مجموعه : عجیب ترین
بروزرسانی : 27 اردیبهشت 1402

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

عجیب ترین حیوانات صحرایی : دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بامزه ترین حیوانات صحرایی را منتشر کرده ایم. ما این جانوران دیوانه را بر اساس سرسختی و عامل ترساندنشان از سخت‌ترین تا سخت‌ترین رتبه‌بندی کردیم. حتی کمترین ترس هم ما را شکست داده اسـت.

15 تا از عجیب ترین حیوانات صحرا

چقدر در صحرا دوام می آورید؟ بدون تهویه مطبوع، بـه هر قیمتی از ان اجتناب میکنیم. در جنگل، حداقل می توانید یک پناهگاه بسازید و برای گرم ماندن آتش روشن کنید. تو بیابان با چی میخوای خونه بسازی؟ کاکتوس و ماسه؟ ما دوام زیادی نخواهیم داشت، اما حیوانات صحرا کار را آسان می کنند.

15. جربوآ

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 5

امتیاز ترس: 1

بلند شو نه واقعا. از صندلی خود بلند شوید و بـه وسط اتاق بروید. حالا تا جایی کـه می توانید بـه بالا بپرید. اگر از چند پا پریدید، قابل توجه اسـت، اما چند فوت هنوز فقط حدود 30 درصد قد متوسط بزرگسالان اسـت. از طرف دیگر جربواس تنها حدود 3 اینچ قد دارد و می تواند حدود 6 فوت ارتفاع بپرد. این 2400 درصد قد خودشان اسـت. این معادل پرش یک مرد از ارتفاع 144 فوتی در هوا و فرود آمدن مانند یک نسیم اسـت. ببر حسادت میکند.

جربوآها کوچک، غیرتهدیدکننده هستند و مخصوصاً برای دفاع شخصی مناسب نیستند، اما شکارچیان رابا پریدن بـه پهلو مانند یک توپ پرنده گوش درشت و پریشان گیج می کنند. بـه علاوه، آن ها می توانند در گرمای بیابان بهتر از ما زنده بمانند، بنابر این فکر می‌کنیم انها بسیار سخت هستند.

14. آنتلوپ جک خرگوش

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 6

امتیاز ترس: 1

خرگوش‌هاي‌ آنتلوپ سخت‌ترین دسته نیستند، اما بسیار سخت‌تر از خرگوش خانگی معمولی شـما هستند. انها هنوز هم در برابر شکارچیان حساس هستند، اما در فرار از آن ها بسیار بهتر از یک هلند لوپ کرکی هستند. انها می توانند تا ارتفاع 10 فوتی بپرند و سرعت 40 مایل در ساعت داشته باشند، از این رو بـه آنتلوپ اشاره شده اسـت.

انها برای گیج کردن دشمنان خود روی شن ها زیگزاگ می‌زنند و هرگونه گیاهی را کـه می توانند میخورند. انها حتی آب نمینوشند ودر عوض با کشیدن آب از غذایی کـه میخورند، خودرا هیدراته می کنند. وای!

13. توله ماهی صحرا

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 7

امتیاز ترس: 1

هر موجودی کـه برای زنده ماندن نیاز بـه زندگی در آب دارد، سرسخت‌ترین نیست، اما توله‌ماهی‌هاي‌ بیابانی برای یک ماهی بسیار بدبو هستند. ما حتی نمیدانستیم ماهی در بیابان وجوددارد، اما توله ماهی ثابت کرد کـه اشتباه می‌کنیم. انها می توانند شرایط محیطی شدید، از آب شیرین گرفته تا آب شور، شوری و دمای آب را بـه سرعت در حال تغییر و دمای بین 40 تا 108 درجه فارن هایت را تحمل کنند.

آب گرم اکسیژن کمتری در خود نگه می دارد، اما توله ماهی صحرا نیز می تواند با ان مقابله کند. آن ها در نهرها و چشمه‌هاي‌ کوچک و با حرکت آهسته زندگی میکنند و اگر زیستگاهشان خشک شود، حتی در گودال‌ها نیز رشد میکنند.

12. جغد جن

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 7

امتیاز ترس: 2

جغدهای جن نمی‌توانند بـه شـما آسیب برسانند، و ما این موجودات سخت صحرا را بـه جای وحشتناک می نامیم. اگر در بیابان کمپ میزنید ودر تاریکی یک جفت چشم گرد و درخشان می‌بینید، پریدن واکنشی قابل درک اسـت.

از نظر سختی و سازگاری هاي‌ بیابانی، این توپ هاي‌ کرکی پردار ان را پوشانده اند. آن ها کوچک هستند و ارتفاع انها حدود 5.5 اینچ اسـت. این باعث می شود کـه انها کوچکترین جغد ثبت‌شده باشند، و با این حال می توانند جغد را بـه همراه پرندگان شکاری چهار برابر کنند. انها بی صدا پرواز می کنند و می توانند در تاریکی مطلق طعمه را بگیرند. بـه علاوه انها عقرب میخورند.

11. رودرانر

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 9

امتیاز ترس: 1

چه چیزی میتواند سریع‌تر از دوچرخه برقی بدود، مار زنگی را از بین ببرد ودر منظره‌اي بسیار داغ کـه عمدتاً سنگ و گرد و غبار اسـت، رشد کند؟ جاده دونده. این جانوران صحرایی سرسخت بـه اندازه یک پرنده آیرودینامیک هستند ودر حالی کـه روی شن و ماسه سرعت می گیرند بـه جلو خم میشوند و یک خط مستقیم تشکیل می دهند. انها شبیه دایناسورهای کوچک بـه نظر می‌رسند و می توانند مارمولک هاي‌ سمی، مارها و عقرب ها را مانند پنکیک بخورند.

آن ها همچنین مانند یک نمایش وحشتناک در حال پیاده روی هستند: اگر مار زنگی را بخورند کـه طولانی تر از ان اسـت کـه نمیتوان ان را یک‌باره قورت داد، فقط بخشی از ان را قورت می دهند و اجازه می دهند بقیه از منقارشان آویزان شود در حالی کـه قسمت اول غذایشان هضم می شود.

10. آرمادیلو مودار فریاد

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 9

امتیاز ترس: 2

آرمادیلوهای مودار فریاد زده چندان وحشتناک نیستند، اما با زره سر تا پا پوشیده شده اند. در اصل، انها در خارج استخوان دارند. زره انها از صفحات استخوانی با فلس هاي‌ کوچک بـه نام اسکات ساخته شده اسـت. انگار جوجه تیغی خارها را رها کرد و پوست مار را جای گزین آن ها کرد، فقط بـه سختی آهن.

بعلاوه، این آرمادیلوها بـه ندرت نیاز بـه نوشیدن آب دارند و اگر احساس خطر کنند، جیغ بلندی میکشند. نگران نباش دیلو ما سعی نمی‌کنیم بـه این زودی شـما را انتخاب کنیم.

9. سوسک آهنی صحرا

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 10

امتیاز ترس: 1

سوسک‌هاي‌ آهنی صحرا کـه بـه عنوان سوسک مرگ آبی نیز شناخته میشوند، کوچک هستند. طول انها کمتر از یک اینچ اسـت، اما عملاً می توانند هر شرایطی را تحمل کنند. پوشش آبی پودری کـه بدن آن ها را می پوشاند رطوبت را بـه دام می اندازد تا بـه زنده ماندن انها کمک کند. وقتی بیرون مرطوب اسـت، رنگ آبی محو می شود.

آن ها بـه دلیل سختی کشتن انها بـه حیوانات خانگی محبوب تبدیل شده اند. انها مانند ساکولنت هاي‌ دنیای حشرات هستند. آن ها بـه شن و ماسه و چیزی نیاز دارند کـه روی ان بپاشند. و وقتی چیزی میگوییم، تقریبا هر چیزی را معنا میکنیم.

انها حشرات مرده، میوه، خزه یا حتی غذای سگ را خواهند خورد. آن ها اهمیتی نمی‌دهند. اگر بتوانند ان را بخورند، خواهند خورد. آن ها همچنین می توانند دریک مخزن با عقرب هاي‌ مودار بیابانی زندگی کنند، در صورتی کـه می‌خواهید حیوانات خانگی نگه‌داری کنید، فقط چهارشنبه آدامز از ان استقبال خواهد کرد.

8. فنک فاکس

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 10

امتیاز ترس: 2

روباه‌هاي‌ فنک زیباترین موجود صحرای هستند کـه میتوان رویای ان را دید. انگار یک مهدکودک و یک زیست شناس باهم همکاری کردند تا یک حیوان طراحی کنند. آن ها دارای پاهای کرکی و پوشیده از خز برای محافظت از پدهای پنجه خود در برابر شن هاي‌ داغ، گوش هاي‌ عظیمی هستند کـه بـه پخش گرما کمک می‌کند و خزهایی کـه تقریبا کاملاً با ماسه مطابقت دارد.

انها تنها گوشتخواری هستند کـه در صحرای صحرا زندگی می کنند کـه می توانند بدون آب زنده بمانند. کلیه‌هاي‌ ان‌ها برای محدود کردن از دست دادن آب سازگار اسـت، بنابر این می توانند بیشتر از رطوبت غذا و شبنم حفره‌هایشان زنده بمانند. آن ها همچنین سرعت تنفس خودرا برای تنظیم دما افزایش می دهند و با سرعت بیش از 600 نفس در دقیقه نفس نفس میزنند.

7. گربه شنی

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 12

امتیاز ترس: 1

بله، ما می‌دانیم کـه نمرات در مقیاس یک تا 10 بود، اما گربه هاي‌ شنی مستحق اعتبار اضافی هستند. ان‌ها بـه روباه‌هاي‌ فنک با زیبایی دست بـه گریبان هستند. اگر انها برای زندگی بیابانی بهتر از اتاق نشیمن ما نبودند، ما قبلاً یکی را بـه خانه آورده بودیم. انها فقط بین 3 تا 7 پوند بـه طور کامل رشدکرده اند، اما شن بیشتری نسبت بـه گریزلی دارند.

در گرمای 120 درجه، انسانها در اثر قرار گرفتن در دسترس بـه سرعت می میرند. ما دچار آفتاب سوختگی تاول زا می شدیم در حالی کـه اندام هایمان یکی یکی از کار می افتادند. برای یک گربه شنی، 120 درجه سه شنبه متوسط اسـت. اگر دما بیش از حد شدید شود، انها فقط یک سوراخ حفر می کنند تا کمی در ان خنک شوند.

وقتی نوبت بـه شام می رسد، انها سختگیر نیستند. آن ها جوندگان کوچک را ترجیح می دهند، اما هر چیزی کـه حرکت می‌کند، از جمله افعی ها و مارهای زنگی را می‌خورند. بـه خاطر داشته باشید، آن ها تقریبا بـه اندازه یک چیهواهوا هستند. اگر گربه‌هاي‌ خانگی بـه دت متال گوش می‌دادند، اساساً گربه‌هاي‌ خانگی هستند.

6. شیطان خاردار

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 10

امتیاز ترس: 4

شیاطین خاردار حیوانات نسبتاً کوچک بیابانی هستند، اما بیشتر شکارچیان تنها در صورتی انها را هدف قرار می دهند کـه گزینه هاي‌ انها تمام شده باشد. خوردن یک شیطان خاردار چیزی شبیه خوردن درخت کاج اسـت، فقط تیزتر. انها از سر تا پا خارهای خاردار دارند و روش منحصر بـه فرد دیوانه‌واری برای استفاده از این خارها برای زنده ماندن در گرمای خشک بیابان دارند.

شیاطین خاردار اجازه می دهند شبنم در طول شب روی بدن آن ها متراکم شود و شیارهای بین فلس هاي‌ آن ها آب را مستقیماً بـه دهان انها هدایت میکند. همین روند در هنگام بارندگی عمل میکند. آن ها همچنین می توانند آب را مستقیماً از پوست خود جذب کنند. در مواقع خشکسالی شدید، انها در ماسه حفر می کنند و احتمالاً رطوبت را از زمین خنک تر زیر جذب می کنند.

4. گوسفند Bighorn «کراوات»

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 10

امتیاز ترس: 5

گوسفندها نخستین موجوداتی نیستند کـه وقتی بـه کلمه “سخت” فکر میکنید بـه ذهنت ان خطور می‌کند، اما گوسفند شاخ از تغییر نظر شـما خوشحال می شود. شاخ هاي‌ عظیم و خمیده انها تا 30 پوند وزن دارند و گوسفند شاخ در مناطق خاصی تا 500 پوند وزن دارند.

