مجموعه : ترک اعتیاد
بروزرسانی : 1 دی 1396

دانستنی هایی در مورد ماده مخدر گل

دانستنی هایی در مورد ماده مخدر گل

همه چیز در مورد ماده مخدر گل

گل نام ماده مخدری است که جوانان ایرانی متاسفانه امروزه بسیار استفاده میکنند و تقریباً خودرا معتاده کرده اند در ادامه می‌توانید با دانستنی هایي در مورد ماده مخدر گل تالاب را دنبال نمایید .

به گزارش تالاب گل از جمله مواد مخدر جدیدی است که بتازگی در بین جوانان به طرز وحشتناکی شیوع پیدا کرده است. این ماده مخدر رابه وسیله سیگار به مصرف می‌رسانند.
کسانی که به مصرف ماده مخدر گل اعتیاد دارند دارای نشانه هاي خاصی هستند که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد. با پزشک درود همراه باشید.

ماده مخدر گل، همان اندازه که نام خوشایندی دارد، ولی یکی از خطرناک‌ترین مواد مخدری است که این روز‌ها در دست جوان‌ها می چرخد و به نام یک روان‌گردان طبیعی خریدوفروش میشود.

والدین جوانان طبق معمول از اثرات حشیش و ماریجوانا خبر دارند؛ ولی گاهی گول نام این ماده مخدر به‌ظاهر جدید را میخورند و به تصور این که این ماده، مثل اسمش ممکن است بی‌خطر باشد، آگاهی لازم رابه نوجوانان و جوانان نمی دهند.

دانستنی هایی در مورد ماده مخدر گل

گیاه شاهدانه‌اي که به آن «کوش افغان» هم گفته می ‌شد، از افغانستان به کشور آمریکا برده شد و این آغاز پیدایش «گل» بود. با استفاده از کوش افغان، ماریجوانای جدیدی کشت شد که خواصی متمایز از ماریجوانای سنتی داشت و به آن «مدیکال ماریجوانا» گفته میشد. ماریجوانا گیاهی است؛ که هم نوع نر و هم نوع ماده آن وجوددارد؛ نوع نر سه درصد و نوع ماده هشت درصد مخدر دارد.

به گزارش تالاب اما گیاه جدیدی که با تغییرات ژنتیکی ساخت شد، دوجنسیتی بودو برخلاف ماریجوانای طبیعی که گل‌هاي کمی دارد، بسیار پرگل است. دراین گل‌ها هفت برابر بیشتر از ماریجوانا ماده مخدر وجوددارد؛ آن‌قدر که اگر از کنار آن عبور کنید، یا شب بالای سرتان باشد، دچار توهم میشوید. ماریجوانایی که این روز‌ها در دست جوان‌ها می چرخد، «گل» همین ماریجوانای تغییر ژنتیکی‌یافته است.

ماده مخدر گل، دارای پتانسیل قویتری از ماریجوانا و حشیش در ایجاد توهم و اعتیادآوری است و میزان قدرت توهم‌زایی آن دو تا سه برابر بیشتر از ماریجوانای معمولی است. مخدری که تپش قلب را بالا می برد، احساس بی‌قراری می دهد، اشتها را افزایش میدهد و سبب قرمزشدن چشم‌ها میشود

و از آنجا که این افراد، طبق معمول این ماده رابا سیگار و قلیان مصرف میکنند، بعد از مدتی دچار بیماری‌هاي ریوی میشوند. «گل» باعث توهم می شود و یک ‌بار مصرف آن، طوری عملکرد مغز را مختل میکند که زندگی بدون آن غیرممکن میشود.

گل؛ بخشی‌هاي مسئول آرام‌بخشی مغز را فلج می کند و خودش جای گزین آن میشود. بنابر این با مصرف‌نکردن گل، فرد دچار اضطراب شدید، بی‌قراری، وحشت‌زدگی، تپش قلب شدید و… می شود.

یعنی اگر ماده یک ساعت دیرتر از موعد به آن برسد آغاز به پرخاشگری میکند. نشانه معمول دیگر دراین افراد، ابتلا به «سندرم بی‌انگیزگی» است. این افراد نسبت به تحولاتی که در اجتماع رخ میدهد به‌شدت بی‌تفاوت هستند.

همان‌ طور که شاهد هستیم، برخی‌ها بعد از مصرف این مواد، آغاز به رانندگی بی‌پروا در اتوبان‌ها می کنند و تحت تأثیر آن ممکن است حوادث وحشتناکی را هم رقم بزنند.

متأسفانه این ماده از سمت بانو‌ها نیز استفاده می شود که علت اصلی استفاده ازآن همان طرز تفکر اشتباه درمورد شادی‌زابودن این مواد است. مصرف‌کنندگان این ماده باید بدانند این شادی در مدت کوتاهی به افسردگی و انزوا مبدل خواهد شد.

اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ درنظر دارد به صحیح‌ترین پاسخی که شهروندان به سؤالات زیر تا مورخ ١١/١٢/٩۵ میدهند، جوایزی اهدا کند.

١- علت روی‌آوردن جوان‌ها به مصرف مواد مخدر گل چیست؟
٢- برترین راهکاری که می توان برای پیشگیري از مصرف مواد مخدر «گل» عرضه داد، چیست؟
٣- دیدگاه دین اسلام نسبت به مصرف مواد مخدر و روان‌گردان چیست؟

شهروندان علاقه‌مند میتوانند با انتخاب یک موضوع، جواب‌هاي خودرا با رعایت قواره شکلی «حداکثر در دو صفحه به صورت تایپ‌شده ودر صورت استفاده از رفرنس منابع به صورت درون‌متنی نوشته شود» به آدرس: میدان انقلاب، ابتدای خیابان انقلاب، خیابان شهید منیری جاوید، ساختمان معاونت اجتماعی فاتب ارسال کنند. ذکر نام و نام ‌خانوادگی، سن، شغل، تحصیلات و رشته تحصیلی، عدد ارتباط و آدرس خانه الزامی است.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت