کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

مجموعه : عجیب ترین ها
کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی

انسان هاي عجیبی که با حیوانات بزرگ شده اند و خلق و خوی ان حیوانات رابه خود گرفته اند. به گزارش تالاب تعداد زیادی از این داستان ها که بعداً تبدیل به فیلم و کارتون شده اند، غیرواقعی است.کودک وحشی به کودکی اطلاق میشود که از سنین بسیار پایین، دور از اجتماع انسانی زیسته است و از مراقبت و عواطف انسانی، رفتارهای اجتماعی و از همه ی مهم تر زبان بشری، چیزی نمیداند.

 

انسان هایي عجیب و زندگی با حیوانات , شاید این ایده که کودکانی وجود داشته باشند که توسط حیوانات بزرگ شده اند تنها در کتاب هاي داستان و افسانه ها یافت شود. اما آیا تارزان ها فقط در دنیای قصه ها وجود دارند؟! آیا باور میکنید که کودک وحشی در دنیای واقعی نیز وجود داشته و هستند کودکانی که به هر دلیلی در کودکی توسط حیوانات ودر دامان طبیعت وحشی بزرگ شده اند؟

 

شاید باورش سخت باشد اما واقعیت دارد.به گزارش سایت تالاب در ادامه این مطلب شما رابا تعدادی کودک وحشی آشنا می‌کنیم که در کودکی در طبیعت رها شده و یا گمشده اند و توسط حیوانات به فرزندخواندگی قبول شده اند.

 

10- اوکسانا مالایا

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

 

درسال 1991، دختری به نام اوکسانا مالایا در بین دسته اي از سگ ها پیدا شد. وی زمانی که توسط تیم نجات پیدا شد هشت سال داشت در حالی‌که 5 سال قبل والدین الکلی اش فراموش کرده بودند او رابه خانه ببرند. در نهایت وی برای این‌که بتواند گرم شود خود رابه لانه ي سگی در آن نزدیکی ها رسانده و برای 5 سال آینده همراه با سگ ها ماند.

 

پس از سال‌ها دور بودن از جوامع انسانی، او خودرا با تمامی خصوصیات و رفتارهای سگ ها وفق داده بود. اوکسانا روی چهار دست و پا راه می رفت، گوشت خام می‌خورد، پارس می‌کرد، بو میکشید و حتی زمانی که به نجات دهندگانش نزدیک شد نیز دندان هایش را نشان می داد.

 

کاملاً مشخص بود که سگ هاي دسته نیز او را یکی از خودشان فرض کرده و زمانی که نجات دهندگان سعی کردند او رابا خود ببرند، بقیه سگ هاي گروه به این افراد حمله کرده و سعی در باز پس گرفتن اوکسانا داشتند. بدلیل مهارت هاي زبانی، اجتماعی و انسانی بسیار کم اوکسانا، تلاش هاي زیادی صورت گرفت و مدت زمان زیادی طول کشید

 

تا وی بار دیگر بتواند مانند یک انسان زندگی کند. او وادار بود حرف زدن و راه رفتن روی پاهایش را از نو یاد بگیرد. در حال حاضر این دختر سابقا وحشی هنوز دریک مرکز نگه‌داری از کودکان معلول و عقب مانده نگه‌داری شده و اوقات بیکاری خودرا در همان مرکز به نگه‌داری از حیوانات می‌گذارند.

 

9- مارینا چاپمن

 

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

 

مارینا چاپمن در کلمبیا زندگی می‌کرد که در سن سه سالگی ربوده شده ودر جنگل رها گردید تا بمیرد. وی که در جنگل تنها مانده بود به گروهی از میمون هاي کاپوچین برخورد کرد که پستانداران بسیار باهوشی هستند. به مدت 5 سال وی سبک زندگی این میمون ها اعم از خوردن، آشامیدن، رفتار و تعامل کردن را تقلید کرده و یاد گرفت.

 

در نهایت کاپوچین ها او را در گروه خود پذیرفته و روش پیدا کردن غذا در جنگل و دوری کردن از حیوانات شکارچی برای زنده ماندن رابه او یاد دادند. در نهایت گروهی از شکارچیان او را پیدا کردند اما آنها او رابا خود به یک مسافرخانه برده و همانجا رها کردند. مارینا ازآن جا موفق به فرار شد و اکنون در بریتانیا زندگی میکند و دو دختر نیز دارد. وی بعد ها کتابی در مورد دوران زندگی خود با میمون ها نوشت.

 

8- پسری که توسط بزهای کوهی بزرگ شد

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

 

درسال 1990، یک پسر نوجوان در رشته کوه هاي آند در پرو پیدا شد و هیچکس نمیدانست که او چگونه سر از کوهستان درآورده است. در نهایت مشخص شد که وی از سن هشت سالگی همراه با گروهی از بزهای کوهی بویم پرو زندگی میکند. وی در تمام این مدت با خوردن شیر بز و ریشه گیاهان و میوه هاي وحشی توانسته بود زنده بماند. او هیچ مهارت زبانی انسانی نداشت اما از طریق بع بع کردن با بزهای گروه ارتباط برقرار می‌کرد.

 

دست هاي او بسیار تغییر شکل داده و توان نگه داشتن چیزی را نداشتند. پوست کف دستها و پاهای او نیز زخم هاي متعددی داشته و کاملاً کلفت و سخت شده بود.بدلیل راه رفتن روی چهار دست و پا به مدت نزدیک به یک دهه تعداد زیادی از استخوان هاي او شکل عادی خودرا از دست داده بودند. در نهایت او را برای بازآموزی به کانزاس فرستاده و اسم او را دانیل گذاشتند.

 

7- روشوم پنگ ینگ

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

 

روشوم در یکی از جنگل هاي انبوه شمال شرقی کامبوج و زمانی که یک روستایی متوجه غیب شدن غذاهایش شد پیدا گردید. وی به روستای مجاور برده شد و آنجا پدرش بر اساس مجروح که روی صورتش بود او را شناخت. پدرش ادعا می‌کرد که روشوم حدود 20 سال پیش که تنها 8 سال داشت مفقود شده بود. وی دراین مدت در طبیعت وحشی زندگی کرده و با حیوانات متعددی همراه شده بود،

 

از جمله میمون ها زیرا او شیوه رفتار و راه رفتن میمون ها را تقلید میکرد. وی قادر به صحبت کردن نبوده و هیچ لباسی نیز بر تن نداشت. وی بارها سعی کرد که بار دیگر به دورن جنگل فرار کند و هر بار خانواده اش مانع از اینکار می‌شدند. وی در می 2010 در نهایت موفق شد فرار کرده و به درون جنگل برود. روشوم ازآن زمان به بعد دیگر مشاهده نشده است.

 

6- وانیا یودین

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

 

وانیا یودین در سن هشت سالگی در آپارتمانی کوچک در روسیه با تعداد زیادی پرنده در قفس پیدا شد. مادرش با او مانند یکی از حیوانات خانگی‌اش رفتار میکرد ودر این مدت نیز وی کاملاً رفتار پرندگان دست آموز را یاد گرفته و مانند آنان چهچهه می زد.ازآن جاییکه وی در تمام این مدت هیچ ارتباطی با انسان نداشت، زمانی که توسط نیروهای پلیس پیدا شد نمی توانست صحبت کند.

 

گرچه مادرش هیچگاه با وی بدرفتاری نکرده و به او غذای کافی داده بود اما مراکز مراقبت از کودکان بد سرپرست حضانت او را از مادرش سلب کردند و او را برای بازپروری به مراکز ویزه اینکار فرستادند. در نهایت درسال 2008 مادرش توانست حضانت از پسرش را بار دیگر بدست آورده و او را دریک مرکز روانشناسی بستری نماید تا بتواند مهارت هاي انسانی را یاد بگیرد.

 

5- لیوخا

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

درسال 2007، روستاییان منطقه کالوگا در مرکز روسیه گزارش دادند که پسربچه اي را دریک لانه ساخته شده از شاخه درختان در هوای یخبندان منطقه پیدا کرده اند. در نتیجه نیروهای پلیس به منطقه اعزام شدند و وقتی که سعی کردند او را نجات دهند، پسرک دندان هایش رابه انها نشان داده و سعی میکرد انها را گاز بگیرد.

 

این کودک وحشی نمی توانست صحبت کند. در نهایت این پسربچه که بنظر 10 ساله میرسید اما بدلیل مشکلات تغذیه اي و رفتاری رشد کافی نکرده و بررسی ها نشان می داد که بیش از 10 سال سن دارد. ناخن هاي دست و پای او بسیار بلند و شبیه چنگال گرگ بوده و رفتاری کاملاً شبیه آنها داشت.

 

این پسربچه در نهایت به بیمارستانی در مسکو منتقل گردید و پس از تمیز کردن و کوتاه کردن ناخن ها از وی نمونه خون گرفته شد. در نهایت پرسنل بیمارستان نام او را لیوخا گذاشتند. کاملاً مشخص بود که این پسربچه از شرایطش در بیمارستان ناراضی و ناراحت بوده ودر نهایت پس از 24 ساعت از آنجا فرار کرد.

 

4- هادارا

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

 

در اوایل قرن بیستم میلادی، پسربچه اي دو ساله به نام هادارا در بیابان صحرا در آفریقا از والدینش جدا شد. این کودک بی هدف در صحرا راه می رفت و بنظر میرسید که هیچ شانسی برای زنده ماندن نداشته باشد اما در کمال ناباوری گروهی از شتر مرغ ها او را در گروه خود پذیرفتند. جالب این‌که شترمزغ ها به هیچ وجه به انسان نزدیک نشده و رابطه خوبی با انسانها ندارند. کودک وحشی بیش از 10 سال با خانواده شترمرغ ها زندگی کرده ودر نهایت زمانی که 12 سال داشت به جوامع انسانی بازگردانده شد. او اکنون ازدواج کرده و بچه هایش بارها قصه هاي او در مورد دوران زندگی اش همراه با شترمرغ ها را شنیده اند.

 

3- جان سمبویا

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

 

جان سمبویا کودک وحشی دیگری بود که زمانی که تنها دو سال داشته و شاهد کشته شدن مادر به دست پدرش بود به دورن جنگلی در اوگاندا فرار کرد. وی با گروهی از میمون هاي سبز وروت روبه‌رو شده و سه سال آینده رابا انها زندگی کرد. بعد از این مدت وی توسط گروهی از شکارچیان پیدا شده و به زندگی انسانی بازگردانده شد. وی در ابتدای بازگشت به میان جوامع انسانی برای مدتی تنها غذا هاي گیاهی خورده و نمی توانست روی پاهایش بایستد.

 

2- ایوان میشوکوف

کودکانی با خلق و خوی حیوانات وحشی (عکس)

ایوان میشوکوف یک پسربچه ي 4 ساله بود که از شهر مسکو فرار کرد ودر جنگل توسط گروهی از سگ هاي وحشی پیدا شد. وی در نهایت به رهبر گروه سگ ها تبدیل شده و از مردم برای دسته سگ هایش غذا میگرفت. سگ ها نیز در طول روز از وی مراقبت کرده ودر طول شب هاي سرد نیز او را گرم نگه می داشتند. مانند عاقبت داستان هاي اینچنینی، دو سال پس از زندگی ایوان با سگ ها، پلیس وارد عمل شده و با بازگرداندن وی به میان انسانها باعث شد که وی بار دیگر زندگی با موجودات دو پا را یاد بگیرد.

 

1- پسربچه گربه اي

باورکردنی نیست که گروهی متشکل از هشت گربه ولگرد یک کودک انسان را در بین خود پذیرفته و مانند فرزند خود با او رفتار کنند. این کودک یک ساله در خیابان هاي آرژانتین پیدا شده و معلوم نیست که چه مدت آنجا رها شده بود اما گربه هاي ولگرد توانسته بودند او را زنده نگه دارند. انها دور این کودک حلقه زده و او را گرم نگه داشته بودند و غذای او را نیز تامین میکردند.

 

حتی آنها با لیس زدن نیز بدن او را تمیز میکردند. اطلاعات بسیار کمی در مورد جزییات این اتفاق باورنکردنی مخابره شده اما چیزی که انسان را متحیر می‌کند واقعیت ماجرا و مهربانی دسته اي گربه ي ولگرد است که جان نوزاد انسان را نجات می‌دهند.

 

جدیدترین مطالب سایت