده در مرکز می دهد. این بشقاب نمایشی مطمئناً شخصاً یک نمایشگر خواهد بود، تا حدی بـه این دلیل کـه اکثر مردم از شکستن تصادفی ان وحشت دارند.

 

8. گلدان هابستر و پر میلرزبورگ

گلدان هابستر و پر میلرزبورگ

فروش: 6 اکتبر 2012

ارزش: 50000 تومان

 

رنگ‌هاي‌ زیبا و کمانی این گلدان را می‌پیچد کـه بـه صورت سبز درخشان در قسمت بالایی ظاهر میشود. اگر تا بـه حال طاووس را ملاقات کرده‌اید، میدانید کـه این رنگ ها در طبیعت ظاهر می شوند. شـما همچنین احتمالا می‌دانید کـه طاووس ها تند و تیز هستند. اما این گلدان زیبایی و عملکرد را کاملاً باهم ترکیب می‌کند.فقط یک مورد بـه رنگ سبز شناخته شده اسـت.

 

7. تاک گلدار میلرزبورگ

تاک گلدار میلرزبورگ

فروش: 6 ژوئن 2021

ارزش: 50000 تومان

 

قیمت، 50000 دلار، برای یک گل شیشه اي بد نیست، درست اسـت؟ این تاک گل آمیتیست با دسته اي براق و متقارن و گلی ظریف طراحی شده اسـت کـه در بالا با گل هاي‌ دیگر تزئین شده اسـت. کل چیز دارای طیف زیبای کرومی از شیشه هاي‌ کارناوال اسـت.

 

6. Fenton Goddess of Harvest Bowl

Fenton Goddess of Harvest Bowl

فروش: 13 ژوئن 2014

ارزش: 52500 دلار

 

یک فرد، در نیم رخ، بـه سمت چپ نگاه میکند در حالی کـه توسط الگوهای پیچیده، طرح ها و درخشندگی رنگین کمانی شیشه احاطه شده اسـت. این کاسه برداشت احتمالاً بـه قیمت بسیار کمی فروخته می شود، نه فقط بـه خاطر تاریخچه اش بلکه بـه دلیل شرایطش. رنگ‌هاي‌ درخشان شیشه‌هاي‌ کارناوال مانند زمانی کـه برای نخستین بار ساخته شدند، درخشان هستند.

 

5. زیرسیگاری یادگاری کلیولند

زیرسیگاری یادگاری کلیولند

فروش: 13 ژوئن 2020

قیمت: 55000 دلار

 

شاید بپرسید چرا زیرسیگاری سوغاتی اینقدر ارزشمند اسـت؟ در واقع، اگر بعد از سال 1990 متولد شده باشید، احتمالاً در مورد این کـه آیا اصلاً یک زیرسیگاری سوغاتی وجود داشته اسـت یا خیر، سردرگم‌تر هستید. اما وقتی شیشه کارناوال مد بود، همه ی سیگار می کشیدند. این زیرسیگاری بسیار ارزشمند اسـت زیرا رنگ کمیاب دارد.

 

4. گلدان تورنادو نورث وود

گلدان تورنادو نورث وود
 
فروش: 17 ژوئن 2017
 
قیمت: 60000 تومان
 
 
گلدانی با انحنای چشمگیر کـه برای القای حس گردباد طراحی شده اسـت، گلدان تورنادو نورث وود از رنگ آبی کبالت درخشان ساخته شده اسـت. این گلدان خاص زمانی بخشی از مجموعه رکوردشکنی انگل بودو چندین بار دست بـه دست شده اسـت.
 
 

3. کاسه وازلین طاووس نورث وود

کاسه وازلین طاووس نورث وود

فروش: 2 مرداد

4, 2019

قیمت: 66000 دلار

 

رنگ زرد درخشانی کـه در تاریکی می درخشد، این کاسه کلکسیونی با طراحی فوق العاده پیچیده و این احساس دائمی کـه چیزی را فراموش می‌کنید «مانند غربالگری سرطان» ارائه می شود. قطعات بسیار کمی مانند این هنوز وجوددارد.

 

2. گلدان ویستریا نورث وود با رنگ سبز زمردی

گلدان ویستریا نورث وود با رنگ سبز زمردی

فروش: 27 اکتبر 2018

قیمت: 140000 دلار

 

این گلدان تقریبا سبزتر از سبز زمردی اسـت – اما همان‌ گونه قیمت هاي‌ زمردی را دارد. قالب پارچ از شیشه شفاف سبز و روشن ساخته شده اسـت کـه روی ان شسته شده بـه رنگ قهوه اي مایل بـه قرمز اسـت. این یکی از با ارزش ترین اقلام Whimsy Northwoods اسـت کـه امروزه موجود اسـت.

 

1. گلدان مردمی Millersburg به رنگ آبی

گلدان مردمی Millersburg به رنگ آبی

فروش: 16 ژوئن 2018

قیمت: 155000 دلار

 

این گلدان با پس‌زمینه آبی کبالتی درخشان و پوششی چند رنگ، آنتیک شیشه‌اي کارناوالی اصلی محسوب میشود. گلدان مردم در حال حاضر در موزه شیشه اي میلرزبورگ اسـت کـه توسط مدیر ان خریداری شده اسـت. Millersburg Glass درسال 1910 در مجموع 10 گلدان مردمی را برای خانواده سلطنتی هلند ساخت. تنها هشت عدد از این گلدان ها باقیمانده اسـت. گمان می‌رود دو نفر دیگر از بین رفته باشند.

