خرید و فروش در اینترنت

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

مجموعه : عجیب ترین ها
عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عجیب ترین غذا های‌ دنیا از دوران قدیم تا کنون را بـه شـما معرفی خواهیم کرد. دوست دارید بدانید مردم قدیم چه چیزهایی را به عنوان وعده غذایی میخوردن !!؟ این مطلب را از دست ندهید…

 

دربخش هایي بع غذا های کره ای هم اشاره خواهیم داشت : درسال‌های‌ اخیر کشور کره جنوبی بیشتر بـه خاطر تکنولوژی خود شناخته میشود، اما غذاهایی مانند «کیمچی» این داستان را تغییر داده و در شناساندن آشپزی کره‌ ای بـه جهانیان بسیار موثر بوده اسـت. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از عجیب ترین غذا های دنیا را منتشر کرده ایم.

 

25 غذای عجیب و غریب از دوران باستان

همه ی ما می‌دانیم که زمان تغییر می کند، و با آمدن و گذر نسل ها، مرزهای بین ملت ها بالا و پایین می رود، زبان ها متولد می شوند و می میرند، و حتی غذا باید با زمان تطبیق یابد. انچه امروز می خورید با چیزی که 1000 سال پیش می خوردید بسیار متفاوت اسـت. بیایید بـه 25 غذای عجیب‌وغریب از دوران باستان نگاه کنیم.

 

بیشتر بخوانید: خوشگذرانی در سه مقصد آسیایی با طعم لذیذ غذاهای عجیب!

 

25. گاروم: سس ماهی تخمیر شده روم باستان

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم

اگر در دوران روم باستان بـه دنبال طعم کمی بودید، بـه دنبال چاشنی نمک یا سیریراچا نبودید، باید مقداری گاروم بخورید. ان‌ها از این سس کچاپ درکنار ظرف بـه عنوان چاشنی استفاده میکردند، اما از ماهی تهیه میشد که اجازه می‌دادند زیر آفتاب دریک گلدان سفالی با ادویه‌هایي مانند شوید و گشنیز یا گیاهان دیگر تخمیر شود.

 

آن ها حتی شیشه های‌ مهر و موم شده ای از ان را در پمپئی پیدا کردند تا ترکیب ادویه را کاهش دهند و در دوران مدرن ان را بازسازی کنند. نتیجه یک سس ماهی پر از پروتئین و پر از اومامی بود.

 

24. فلامینگوی سرخ شده

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

مرغ یکی از پرمصرف‌ترین پروتئین‌هایي اسـت که امروزه در جهان مصرف می شود، اما ما گاهی اوقات از برخی پرندگان دیگر مانند بوقلمون، اردک و حتی شترمرغ لذت می بریم. با این حال، فلامینگو یقیناً پرنده‌ای اسـت که اغلب ان را نمیبینید، اما فقط در دوران مدرن. در ان روز یقیناً در منو بود، اگر توانایی پرداخت ان را داشتید.

 

ماجراجویان آشپزی ثروتمند رم که بومی بخش‌هایي از آفریقا هستند، می‌توانستند از یک فلامینگوی آب‌پز لذت ببرند. اگر واقعاً در جامعه بالا بودید، فقط شیک‌ترین قسمت‌ها، فیله مینیون فلامینگو را می‌خوردید، مانند مغز یا زبان.

 

23. کوسنتریس

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

این احتمال وجوددارد که حتی اگر تاریخچه غذا را ندانید، بازهم چیزی نزدیک بـه خروس را بدانید. این بـه ویژه اگر طرفدار داستان های‌ تخیلی و بازی هایي مانند Dungeons and Dragons یا Magic: The Gathering هستید، صادق اسـت. بـه این دلیل که کوکاتریس موجودی اساطیری بود که هم از نظر نام و هم از نظر ظاهر شبیه بـه این غذا بود.

 

در داستان‌ها، کوکاتریس تا حدودی شبیه مرغ بود، اما دارای پاهای خزنده و دم بود. مثل یک اژدهای دو پا بود. مانند مدوسا، نگاهش می تواند شـما را بـه سنگ تبدیل کند. کوسنتریس، غذای قرون وسطی، نیز یک جانور آمالگام بود، اما دراین مورد، سر و قسمت بالایی بدن خوک شیرخوار بود که بـه معنای واقعی کلمه بـه انتهای پشتی مرغ متصل بود. چرا کسی باید چنین چیزی بسازد؟ بنابر این می توانید برای شام گوشت خوک و مرغ را همراه با نمایشی کوچک در هنگام بیرون آمدن سر میز میل کنید.

 

22. خروس کلاه دار

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

همان طور که در مورد خروس دیدیم، مردم در ان روزگار از یک منظره بصری در مورد غذایشان خوششان می آمد. تعداد کمی از ظروف میتوانند بـه چیزی نزدیک شوند که خروس کلاه دار سر میز آورده اسـت. مثل خروس مخلوطی از مرغ و گوشت خوک بود. اما، دراین مورد، مرغ بر خوک سوار می شود، مثل یک شوالیه بر روی اسب مورد اعتماد خود.

 

هردو حیوان کباب شده بودند، اما مرغ پر شده بود. دستور العمل نشان می دهد که باید ان را روی خوک بنشینید، کمی کلاه کاغذی روی سرش بگذارید و بـه ان نیزه بدهید. سپس ان را بـه رنگ های‌ ارباب که برای او سرو می شد می‌پوشید.

 

21. تخم مرغ پسر باکره

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم

این ورودی ناخوشایند اسـت پس هشدار داده شود. نگران‌کننده‌تر این واقعیت اسـت که اگر چه شواهدی وجوددارد که نشان می دهد این سنت صدها سال پیش آغاز شده اسـت، اما یک شهر در چین وجوددارد که هنوز هم این غذا را در آنجا درست می کنند.

 

این تخم‌مرغ‌های‌ پسر باکره نامیده می شوند و تخم‌مرغ‌هایي هستند که در ادرار پسران زیر 10 سال بـه سختی پخته میشوند. مدارس شهر بـه معنای واقعی کلمه سطل‌هایي برای جمع‌آوری ادرار دارند که سازندگان تخم‌مرغ می خرند و استفاده میکنند. برخی فقط ان را از والدین دریافت می کنند.

 

اگر تعجب میکنید، ظاهرا کل فرآیند بوی وحشتناکی دارد، اما اعتقاد بر این اسـت که آن ها فواید سلامتی دارند. شهر Dongyang صدها سال اسـت که آن ها را ساخته اسـت.

 

20. خروس آل

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

اگر بـه ماء شعیر علاقه دارید، مطمئناً آل قرون وسطایی درست در کوچه شـما خواهد بود. و اگر مرغ دوست دارید، می توانید درکنار مرغ خود ماء شعیر بنوشید، درست اسـت؟ خوب، عده ای از مردم برای دو چیز وقت نداشتند، بنابر این درسال 1669 دستور العمل برای کوک ale ابداع شد و از شـما میـــخواهد که یک مشت میوه و ادویه جات مانند کشمش و جوز هندی را دریک دسته ییل با یک مرغ آب پز مخلوط کنید.

 

ظاهرا این اعتقاد وجود داشت که غذایی که میخورید میتواند عده ای از خصوصیات موجود در زندگی را بـه شـما بدهد و مرغ بـه خاطر سرزندگی و نشاط ان ارزشمند بود، بنابر این اگر ماءالشعیر مرغ می‌نوشیدید شاید مقداری از ان قدرت را دریافت می کردید. همچنین تا حدی برای ترغیب مردم بـه ترک نوشیدن قهوه طراحی شد که بـه نظر میرسید مردان انگلیسی را بیش از حد فرانسوی میکند.

 

19. راگو شترمرغ

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

اینروزها شترمرغ در مکان‌های‌ مختلفی پرورش داده میشود، اما هنوز هم برای تعداد زیادی از ما نسبتاً کمیاب و عجیب اسـت. در ان زمان انها بسیار نادرتر بودند و در روم باستان آن ها را بسیار عجیب‌وغریب می‌دانستند و بیشتر برای موقعیت های‌ بسیار خاص ذخیره میشدند.

 

بنابر این چگونه می توان پرنده ای را که می تواند نزدیک بـه 300 پوند وزن داشته باشد بپزد؟ در مورد راگوی شترمرغ، پرنده را کامل بجوشانید و بـه همراه مقداری چاشنی و ماهی ان را بـه همین صورت سرو کنید.

 

18. بیضه قوچ ترش

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

بیضه قوچ ترش که بـه نام Súrsaðir hrútspungar نیز شناخته می شود، از ایسلند می آید. تعداد زیادی از غذا های سنتی ایسلندی نگه داری می شوند زیرا در زمان قبل از یخچال درست شده بودند، بنابر این شـما بـه روشی مطمئن برای نگه‌داری ان در طولانی مدت نیاز داشتید. دراین صورت، بیضه قوچ را ماه‌ها و ماه‌ها در آب پنیر ترشی می کردند تا خوب و ترش شوند. سپس می توان ان‌ها را بـه شکل بلوک‌هایي درآورد تا نوعی نان که می توان ان را برش داد و خورد.

 

بـه اندازه کافی عجیب، غذا های سنتی مانند این‌ها در دهه 1950 بـه ایسلند بازگشتند، بنابر این، حتی اگر مدت زیادی کنار گذاشته شده بودند، دوباره برگشتند و اگر بـه شکار بروید در برخی جاها پیدا می شوند.

 

17. شیر جویدنی

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

غذا های ایرلندی اغلب بـه طور ناعادلانه ای در ذهن اکثر مردم بـه سیب زمینی محدود می شود، که از آنجایی که ایرلند برای بیش از 9000 سال قبل از رسیدن سیب زمینی پرجمعیت بوده اسـت، این موضوع را از دست می دهد. قبل از سیب زمینی، میوه ها و سبزیجات وحشی و همچنین غذا های دریایی و صدف های‌ زیادی وجود داشت. لبنیات نیز بسیار بزرگ بود زیرا آن ها گاو را نه برای گوشت گاو بلکه برای شیر و پنیر پرورش می دادند.

 

داستان هایي از نوعی شیر ساخته شده در ایرلند باستان وجوددارد که زرد و حباب دار بوده اسـت. و اگر بـه اندازه کافی اشتها آور بـه نظر نمیرسد، باید بـه جای نوشیدن ان را بجوید. مثل آهسته، و برای مدت طولانی، مثل یک نوع آدامس حباب لبنیات.

 

16. ویچتی گراب

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

در غرب اغلب چیزهای زیادی در مورد غذا های استرالیایی نمیشنویم و وقتی می‌شنویم، بـه ندرت غذا های بومی استرالیایی میشنویم. مردم برای هزاران سال دور از خشکی در استرالیا زندگی می کردند، مکانی که بـه خاطر مهمان نوازترین قسمت جهان شناخته شده نیست. پس مردم در زمان های‌ قدیم هنگام برخورد با مارهای کشنده، عنکبوت ها و آب و هوای ظالمانه چه می خوردند؟ در بین چیزهای دیگر، انها گراب جادوگر را خوردند.

 

این توده های‌ چاق و کوچک در واقع میتوانند شکل لارو چندین حشره از جمله عده ای از گونه های‌ پروانه و سوسک باشند. انها خانه خودرا زیرزمینی در ریشه های‌ چیزی بـه نام بوته جادوگر ساختند، از این رو بـه این نام، بومیان انها را حفر می کردند و پروتئین جامدی را فراهم می کردند.

 

فقط 10 شماره تمام پروتئین مورد نیاز یک بزرگسال را در روز می دهد. برخی می‌گویند که طعم انها تقریبا شبیه مرغ، بادام یا بادام زمینی اسـت که بستگی بـه طرز تهیه انها دارد. برخی دیگر میگویند طعم آشغال دارند.

 

15. برگ های افرا سرخ شده عمیق

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

باوجود این‌که بـه نظر میرسد، برگ های‌ افرا سرخ شده یک غذای کانادایی نیستند. در عوض، انها یک غذای سنتی ژاپنی در یکی از شهر های ژاپن هستند که قدمت ان بـه صدها سال، احتمالاً 1300 سال قبل می‌رسد. انها در سفر خود از سبز تابستان تا قرمز اواخر پاییز فقط از برگ های‌ زرد استفاده می کنند و هنوز نمی‌توانند از درخت بیفتند. برگ ها کوبیده و سرخ شده اند و طعم کمی شیرین و شور دارند.

 

14. پوسکا

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

در یونان و روم باستان، اگر تشنه بودید، ممکن بود وسوسه شوید که بـه دنبال یک پوسکا باشید. از گیاهان و ادویه جات برای طعم دادن استفاده می شود، که بـه نظر خوب می‌رسد، اما بـه عنوان پایه یا شراب ترش یا فقط سرکه رقیق شده با آب نیز استفاده می شود. پس میدونی آب ترش.

 

13. رحم خوک

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عده ای از غذاها بـه دلیل استفاده از تمام قسمت های‌ حیوان ذبح شده مشهور هستند. تعداد زیادی از غذا های غربی این را عجیب‌وغریب می‌دانند و برش های‌ خاص را خوشایند نمیدانند. چیزهایی مانند مغز و پا و گوشت اندام اغلب در غذا های غربی نادیده گرفته می شوند. رومیان باستان بـه وضوح در غذاخوری خود ماجراجوتر بودند، همان طور که در غذاهایی مانند رحم خوک شاهد بودیم. غذا های مدرنی که دستور غذا را امتحان کرده اند، چیزهای خوبی برای گفتن ندارند، بـه خصوص در مورد بو.

 

بیشتر بخوانید: معرفی عجیب ترین و خوشمزه ترین غذاهای کره ایی + آموزش

 

12. گوشت بروکسی

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

اگر در دوران ویکتوریا یک فرد فقیر و طبقه کارگر بودید، گوشت بـه سختی بـه دست می آمد. بـه هرحال گوشت خوبه اما همیشه میتوانید تاس را روی گوشت بروکسی بیندازید تا ببینید چه اتفاقی می‌افتد. گوشت بروکسی می تواند هر گوشتی از گوسفند تا گاو تا گوشت خوک باشد که از حیوانی که مرده گرفته شده باشد. ذبح نشده، احتمالاً از بیماری مرده اسـت. بنابر این اگر حیوان دچار حمله قلبی شده بود، شاید گوشتش مشکلی نداشت. اگر بیماری عفونی داشت، شاید شـما را هم می کشت.

 

11. Tlacatlaolli

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم

پوزوله یک سوپ مکزیکی اسـت که بسیار محبوب اسـت اما منشأ بسیار شومی دارد. این غذا از غذایی بـه نام “tlacatlaolli” می آید که بـه معنای “ذرت پوست کنده مردانه” اسـت. این غذای کمیاب زمانی برای اعضای مهم جامعه Tenochtitlan قبل از استعمار در کشور مکزیک رزرو شده بود. پوزول مدرن با گوشت خوک یا سایر گوشت ها ساخته می شود. این نسخه باستانی؟ انسان.

 

10. فسیخ

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

فسیخ یک غذای مصری باستانی اسـت که از ماهی تخمیر شده تهیه میشد که زمانی از سواحل رو بـه عقب رود نیل در حالی‌که ماهی در حال پوسیدن در آفتاب دراز میکشید، تهیه میشد.

 

این دستور پخت هزاران سال قدمت دارد و بـه طرز شگفت انگیزی، در دوران مدرن از رنسانس لذت برده اسـت، حتی اگر اشتباه ساخته شود می تواند سمی باشد. فسیخ از تخمیر ماهی آماده میشود و خطر مسمومیت غذایی زیاد اسـت. 18 نفر درسال 1991 بـه دلیل خوردن یک دسته بد جان خودرا از دست دادند.

 

9. عنبر

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عنبرس ارزش پول زیادی دارد و در صنعت عطرسازی بسیار ارزشمند بود. از نهنگ‌ها می آید و استفاده از ان بـه‌خاطر قوانین منع صید نهنگ بـه میزان قابل‌توجهی کاهش یافته اسـت، اما اگر تکه‌ای پیدا کردید که بـه طور طبیعی در ساحل می رود، همان‌ گونه میتوانید ان را بفروشید.

 

و زمانی بود که خوردن ان یک غذای لذیذ ارزشمند بود. پس چیست؟ یک ماده بسیار مومی شکل که در دستگاه گوارش نهنگ تولید می شود. آن ها ان را مانند مدفوع دفع می کردند، و می‌توانست سالها در اطراف اقیانوس شناور باشد، زیرا رایحه ان شروع بـه ملایم شدن و مطلوب شدن کرد.

 

8. سوپ سیاه

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

بـه لطف فیلم 300؛ همه ی ما این تصور را داریم که اسپارتی ها سرسخت ترین مردمی هستند که تا کنون وجود داشته اند. آیا این همه ی داستان اسـت؟ خوب، غذای اسپارتایی سوپ سیاه را ببینید. از خون، پای خوک، سرکه و نمک درست می شد. سرکه از لخته شدن خون پیشگیري می کند، بنابر این، اساساً خوک در خون خوک با نمک بـه مزه اسـت. این خیلی هاردکور اسـت.

 

7. تخمدان ماهی شور، فشرده

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

رود نیل آشکارا برای تعداد زیادی از جنبه های‌ زندگی در مصر باستان بسیار مهم بودو این شامل رژیم غذایی آن ها نیز می شد. غذا های دریایی از رودخانه بخش عمده ای از رژیم غذایی مصری ها بودو گاهی اوقات کمی عجیب تر از ماهی ها یا صدف های‌ سنتی بود. اگر چه نسخه‌های‌ بعدی از ایتالیا و فرانسه بـه عنوان بوتارگو شناخته می ‌شد، ایده اصلی تخمدان‌های‌ ماهی نمک‌زده و فشرده این بود که کیسه قلیه ماهی را درمان یا دود می کردند و ان را بـه صورت تکه‌شده سرو می کردند.

 

6. خوابگاه

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم

در عده ای از نقاط جهان، خوابگاه یک آفت واقعی اسـت. در روم باستان، آن ها یک غذای واقعی بودند. بـه هیچ عنوان حیوان بزرگی نبودند، اما آن ها را در دیگ‌های‌ سفالی کوچک با رژیم‌هایي مانند شاه بلوط و گردو پروار می کردند و سپس برشته می کردند یا حتی پر می کردند و سپس بـه عنوان میان‌وعده میخوردند.

 

5. پستان خوک پر شده با خارپشت دریایی

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

در دوران مدرن، فقط قسمت‌های‌ خاصی از حیوانات خوراکی درنظر گرفته میشوند، اما اگر گوشتخوار هستید، نمیتوانید روی یک موجود زنده بخورید. یکی از این قسمت ها پستان خوک اسـت. تا حالا یکی خوردی؟ احتمالا نه. اما رومی‌ها ممکن اسـت از جوجه تیغی دریایی لذت می‌بردند تا جالب بماند.

 

4. ملخ

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

ملخ ها که عمدتاً بـه عنوان طاعون کتاب مقدس شناخته می شوند، منبع خوبی از پروتئین هستند، و یونانیان باستان از ان برای خوردن میان وعده استفاده کامل می کردند. هنوز هم می توانید ملخ را در منوی غذایی عده ای از کشور های آسیایی بیابید، اما یونان، جاییکه نان، زیتون و غذا های دریایی حتی در دوران باستان فراوان بود، کمی شگفت‌انگیزتر اسـت.

 

3. اجساد

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم

آدمخواری یکی از تابوهای بزرگ تقریبا هر جامعه و فرهنگ در تاریخ اسـت. تقریبا هر کدام. اما نه همه ی انها. عده ای از فرهنگ ها خوردن مرده را تخلف نمیدانستند. در پاپوآ گینه نو، عده ای از قبایل آنجا مردگان خودرا می‌خورند.

 

برای تعداد زیادی از فرهنگ های‌ دیگر، این بـه نظر ترسناک اسـت، اگر کاملاً ترسناک نباشد. اما از منظر قبایل این عمل نهایی عشق بود. اگر مردگان خودرا در زمین دفن می کردند، می پوسیدند و توسط حشرات می خوردند. بنابر این با خوردن مردگان خود، آن ها را از این سرنوشت نجات می دادند و با آن ها یکی میشدند.

 

2. خاک

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

 

عمل خوردن خاک را ژئوفاژی میگویند. طبق معمولً این بچه ها هستند که اینکار را انجام می‌دهند، یا شاید بزرگسالان بـه طور تصادفی اما نه همیشه. گاهی اوقات این بیان وضعیتی بـه نام پیکا اسـت که در ان شـما وسوسه می شوید که مواد غیرغذایی بخورید، اما در فرهنگ‌های‌ باستانی مختلف از جمله در بین بومیان کشور آمریکا، آمریکای جنوبی و آفریقایی که می توان ان را برای تعدادی از غذاها خورد. دلایلی از جمله تمایل بـه التیام پوست

 

1. مومیایی ها

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم + عکس

عجیب ترین غذا های دنیا از دوران قدیم

با پایان دادن بـه این سه ایده ترسناک، مردم در دوره ویکتوریا مومیایی میخوردند. مومیایی های‌ واقعی مصری. عادت خوردن مومیایی بـه قرن شانزدهم باز میگردد. یک باور این بود که مومیایی پودر شده و بلعیده شده می تواند خون ریزی داخلی را درمان کند. تکه های‌ جمجمه می تواند سردرد و غیره را درمان کند.

 

بیشتر بخوانید: عجیب ترین غذاهای دنیا + عکس

 

در پایان

آیا تا بـه حال درباره چشیدن طعم غذا های عجیب هم فکر کرده اید؟ غذاهایی که بعضا عجیب، جالب و یا چندش آورند. توی این پست چندتا از عجیب ترین غذا های دنیارو براتون آوردیم.

برچسب‌ها: