آموزش تهیه خمیردندان عسلی برای کودکان

مجموعه : بهداشت کودک
آموزش تهیه خمیردندان عسلی برای کودکان

آموزش خمیردندان طبیعی و ارگانیک برای کودکان

برای آسیب کمتری به دندان های کودکان را کمتر کنیم می توانیم از خمیردندان عسلی یک خمیردندان طبیعی و ارگانیک با بهره گیری از عسل و نمک است که می‌توانید برای کودکان درست کنید.

 

عسل خاصیت آنتی بیوتیکی داشته و مخلوط آن با نمک علاوه بر اینکه دندان ها را سفید کرده محیط دهان و دندان را نیز ضدعفونی می کند.

 

 

به گزارش تالاب:میتوان با بهره گیری از عسل و نمک، نوعی خمیردندان تولید که مصرف این نوع خمیر دندان طبیعی و ارگانیک، نه تنها آثار سوء برای دندان و لثه ها ندارد بلکه خواص درمانی متعددی دارد و چون یک ترکیب خوراکی است با بلعیدن احتمالی آن، باز هم از مصرف خمیردندان، لذت خواهید برد! دیگر نگران نخواهید بود که اگر کودک دلبند شما خمیردندان را خورد، آیا واقعا از آن آسیبی نخواهد دید.

با تهیه این خمیر دندان ساده، در هزینه های خانواده صرفه جویی و به اقتصاد مقاومتی در خانواده کمک کنید؛ هزینه اولیه تولید این خمیر دندان، بسیار اندک است و به دلیل فقدان عوارض احتمالی برای دهان، از هزینه های مالی و روانی احتمالی در مصرف خمیردندان های شرکتهای مختلف آسوده باشید.

 

روش تهیه خمیردندان با عسل

دو واحد نمک طبیعی « نمک کانی؛ معدنی یا نمک دریا » را با پنج واحد عسل مخلوط کنید.

 

اگرچه نمک طبیعی توصیه میشود اما اگر هم آن را نیافتید، به همین نمک موجود در بازار اکتفا کنید.

 

همین ترکیب پایه، به عنوان یک خمیر دندان کامل قابل بهره گیری است اما برای بهره وری بهتر و نیز پاسخگویی به ذائقه های مختلف یا امراض ویژه دهان و دندان می‌توانید، از آن ترکیب پایه، خمیر دندان های مختلف با ارزش درمانی متنوع بسازید.

 

چند نمونه از انواع خمیردندان عسلی:

1- به ترکیب پایه، سه تا پنج قطره عصاره نعناع «اسانس نعناع» بیفزائید.

این امر باعث خوشبو کردن دهان، افزایش خاصیت ضدعفونی کنندگی این نوع خمیردندان میشود .

2- به ترکیب پایه یک واحد دارچین اضافه کنید که این امر باعث استحکام بیشتر لثه ها، کاهش بزاق و آبریزی دهان در هنگام خواب می شود.
همین طور بخوانید : تمامی روش های جالب مراقبت از دندان کودکان

3- به ترکیب پایه، سیاهدانه «شونیز » آسیا شده، اضافه کنید که این امر باعث افزایش خاصیت ضدعفونی کنندگی، تسریع درمان آفت «به ویژه آفت سفید» دهان خواهد شد.

 

4- به ترکیب پایه، سه تا پنج قطره آبلیمو یا لیمو عمانی آسیاب شده و سه تا پنج قطره عصاره نعناع اضافه کنید که این امر احساس خنکی در دهان و کاهش عطش شبانگاهی به ویژه برای افراد گرم مزاج، ایجاد حس خوب طعم موهیتو «موخیتو؛ نوشیدنی کوبائی» در دهان، افزایش ضدعفونی کنندگی، استحکام لثه، تسریع در درمان آفت «مخصوصا آفت قرمز» در دهان می شود.

 

آموزش تهیه خمیردندان عسلی برای کودکان

روش تهیه خمیردندان با عسل

 

5- به ترکیب پایه، یک واحد رب انار اضافه کنید که این امر، استحکام لثه، کاهش خونریزی لثه ها، تسریع در درمان آفت قرمز، ایجاد حس خنکی و کاهش عطش شبانگاهی را به همراه خواهد داشت.

 

جدیدترین مطالب سایت