 


مطالب مشابه : حکایت مرد عتیقه فروش و رعیت


 

چه چیزی شیشه کارناوال را ارزشمند می کند؟

چه چیزی شیشه کارناوال را ارزشمند می کند؟

شیشه کارناوال نوع زیبا و منحصر بـه فردی از ظروف شیشه اي اسـت کـه در اوایل دهه 1900 رایج بود. امروزه مورد توجه کلکسیونرها قرار گرفته و می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. اما شیشه هاي‌ کارناوال زیادی وجوددارد. تن و تن از ان. بیشتر ان فقط حدود 20 تا 200 دلار ارزش دارد.

 

یکی از مهم‌ترین عوامل وضعیت قطعه اسـت. شیشه کارناوال کـه در شرایط عالی و بدون تراشه یا ترک باشد ارزش بیشتری خواهد داشت. این نادر اسـت. بـه هرحال آن ها قطعات شیشه اي هستند کـه میتوانند 100 سال قدمت داشته باشند. رنگ شیشه نیز در ارزش ان نقش دارد. قطعاتی کـه رنگ عمیق و غنی دارند ارزش بیشتری خواهند داشت.

 

نوع لیوان کارناوال نیز بر ارزش ان تأثیر میگذارد. برخی از با ارزش ترین قطعات آنهایی هستند کـه توسط سازندگان معروفی مانند فنتون یا نورث وود ساخته شده اند. قطعاتی کـه کمیاب یا منحصر بـه فرد هستند نیز ارزش بیشتری خواهند داشت. و بـه طور کلی هر چه قطعه قدیمی تر باشد، ارزش ان بیشتر اسـت. کلکسیونرها میخواهند قطعات شیشه اي کارناوال “اوایل” را ببینند.

 

البته ظاهر هم مهم اسـت. یک قطعه بسیار زیبا احتمالاً بیشتر خواهد بود، اگر چه می توانیم با زیرسیگاری یادگاری کلیولند ببینیم کـه همیشه درست نیست.

 

کمیاب ترین رنگ لیوان کارناوال چیست؟

کمیاب ترین رنگ لیوان کارناوال چیست؟

در حالی کـه بسیاری از رنگ هاي‌ زیبای شیشه کارناوال وجوددارد، برخی از انها کمیاب تر از بقیه هستند. یکی از کمیاب ترین و با ارزش ترین رنگ ها بنفش اسـت. رنگ هاي‌ کمیاب دیگر عبارتند از قرمز، نارنجی و زرد. این رنگ ها کمتر رایج هستند زیرا تولید انها در دوره زمانی کـه شیشه کارناوال ساخته می شد دشوار بود. از قضا، بسیاری از کلکسیون‌ها در رنگ‌هاي‌ «کم‌تر مورد علاقه» بـه مرور زمان مورد توجه و ارزشمندتر میشوند.

 

چگونه می توانید شیشه واقعی کارناوال را شناسایی کنید؟

چگونه می توانید شیشه واقعی کارناوال را شناسایی کنید؟

چند راه وجوددارد کـه میتوانید تشخیص دهید یک تکه شیشه کارناوال واقعی اسـت یا تقلبی. یک راه این اسـت کـه بـه دنبال علامت سازنده باشید. بسیاری از تولید کنندگان شیشه کارناوال علامت خودرا در پایین قطعه قرار می‌دهند. فنتون و نورث وود دو تا از باارزش ترین تولید کنندگان هستند، اما تعداد بیشتری از انها وجود داشت.

 

شیشه کارناوال “واقعی” هنوز در حال ساخت اسـت. بـه طور کلی، شـما میخواهید بدانید کـه آیا ان قدیمی اسـت یا خیر. لیوان کارناوال قدیمی با چند شاخص همراه اسـت. قابل توجه اسـت کـه درخشندگی در قطعات قدیمی‌تر کمی بدتر اسـت. قطعات قدیمی تر طبق معمولً در قسمت پایینی درخشندگی ندارند، بلکه در نواحی قابل مشاهده هستند. اگر قطعه شـما سرتاسر پر جنب و جوش اسـت، این نشان دهنده جدیدتر بودن ان اسـت تا قدیمی تر.

 


مطالب مشابه : تزئین ظروف شیشه ای با تکنیک دکوپاژ


 

در پایان

شیشه کارناوال و شیشه افسردگی اغلب باهم اشتباه گرفته می شوند زیرا هردو نوع ظروف شیشه اي هستند کـه در اوایل دهه 1900 محبوب بودند. با این حال، انها در واقع کاملا متفاوت هستند. شیشه هاي‌ تهویه بـه صورت انبوه تولید می شوند و میتوان ان رابا قیمت هاي‌ نسبتا پایین پیدا کرد. از سوی دیگر، شیشه کارناوال کمیاب تر و ارزشمندتر اسـت و گهگاه برای رویداد های یک‌باره تولید می شد. در مقایسه با شیشه کارناوال، شیشه افسردگی ارزان اسـت. حتی گران‌ترین مجموعه‌ها نیز حدود 200 دلار قیمت دارند.

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت