بروزرسانی : 1 تیر 1403

سقط جنین با روش های ساده و خانگی در ماه های اول

سقط جنین با روش های ساده و خانگی در ماه های اول

روش های خانگی و طبیعی و کم خطر برای سقط جنین در ماه های اول

سقط جنین فقط با نظر دکتر و همچنین داشتن شرایط شرعی اسلامی صحیح میباشد ودر غیر اینصورت قتل حساب میشود و کار درستی نیست .

سقط جنین و خطرات ناشی از سقط جنین

1- خطرات سقط جنین در ماه اول

سقط جنین در سه ماهه اول شامل یک عمل جراحی کوچک است. سقط جنین در ماه اول خطر بروز عوارض دراین دوره برای زنان با افزایش سن حاملگی ان ها بیشتر می شود.

در ادامه به عده اي از عوارض سقط جنین در ماه اول اشاره می شود.

2- عفونت لگن

باکتریها «میکروب ها» از واژن یا دهانه رحم ممکن است به رحم وارد شوند و باعث عفونت شوند. آنتی بیوتیک ها ممکن است چنین عفونتی را پاک کنند. اما در مواردی، مکش مجدد، باعث می شود که بستری شدن یا جراحی دوباره در پی آید. میزان آلودگی برای مکش کورتاژ کمتر از ۱ درصد ؛ برای D & E «انحلال و تخلیه» ۱٫۵ درصد و برای القای زایمان ۵ درصد است.

3- سقط ناقص

تکه هاي‌ جنین یا سایر اجزای حاملگی ممکن است بطور کامل از رحم خالی نشوند و نیازمند روش هاي‌ دکتری بیشتری باشند. سقط ناقص ممکن است منجر به عفونت و خون ریزی شود. این عارضه برای روش D&E کمتر از ۱ درصد و برای روش القای زایمان حدود ۳۶ درصد گزارش شده است.

4- لخته های خون در رحم

لخته هاي‌ خونی که سبب گرفتگی شدید می شود درحدود ۱ درصد از سقط جنین ها رخ داده است. لخته ها طبق معمول با یک مکش کورتاژ مجددا حذف میشوند.

5- خونریزی شدید

مقداری خون ریزی در هر سقط جنین معمول است اما خونریزی شدید معمول نیست و با مکش مجدد، دارودرمانی یا، به ندرت جراحی، درمان می شود. از دکتر بخواهید دراین مورد توضیح دهد و بگوید اگر این اتفاق بیفتد چه باید کرد.

6- بریده شدن دهانه رحم

در حین اینکه دهانه رحم کشیده می شود تا ابزار دکتری بتواند از طریق ان به رحم منتقل شود، ممکن است دهانه رحم پاره شود. این اتفاق ممکن است دریک درصد موارد از سقط جنین ها پیش آید.

7- سوراخ شدن دیوار رحم

یک ابزار دکتری ممکن است باعث سوراخ شدن دیواره رحم شود. میزان گزارش شده دراین باره ۱ مورد از هر ۵۰۰ سقط است. بسته به شدت ان؛ می تواند منجر به عفونت، خون ریزی شدید یا هردو شود. ممکن است جراحی برای ترمیم بافت رحم ضروری باشد ودر موارد شدید ممکن است هیسترکتومی نیز مورد نیاز باشد.

8- عوارض ناشی از بیهوشی

همانند سایر روش هاي‌ جراحی، بیهوشی، خطر عوارض ناشی از سقط جنین را افزایش می دهد. خطرات گزارش شده از عوارض ناشی از بیهوشی حدود ۱ مورد در هر ۵۰۰۰ سقط جنین است.

9- عدم بارداری بعد از سقط جنین در ماه اول

سقط هاي‌ اولیه که با عوارض ناشی از عفونت همراه نباشد، باعث ناباروری یا مشکل تر شدن حاملگی بعد از زایمان نمی‌شود. این عوارض ناشی از سقط جنین و یا داشتن سقط جنین هاي‌ زیاد است که ممکن است بارداری را در آینده با مشکل مواجه کند.

