زيگيل

لاغري و کاهش وزن

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

به کودکانتان به هیچ وجه استامینوفن کدئین ندهید !!

مجموعه : بهداشت کودک
به کودکانتان به هیچ وجه استامینوفن کدئین ندهید !!

چرا به کودکان کدئین ندهیم ؟

 

استامینوفن کدئین نام قرصی مسکن است که فرد را آرام میکند و از درد رهایی می یابد ، اما بدانید استفاده اضافه میتواند عوارض برای فرد بالغ داشته باشد و در کودکان هم مهم تر است در ادامه میتوانید با تالاب را دنبال کنید.

 

بسياري از والدين فكر مي‌كنند استامينوفن مسكن بي‌خطري است كه مي‌توان آن را براي تسكين درد كودكان به جاي مسكن‌هايي مانند آسپيرين به كار برد.

 

آسپيرين در كودكان و نوجوانان (افراد زير ۱۸ سال) ممنوعيت مصرف دارد، چرا كه مصرف آسپيرين در موارد نادري در كودكان و نوجوانان باعث عارضه مغزي نادر اما مرگباري به نام سندروم راي مي‌شود.

 

استامينوفن به اشكال مختلف قرص، شربت، قطره در بسياري از داروهاي مسكن و تب بر كه با نام هاي مختلف فروخته مي شوند و اغلب بدون نسخه پزشك قابل تهيه هستند وجود دارد.

 

اما استامينوفن آنقدرها هم كه ما فكر مي كنيم بي خطر نيست. استامينوفن با مصرف بيش از حد مجاز مي‌تواند باعث آسيب به كبد شود و حتي به نارسايي آن بينجامد.

 

بنابر اين بايد هنگام مصرف استامينوفن مقدار مجاز آن را دقيقاً رعايت كرد و اين امر به خصوص در مورد كودكان اهميت بيشتري دارد چرا كه آنها به اثرات وخيم استامينوفن حساسيت بيشتري دارند.

 

در مصرف استامينوفن اين نكته‌ها را رعايت كنيد:

دستورات مربوط را دقيقاً رعايت كنيد. هيچ گاه دوز مصرفي را دو برابر نكنيد. حواستان جمع باشد كه ساير افرادي كه مراقبت كودك را به عهده دارند قبلاً همين دارو را به او نداده باشند.

 

داروها را در زمان‌هاي توصيه شده به كودك بدهيد. اگر يك وعده دارو را فراموش كرديد، وعده بعدي را دو برابر نكنيد.

 

هميشه همه داروها را از دسترس كودكان دور نگه داريد.

 

منبع : atiehhospital.ir


بهداشت کودک

بیشتر بخوانید
راه درست تشخیص آسم در کودکان حملات آسم در سنین زیر ۵ سال می تواند منجر به صدمات پایدار دایمی به ریه ها شود. علاوه بر عوارض جسمی، عوارض روانی ابتلا به آسم نیز مشكل دیگری ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

7 معایب جبران ناپذیر خود ارضایی در پسران و دختران
7 معایب جبران ناپذیر خود ارضایی در پسران و دختران
مشاهده بیشتر