15 خانه افسانه ای عجیب و غریب در سراسر جهان

مجموعه : عجیب ترین ها
15 خانه افسانه ای عجیب و غریب در سراسر جهان

از خانه ای در بورلی هیلز گرفته تا کلبه ای با سقف کاهگلی 500 ساله، تعجب نکنید اگر سفید برفی در یکی از این املاک را باز می کند. ما در این قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز گلچینی از 15 خانه افسانه ای عجیب و غریب در سراسر جهان را منتشر کرده ایم.

 

خانه های افسانه ای دنیا

 

1. بورلی هیلز، کالیفرنیا

بورلی هیلز، کالیفرنیا

اگرچه این خانه در بورلی هیلز از نظر فنی خانه اسپادنا نامیده می شود، اما نام غیررسمی آن – خانه جادوگر – مناسب تر به نظر می رسد. این خانه توسط هری الیور، کارگردان هنری هالیوود طراحی شده است.

 


مطالب مشابه: عکس های دیدنی از عجیب و غریب ترین خانه ها


 

2. کالور سیتی، کالیفرنیا

کالور سیتی، کالیفرنیا

اگر سقف کج، نمای سنگی و پنجره‌های عجیب و غریب به تنهایی باعث نمی‌شود که این خانه به‌طور مستقیم از کتاب کودکان بیرون آمده باشد، پس حوض کوچک مطمئناً این معامله را امضا می‌کند. این خانه که توسط لارنس جوزف، هنرمند سابق استودیو دیزنی طراحی شده است، در واقع در ساختمانی در شهر کالور به نام خانه های هابیت لس آنجلس واقع شده است. این انجمن که بیش از 20 سال ساخته شده است، مجموعه ای از خانه های داستان عجیب و غریب را در اختیار دارد.

 

3. وارویک شایر، انگلستان

وارویک شایر، انگلستان

این خانه مزرعه 12 خوابه خانه دوران کودکی همسر ویلیام شکسپیر، آن هاتاوی بود. این کلبه که بیش از 500 سال پیش ساخته شده است، هنوز دارای مبلمان اصلی مورد استفاده خانواده است.

 

4. ماتاماتا، نیوزلند

ماتاماتا، نیوزلند

در ماتاماتا، نیوزلند، جستجوی زیادی برای یافتن نمونه‌هایی از معماری کتاب داستان لازم نیست. در اینجا، در محل مجموعه فیلم هابیتون، میهمانان می‌توانند با گشت‌های راهنما از طریق شایر خیالی برای مشاهده نمای نزدیک از خانه‌های هابیت استفاده کنند.

 

5. کاپادوکیه، ترکیه

کاپادوکیه، ترکیه

این دودکش های به اصطلاح پری بخشی نمادین از منظره در کاپادوکیه ترکیه هستند. این سنگ‌های مخروطی که از خاکستر آتشفشانی تشکیل شده‌اند، توسط تمدن‌های باستانی تراشیده شده‌اند تا خانه‌ها، کلیساها و دیگر سازه‌ها را تشکیل دهند.

 

6. سیواس، ترکیه

سیواس، ترکیه

این مجموعه از خانه ها در سیواس، ترکیه، از خانه های هابیت در ارباب حلقه ها الهام گرفته شده است. مانند خانه های سری فیلم، خانه ها در تپه ها ساخته شده اند و یک جاذبه توریستی محبوب هستند.

 


مطالب مشابه: اتاق های مخفی در عجیب ترین خانه ها + عکس


 

7. ویلسترن، هلند

ویلسترن، هلند

برای تبدیل هر خانه ای به خانه ای در خور یک افسانه، چیزی بیشتر از یک سقف کاهگلی و درختان انگور با ذوق و سلیقه لازم نیست. نمونه موردی: این کلبه جذاب در هلند.

 

8. آلمر، هلند

آلمر، هلند

15 خانه افسانه ای عجیب و غریب در سراسر جهان

جای تعجب نیست که وقتی از کودکان خواسته می شود خانه رویایی خود را طراحی کنند، نتیجه چیزی است که کلبه ها، خانه ها و قصرهای کتاب ها و نمایش های مورد علاقه آنها را منعکس می کند. برای بیستمین سالگرد Het Klokhuis، یک برنامه تلویزیونی کودکان هلندی، از بچه ها خواسته شد تا نسخه ای واقعی از خانه رویایی خود را طراحی کنند. این خانه کیک‌مانند صورتی با سرسره‌ای که در هلند قرار دارد، میزبان فعالیت‌ها و رویدادهای ویژه برای کودکان است.

 

9. هالبرشتات، آلمان

هالبرشتات، آلمان

این خانه‌ها که به عنوان خانه‌های غار لانگنشتاین شناخته می‌شوند، بین سال‌های 1855 تا 1858 به صورت دستی در دیوارهای ماسه‌سنگ تراشیده شده‌اند. پنج خانه از 10 خانه تک‌خانواره‌ای هنوز هم قابل بازدید هستند.

 

10. تورنتو

تورنتو

اگرچه از نظر فنی یک خانه نیست، اما این سازه قارچی شکل 20 فوتی مطمئناً به نظر می رسد که می تواند محل زندگی شخصی در یک افسانه باشد. این ملک در واقع فضای استودیو هنرمند کیتی بتون لیمن است.

 

11. کمبریج شایر، انگلستان

کمبریج شایر، انگلستان

قاب های زرد رنگ درها و پنجره ها، سقف کاهگلی و طبیعت کج این خانه، هوس خاصی به ملک کمبریج شایر می بخشد. این خانه که به کلبه قناری معروف است، تصور می شود که در حدود سال 1750 ساخته شده باشد.

 

12. شارلوا، میشیگان

شارلوا، میشیگان

ارل یانگ بومی میشیگان، اگرچه هرگز معمار ثبت شده ای نبود، حدود 30 خانه را در سرتاسر شارلوا، شهری واقع در سواحل دریاچه میشیگان، طراحی کرد. تقریباً همه طرح‌های او را می‌توان خانه‌های افسانه‌ای توصیف کرد و دارای خطوط منحنی و نماهای سنگی است.

 

13. بوثبای، مین

بوثبای، مین

دیوید لی، معمار اهل بوثبی، مین، بیشتر دوران حرفه ای خود را صرف طراحی خانه هایی کرد که ارزش داستان های افسانه ای را داشتند، از جمله این خانه در زادگاهش. یکی از دوستان در مورد کار خود در آگهی ترحیم لی توضیح داد: “دیوید ابدی را گرفت و آن را به چوب و سنگ تبدیل کرد.”

 

14. وینترتور، دلاور

وینترتور، دلاور

موزه، باغ و کتابخانه وینترتور یک ملک تاریخی در دلاور است که یکی از بزرگترین مجموعه‌های هنر آمریکاییانا را در خود جای داده است. در سرتاسر جنگل های طلسم شده باغ، مهمانان می توانند مجموعه ای از کلبه ها و سازه های افسانه ای، از جمله این خانه سنگی و سقف کاهگلی را بیابند.

 

15. هیلزبورو، کالیفرنیا

هیلزبورو، کالیفرنیا

این خانه رنگارنگ شبیه آمیب که در حومه سانفرانسیسکو واقع شده است، با الهام از The Flintstones ساخته شده است. در بیرون، دایناسورها و دیگر دکورها با الهام از نمایش تلویزیونی از مهمانان استقبال می کنند. اگرچه این خانه الهام گرفته از یک خانواده ماقبل تاریخ است، اما هنوز هم ارزش یک افسانه به نظر می رسد.

 


مطالب مشابه: عجیب ترین ساختمان های دنیا + عکس


 

در پایان

عجیب ترین سازه و ساختمان های‌ جهان بـه سازه ای گفته می شود کـه از یک یا چند منظره شگفت انگیز و شگفت انگيز طراح شده باشد.خانه هایي با معماری متفاوت کـه چشم هر بیننده ای را بـه خود خیره می سازد.