انها تقریبا در همه ی جا زندگی می کنند، از جمله در بیابان هاي‌ خشک و کوهستانی با زمین هایي کـه حتی برای Bear Grylls نیز چالش برانگیز اسـت. زهر هاي‌ شکافته انها بـه آن ها کمک می‌کند تا کناره هاي‌ صخره هاي‌ ناپایدار را بگیرند تا عملاً گرانش را نادیده بگیرند.

4. شتر «کراوات»

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 10

امتیاز ترس: 5

شتر حیوان مطلق حیوان بیابانی اسـت. چه حیوان دیگری را می توانید درنظر بگیرید کـه تا 11 فوت طول و 1200 پوند وزن دارد و از چیزی جز علف زندگی نمی کند؟ خوب، علف، غلات، گندم و جو، اما هنوز. اگر یک بدنساز چنین رژیمی میخورد، در اواسط اسکوات سقوط میکرد، اما شتر؟ نه

انها با یک رژیم غذایی وگان و حدود دو قطره آب، نیم تن ماهیچه را تقویت می کنند. بدون شوخی: شترها تا 80 پوند چربی در قوز پشت خود ذخیره می کنند کـه در طول خشکسالی و زمان کمبود غذا تجزیه می شود و تغذیه می‌کند. آن ها می توانند تا دوهفته بدون آب در بیابان یا چندین ماه بدون آب در دماهای سرد بمانند. برای مقایسه، ما فقط بین سه تا پنج روز در شرایط یکسان دوام می آوریم.

3. خفاش گوش دراز صحرا

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 9

امتیاز ترس: 7

ما همیشه خفاش‌هایي را بـه تصویر می‌کشیدیم کـه در غارهای تاریک و مرطوب زندگی می کنند، اما این حیوانات بیابانی در مناطق بایر و خشک زندگی میکنند کـه بـه ندرت پوشش گیاهی دارند. انها اگر بتوانند آن ها را پیدا کنند در شکاف هاي‌ صخره زندگی می کنند، اما این رژیم غذایی آن ها اسـت کـه انها را بـه یکی از نابود نشدنی ترین و وحشتناک ترین حیوانات تبدیل می‌کند.

آن ها بیشتر عنکبوتیان را می‌خورند ودر برابر زهر عقرب ها نفوذ ناپذیرند. انها را می گیرند، سرشان را گاز می گیرند و انها را می بلعند. آن ها هر از گاهی درصورت گزیده می شوند، کـه خوشایند نیست، اما زهر انها را فاز نمی کند.

2. مار زنگی ساید وایندر

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 8

امتیاز ترس: 10

مارها باحالن این واقعیت کـه آن ها دقیقاً پاهایشان صفر اسـت و هنوز هم می توانند با سرعت رعد و برق حرکت کنند، عالی اسـت. اگر دست و پا نداشتیم، آرام آرام بـه سمت نزدیک‌ترین کامیون تاکو می‌رفتیم. در بیابان، ما بـه سادگی می میریم. شن‌هاي‌ داغ بیابان برای یک ساید وایندر آسان اسـت. این مانند یک بزرگراه آسان اسـت کـه از کنار ان عبور می کنند، مانند یک موج اقیانوس اگر امواج اقیانوس با زهر کشنده همراه باشد.

ساید وایندرها خونسرد هستند. هنگامی کـه دما بـه زیر 70 می رسد، سرعت آن ها بـه طور عمده کاهش می‌یابد، اما دما باید بسیار شدید باشد تا برای همیشه پایین بیاید.

1. عقرب بیابانی مودار

عجیب ترین حیوانات صحرایی سرسخت + عکس

نمره سرسختی: 9

امتیاز ترس: 10

عقرب هاي‌ غول پیکر صحرا چیزی برای خندیدن نیستند، اما آیا این باید گفته شود؟ جیغ زدن واکنش مناسب تری خواهد بود. اگر عقرب هاي‌ غول پیکر مودار صحرا را کمدی بیابید، ما را می ترسانید. زهر آن ها بـه اندازه کافی قوی نیست کـه یک نفر را بکشد، اما چه کسی اهمیت می‌دهد؟ نصف فوت تجسم شیطان کافی اسـت تا ما را بـه پناهگاه ضد عنکبوتی بفرستد.

در پایان

این شیاطین با چنگال هاي‌ عظیم، نیش شلاق مانند و دسته اي از نوزادان مرگ صحرا بر پشت خود در اطراف صحرا می‌چرخند. 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت