مجموعه : عجیب ترین
بروزرسانی : 6 آذر 1395

پسران خورشيدي که با غروب آفتاب فلج میشوند

پسران خورشيدي که با غروب آفتاب فلج میشوند

پسران عجیبی که با غروب آفتاب فلج میشوند

پسران پاکستانی که با غروب خورشید به صورت موقت فلج می شوند در این زمان با طلوع دوباره خورسید فلج بدن از بین می رود با مادر سایت تالاب باشید با بهترین ها شعیب و عبدالرشید دو برادر پاکستانی هستند که به پسران خورشیدی مشهورند !

به گزارش تالاب این دو برادر در طی روز بازی میکنند درس میخوانند تکالیفشان را انجام میدهند و میدانند تمام کارهایشان را باید پیش از غروب آفتاب انجام بدهند ! این دو کودک که از خانواده فقیری هستند به گزارش تالاب با غروب آفتاب فلج میشوند!!

پسران خورشيدي که با غروب آفتاب فلج میشوند

پسران خورشيدي که باغروب آفتاب بدن فلج میشوند

به گزارش تالاب اين دو كودك كه به پسران خورشيدي شهرت يافته‌اند، از اوايل سال جاري تحت نظر بيمارستاني در اسلام‌آباد زندگي مي‌كنند.درمان‌هاي اين دو رايگان است و تاكنون بيش از 300 آزمايش مختلف روي آنها انجام گرفته‌است.شعیب احمد ۱۳ ساله و عبدول الرشید ۹ ساله دو برادر پاکستانی در طول روز زندگی کاملا عادی دارند،‌از خانه بیرون می‌روند، راه می‌روند و با دوستانشان بازی می‌کنند.

اما زماني كه خورشيد غروب مي‌كند، اين دو برادر به طور كامل فلج مي‌شوند،و توانايي حركت كردن و صحبت كردن را تا صبح فردا و طلوع دوباره خورشيد از دست مي‌دهند،بیماری ناشناختهكه نشانه‌هاي آن براي اولين‌بار در جهان گزارش شده‌است و پزشكان هيچ آگاهي نسبت به علت وقوع اين بيماري ندارند.

پسران خورشيدي که با غروب آفتاب فلج میشوند

پسران خورشيدي که باغروب آفتاب بدن فلج میشوند

به گفته جواد اكرم، متخصص موسسه علوم پزشكي پاكستان،اين مورد براي پزشكان يك چالش جديد است و پزشكان درحال انجام آزمايش‌هايي هستند تا بتوانند دليل فلج شدن كامل اين دو پسر را پس از غروب خورشيد دريابند.

بیماری كه نشانه‌هاي آن براي اولين‌بار در جهان گزارش شده‌است

اين دو كودك كه به پسران خورشيدي شهرت يافته‌اند، از اوايل سال جاري تحت نظر بيمارستاني در اسلام‌آباد زندگي مي‌كنند.درمان‌هاي اين دو رايگان است و تاكنون بيش از 300 آزمايش مختلف روي آنها انجام گرفته‌است.

اولين گزينه‌اي كه ذهن پزشكان را به خود مشغول كرد نور خورشيد بود، نه ساعت روز،و اينكه احتمالا انرژي بدن دو كودك از نور خورشيد تامين مي‌شود. اما اين فرضيه عجيب نمي‌تواند درست باشد زيرا پزشكان نشان دادند كه دو كودك در طول روز مي‌توانند در اتاقي تاريك حركت كنند و فعاليت داشته‌باشند.

پزشكان همچنين نشان دادند كودكان به فلج موقت ناشي از آسيب‌هاي عصبي يا فلجي خواب مبتلا نيستند،‌اختلالي كه بدن را در حالت رم خواب و فلج نگه مي‌دارد اما مغز در هوشياري كامل به سر مي‌برد.

اختلال ژنتيكي

با اين همه احتمال قوي‌تري نيز وجود دارد: اختلال ژنتيكي. زيرا مادر و پدر اين دو كودك عموزاده هستند.اما پزشكان هنوز نمي‌دانند كدام ژن مي‌تواند چنين تاثيري بر زندگي كودكان داشته‌باشد. . اين دو كودك دو برادر ديگر داشته‌اند كه به همين مشكل مبتلا بوده‌اند و جان خود را از دست داده‌اند، اما خواهر آنها نشانه‌هاي اين بيماري را بروز نمي‌دهد.

پزشكان هم‌اكنون مشغول آزمايش روي آب و خاك روستايي هستند كه دو كودك در آن سكونت دارندو همچنين نمونه خون اين دو براي آزمايش‌هاي ژنتيكي به خارج از كشور ارسال شده‌اند.عجيب‌ترين نكته درباره اين بيماري اين است كه دو پسربچه در طول روز كاملا عادي و سالم به نظر مي‌آيند.شعیب و عبدالرشید دوست دارند معلم و طلبه بشوند.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت