گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

مجموعه : عجیب ترین ها
گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

هندوستان همیشه مردمانی هستند که عقیده های الکی را برخور دارند در ادامه با گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان سایت تالاب را دنبال کنید.

 

کشور هندوستان همیشه در رخ دادن اتفاقات عجیب خبر ساز بوده است. مردم این کشور همیشه کارناوال های عجیبی برگزار می کنند و مایه تعجب جهانیان هستند. در سال های اخیر هند خود را به عنوان یکی از اقتصادهای نوظهور موفق جهان معرفی کرده است اما جمعیت غیر قابل کنترل و اقتصاد رو به رشد این کشور باعث شده

 

که هند با چالش های جدید و عجیبی در زمینه بوروکراسی، زیرساخت ها و حتی جرائم کوچک و بزرگ مواجه شود که به شدت فرهنگ منحصربفرد و البته متنوع این کشور را تحت تاثیر قرار داده اند. در این کشور آسیایی می توان چیزهای بسیار عجیب و غریبی از تی شرت های رنگ و رو رفته ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل تندهای کشنده و حتی فیل های انتقام جو ببینید اما موضوعات عجیب تری نیز در این کشور آسیایی اتفاق می افتند.

 

 به گزارش تالاب در ادامه به تعدادی از این اتفاقات و چیزهای تعجب برانگیز که تنها در کشور هند وجود دارند اشاره خواهیم کرد. دانستن این اتفاقات خالی از لطف نخواهد بود پس با ادامه ی متن همراه باشید.

 

۱- در هند برخی از والدین از روش «القای زایمان» (induce labor) برای به دنیا آوردن نوزادان در اوقات خوش یمن استفاده می کنند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

در هند، والدین خرافاتی با استفاده از روش هایی مانند سزارین یا القای زایمان، که در واقع روشی برای تحریک رحم به منظور به دنیا آوردن فرزند قبل از موعد است، سعی می کنند نوزادان خود را در زمان هایی که به نظر آن ها خوش یمن است به دنیا بیاورند. برخی از هندی ها بر این باورند که به دنیا آمدن یک نوزاد در زمانی خاص باعث می شود وی آینده بهتری داشته باشد

 

۲- مردم هند تصویر برخی از خدایان هندو را روی دیوار منازل و ساختمان های خود نصب می کنند تا مانع از ادرار کردن افراد روی دیوارها شوند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

بر اساس گزارش ها بیش از ۵۰ درصد مردم هند در خانه های خود دستشویی ندارند از این رو اجابت مزاج در انظار عمومی به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. این چالش باعث شده که برخی از مردم با کشیدن تصویر خدایان هندو روی دیوار منازلشان مانع از ادرار کردن افراد روی این دیوارها شوند.

 

۳- در هند فیل ها برای انتقام از انسان هایی که آن ها را اذیت کرده اند بر می گردند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

بعد از اینکه یک قطار با یک فیل برخورد کرد و باعث مرگ وی شد، دسته ی فیل ها در محل تجمع کرده و قصد ترک جسد فیل مرده را نداشتند. مسئولین راه آهن نتوانستند فیل ها را فراری دهند و تیم تعقیب و شکار فیل ها از بنگال به محل فراخوانده شدند. این تیم موفق شدند که فیل ها را متفرق سازند اما بعد از مدتی فیل ها برگشته و به روستای محل کشته شدن فیل حمله کردند. در نتیجه ی این شورش فیل ها به بیش از ۱۰ خانه آسیب شدید رسید.

 

۴- خانواده های هندی کارآگاهانی را قبل از مراسم عروسی استخدام می کنند تا در مورد عروس و داماد و سابقه ی آن ها تحقیق کنند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

بسیاری از مردم هند قبل از مراسم عروسی کارآگاهانی را استخدام می کنند تا زوایای پنهان زندگی گذشته ی عروس و داماد مورد نظر را برای آن ها کشف کند. این کار چنان پردرآمد است که آژانس های کارآگاهی قبل از عروسی بسیاری در کشور هند تاسیس شده اند.

 

۵- در هند درب ورودی برخی بانک ها قفل ندارد

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

شانی شینگناپور (Shani Shingnapur) دهستانی کوچک در ایالت ماهاراشترا (Maharashtra) در هند است که خانه های آن درب و قفل ندارند زیرا ساکنان آن بر این باورند که خانه های آن ها توسط خدای شانی (Lord Shani) محافظت می شود. اولین بانک این دهستان که در سال ۲۰۱۱ و با نام یو سی او بانک (UCO Bank) افتتاح شد نیز هیچ قفلی بر درب ورودی خود نداشت.

 

۶- در هند سالانه میلیون ها تن غلات در انبارها از بین می رود در حالی که هزاران نفر به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست می دهند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

سالانه ۶ میلیون تن از غلات هند که ارزشی بالغ بر ۱٫۵ میلیارد دلار دارد در انبارها فاسد می شود در حالی که ۴۳ درصد کودکان زیر ۵ سال در این کشور وزنی کمتر از وزن متعادل دارند و روزانه بیش از ۳٫۰۰۰ کودک به دلیل نارسایی ها و بیماری های ناشی از سوء تغذیه جان خود را از دست می دهند

 

۷- برخی مردان هندی هزاران دلار برای داشتن پیراهن هایی از جنس طلا خرج می کنند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

یک تاجر هندی به نام داتا فیوگی (Datta Phuge) مبلغ ۲۳۰٫۸۸۸ دلار برای داشتن یک لباس طلایی هزینه کرده است. او در این باره به پونه میرور (Pune Mirror) چنین گفت: ” می دانم که خوش قیافه ترین مرد در دنیا نیستم اما مطمئناً هیچ زنی نمی تواند با دیدن این پیراهن شگفت زده نشود”. در سال ۲۰۱۱ نیز یک طراح لباس معروف به نام آمیتاب چاندل

 

(Amitabh Chandel) گفته بود که یک پیراهن بافته شده از ابریشم، طلاو نگین های مروارید به ارزش ۹۳٫۰۰۰ دلار را برای یک شاهزاده ی هندی تهیه کرده است.

 

۸- یک گروه سارق در هند سعی کردند کامیونی پر از پیاز را به سرقت ببرند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

در کشور هند مامورین پلیس از دزدیده شدن یک کامیون که بار آن پیاز بود جلوگیری کردند. هدف دزدان از این سرقت پیازها بود زیرا در آن زمان قیمت سبزیجاتی مانند پیاز در کشور هند افزایش زیادی یافته بود

 

۹- در کشور هند ماموران کشف مردم آزاری وجود دارد که مردم را به خاطر ریختن آب دهان در مکان های عمومی جریمه می کنند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

در کشور هند مامورانی استخدام شده اند که به آن ها «بازرسان تف انداختن» یا «کاشفان مردم آزاری» گفته می شود و همانطور که از نام آن ها نیز مشخص است وظیفه ی آن ها جریمه کردن افرادی است که در اماکن عمومی تف انداخته، ادرار کرده و یا به هر شکل دیگری اماکن عمومی را کثیف می کنند.

 

بنا بر قانون به تصویب رسیده در سال ۲۰۰۶ در بمبئی آب دهان ریختن در مکان های عمومی بدون در دست داشتن ظرفی مخصوص برای آب دهان ممنوع است.

 

۱۰- برخی ماموران دولتی در هند برای خود تذکر نامه می نویسند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

باسکار رائو (Bhaskar Rao) بازرس ارشد پلیس امنیت داخلی که به سمت بازرس ارشد آموزش نیز منصوب شده بود یک تذکر نامه برای خود نوشت. وی در مورد کار خود چنین گفته است:” من باید وظیفه ام را انجام بدهم و در هر دو پستی که به من محول شده است ثابت قدم باشم. برخی اوقات لازم است که به خودم نامه ای سختگیرانه بنویسم و به خاطر تاخیری که در پاسخگویی به خودم [در هر کدام از سِمت ها] داشته ام به خودم تذکر بدهم”.

 

۱۱- در هند مردم برای درمان آسم ماهی های زنده قورت می دهند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

خانواده گود (Goud) در هند ادعا می کند که درمانی خانگی را برای درمان بیماری آسم ابداع کرده است. در این روش درمانی، فرد مبتلا به آسم یک ماهی زنده که دارویی خاص در شکم آن قرار داده شده را می بلعد.

 

۱۲- در هند کامیون ها همدیگر را به بوق زدن تشویق می کنند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

بر روی قسمت عقب اکثر کامیون های هندی عبارت «لطفا خوب بوق بزن» نوشته شده است. این پیام خطاب به رانندگانی نوشته شده که قصد دارند از کامیون مورد نظر سبقت بگیرند.

 

۱۳- در هند میلیاردرهایی وجود دارد که آسمانخراش های بلندی ساخته و از آن ها تنها به عنوان خانه استفاده می کنند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

یک میلیاردر هندی به نام موکش آمبانی (Mukesh Ambani) یک آسمانخراش ۲۷ طبقه ای با مساحت ۴۰۰٫۰۰۰ متر مربع به نام «آنتیلا» (Antilla) ساخته که هزینه ی صرف شده برای ساخت آن بالغ بر ۱ میلیارد دلار بوده است. این آسمانخراش تنها محل زندگی خانواده آمبانی و مستخدمان آن ها به شمار می آید.

 

۱۴- در هند ده ها میلیون دلار برای مراسم عروسی هزینه می شود

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

بازار عروسی هند بیش از ۱۱ میلیارد دلار گردش مالی دارد و بسیاری از ثروتمندان هندی مبالغ زیادی را برای ایاب و ذهاب مهمانان و حتی برای مراسم تشکر از مهمانان و نحوه ی دعوت از آن ها برای شرکت در مراسم عروسی هزینه می کنند.

 

۱۵- در هند سالانه ده ها هزار کشاورز خودکشی می کنند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

از سال ۱۹۹۵ تاکنون هزاران کشاورز به خاطر بدهی های فراوان دست به خودکشی زده اند. ادعا شده که از سال ۱۹۹۵ تاکنون بیش از ۲۵۰٫۰۰۰ کشاورز هندی به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی هایشان به زندگی خود پایان داده اند. برخی از مردم شرکت های خارجی مانند «مونسانتو» (Monsanto) را به دلیل فروش بذر

 

با قیمت های بالا به کشاورزان تحت فشار دولت مقصر می دانند. هزینه ی بالای تولید و درآمد ناچیز در بخش کشاورزی در کنار برداشت محصول به شیوه های ناکارآمد باعث شده است که در بسیاری از موارد کشاورزان خودکشی را تنها راه برای خلاص شدن از دست بدهی های سنگین خود می دانند.

 

۱۶- ماموران جنگلبانی هند اجازه دارند شکارچیان غیرقانونی حیوانات را با اسلحه هدف قرار دهند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

مسئولان ایالت غربی ماهاراشاترا به ماموران جنگلبانی این منطقه اجازه داده اند که بدون ترس از محاکمهT شکارچیان غیر قانونی را در صورت مشاهده هدف قرار داده و حتی بکشند. شکار غیر قانونی باعث شده است که بسیاری از گونه های جانوری در این کشور به طور کلی از بین بروند و بسیاری از گونه های دیگر نیز در خطر انقراض قرار دارند.

 

۱۷- فعالان ضد بوروکراسی دائما به کارهای دیگر گماشته می شوند زیرا هیچ اداره ای آن ها را نمی خواهد

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

بر اساس گزارش یک موسسه مشاوره ریسک اقتصادی و سیاسی که در هنگ کنگ مستقر است هند بدترین نوع بوروکراسی و سیستم اداری را در آسیا دارد. طبق نظرسنجی موسسه ی کا ام پی جی (KPMG ) بیش از ۷۱ درصد از مردم هند معتقد بوده اند که کلاهبرداری و فریبکاری جزیی جدانشدنی از تجارت در این کشور است.

 

مردم هند حتی در هنگام مراجعه به بیمارستان ها و دریافت ضروری ترین درمان های پزشکی نیز گرفتار بوروکراسی پر پیچ و خم می شوند. این موضوع چنان در سیستم اداری این کشور رسوخ کرده است که تنها در یک مورد یک کارمند فعال در حوزه ی ضد بوروکراسی ۴۳ بار در ادارات مختلف مشغول به کار شد زیرا هیچ کس نمی خواست او را در کنار خود داشته باشد.

 

۱۸- برخی افراد در هند مرده اعلام می شوند در حالی که هنوز زنده اند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

یک شهروند هندی در این کشور به نام سانتوش کومار سینگ (Santosh Kumar Singh) به مدت سال تمام برای اثبات زنده بودن خود تلاش کرد. ماجرا از آن جا آغاز شد که برادران کومار بعد از این که وی با یک زن از طبقه ی پایین تر ازدواج کرد او را مرده اعلام کرده و زمین هایش را تصرف کردند. در بسیاری از موارد برای غصب کردن زمین های افراد گزارش های دروغینی در مورد مرگ آن ها به ادارات دولتی اعلام می شود.

 

۱۹- در هند از فلفل تند به عنوان اسلحه استفاده می شود

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

ارتش هند از تندترین فلفل دنیا به نام «بهوت جولوکیا» (bhut jolokia) یا «فلفل شبح» (ghost chili) به عنوان گلوله در یکی از اسلحه های خود استفاده می کند.

 

۲۰- در هند افرادی برای دور نگهداشتن میمون های وحشی از سیستم حمل و نقل عمومی استخدام می شوند

گزارشی از سنت های عجیب و غریب کشور هندوستان

 به گزارش تالاب مسئولان مترو شهر دهلی افرادی را برای جستجوی میمون های وحشی در قطارهای مترو شهر و دور کردن آن ها استخدام کرده اند. از این افراد در جاهای دیگری مانند محوطه ساختمان پارلمان و ادارات دولتی نیز برای دور کردن میمون ها استفاده می شود.

 

جدیدترین مطالب سایت