همچنین در برخی موارد اگر یک زن و جنینش عوامل Rh متفاوت داشته باشد، باید داروهایی را برای پیشگیري از رشد آنتی بادی هایي که حاملگی هاي‌ آینده رابه خطر می‌اندازند، دریافت کند. «مواد ژنتیکی موجود در سطح سلول هاي قرمز خون بعنوان عامل Rh شناخته میشوند»

عوارض ناشی از سقط جنین در ماه اول با دارو

روش هاي‌ سقط جنین دارویی برای سقط در هفته هاي‌ ابتدایی مورد استفاده قرار میگیرد. برای این افراد پیش از انجام هرکاری سونوگرافی برای تعیین اینکه آیا حاملگی قابل قبول است یا خیر «بارداری غیرعصبی» و اینکه در چه زمانی از بارداری قراردارند توصیه می شود.

 با این روش در کمتر از یک ساعت سقط جنین کنید

سقط جنین با روش های ساده و خانگی در ماه های اول

16 روش برای سقط جنین با روش های طبیعی

۱. به طور منظم دوش آب گرم بگیرید.

یکی از داروهای خانگی بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری این است که بطور مرتب دوش آب گرم بگیرید. با این حال، شما باید این روش رابا مصرف گیاهان دارویی بدون خطر یا سایر محصولات طبیعی ترکیب کنید تا نتایج بهتری به‌دست بیاورید. مطمئنا این روش برای رسیدن به نتایج مورد نظر بدون خطر و مطمئن است.

۲. مصرف غذاهای غنی از ویتامین C

ویتامین C خواصی طبیعی برای پیشگیری از حاملگی دارد و یکی از گزینه‌هاي‌ عالی در لیست ۱۶ روش خانگی سقط جنین است. به یاد داشته باشید میوه‌هاي‌ خانواده‌ي مرکبات را در مقادیر زیاد مصرف کنید. اینکار را باید به خصوص هنگامی انجام دهید که دوره‌ي ماهانه‌ي منظمی را تجربه می کنید و احساس بارداری دارید.

۳. دانه‌های کنجد

در واقع، دانه‌هاي‌ کنجد یک افزودنی سالم برای رژیم غذایی آدم‌ها در سراسر جهان هستند. با این حال، این دانه حاوی خواص بدنامی هستند که میتوانند سبب سقط جنین شوند. شما میتوانید مقداری دانه‌ي کنجد را مستقیما مصرف کنید. گزینه‌ي دیگر برای مصرف کنجد این است که می توانید مقداری از دانه‌هاي‌ کنجد را شب تا صبح داخل یک لیوان آب خیس بگذارید.

در هنگام صبح می توانید آبی راکه مدت طولانی کنجد در ان غوطه‌ور بوده و طعم کنجد را گرفته مصرف کنید. برای به‌دست آوردن نتیجه‌ي مشابه، می توانید دانه‌هاي‌ کنجد رابه غذا هاي‌تان اضافه کنید. این دانه‌ها دارویی بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین هستند!

۴.  برگ جعفری

برگ سبز جعفری نیز بعنوان یک داروی خوب برای سقط جنین در اوایل بارداری استفاده میشود. مشهور است که این گیاه در اوایل دوره‌ي بارداری بطور طبیعی سبب سقط جنین میشود و تنظیم‌کننده‌ي عالی دوره‌ي قاعدگی است. این گیاه دارویی به شل شدن رحم کمک می کند و سپس باعث سقط جنین میشود. شما می توانید برگ‌هاي‌ جعفری رابه شیوه‌هاي‌ متفاوتی مصرف کنید.

اولین شیوه این است که می توانید چند برگ جعفری را آماده کنید و ان را همراه با مقدار کمی آب دریک دستگاه تمیز مخلوط‌کن بریزید و سپس آب ان را استخراج کنید. میتوانید مقداری از ان را دریک فنجان تمیز بریزید و چند بار در روز ان را بخورید. روش دوم برای مصرف این گیاه دارویی این است که میتوانید مقداری جعفری خشک بردارید و سپس از ان دمنوش تهیه کنید و ان را بنوشید.

و روش آخر اینکه، فقط چند ساقه جعفری را بردارید و سپس ان رابه مدت یک شب تا صبح در واژن‌تان قرار دهید یا ان را چند بار در روز عوض کنید تا به بهترین نتیجه‌ي ممکن برسید.

۵. چای بابونه

ممکن است تعجب کنید از اینکه استفاده از چای بابونه هم درمان خانگی بدون خطر و طبیعی دیگری برای سقط جنین در اوایل دوره‌ي بارداری است چرا که اغلب ‌پزشکان نوشیدن این چای رابه زنان باردار توصیه میکنند. برای به‌دست آوردن نتیجه‌ي عکس، فقط باید مقدار مصرف‌تان را افزایش بدهید. شما باید چند فنجان چای بابونه در روز بخورید تا جنین سقط شود.

برای این منظور باید بابونه‌ خشک رابا آب داغ مانند وقتی که چای دم میکنید، ترکیب کنید. حالا چای رابه مدت ۳ تا ۴ دقیقه دم بگذارید و سپس ان را مصرف کنید.

۶. رابطه جنسی

داشتن چند بار رابطه جنسی در ماه اول و دوم بارداری می تواند یکی از روش‌هاي‌ خانگی طبیعی برای سقط جنین باشد. بهتر است بدانید که چه‌طور باید رابطه داشته باشید تا مشکل خودرا حل کنید. دخول مکرر، و همچنین ارگاسم، ممکن است به سقط جنین منجر شود و این تاثیر چندین بار ثابت شده‌است.

۷.  سنبل ختایی

اثر سنبل ختایی بر روی زنان بسیار عالی است. این گیاه دارویی به فعال شدن انقباضات کمک می کند و به این ترتیب سبب تسهیل شدن قاعدگی میشود. چنین خواصی سبب میشود که این گیاه دارویی یکیدیگر از روش‌هاي‌ بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری باشد. شما باید گیاه دارویی سنبل ختایی رابا یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید و ۴ بار در روز ان را مصرف کنید.

۸. گیاه دارویی توت مار «کوهوش سیاه»

این گیاه یکیدیگر از داروهای خانگی بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری است. پس از مصرف این گیاه، شما باید کوهوش قرمز مصرف کنید. مهم است بدانید که فقط مصرف کوهوش سیاه سبب پایان بارداری نخواهد شد. با این وجود، اثر ان بر رحم شما منجر به سقط جنین خواهد شد. دوز توصیه شده برای مصرف این گیاه دارویی متفاوت است.

بنابر این، شما باید با یک متخصص گیاه شناسی برای اینکار مشورت کنید. استفاده از کوهوش سیاه بطور کلی خطری ندارد، اما گزارش‌هاي‌ زیادی از اثرات جانبی موقت ان وجوددارد.

۹. آب آناناس

گفته می شود که آب آناناس ماده‌ي بدون خطر و طبیعی دیگری است که می توان با ان در اوایل بارداری جنین را سقط کرد. دلیل چنین تاثیری ویتامین C فراوان و سایر آنزیم‌ها و مواد شیمیایی موجود دراین میوه است که گفته میشود روی بدن زنان باردار تاثیر بیش‌تری دارند و بهمین دلیل بطور موفقیت‌آمیزی سبب سقط جنین میشود بدون اینکه هر گونه عوارض جانبی ایجاد کنند. این راه‌حل بطور گسترده‌اي توسط تعداد زیادی از زنان استفاده می شود. برای اینکار خیلی ساده باید یک آناناس را خوب پوست بکنید و ان را برش دهید.

سپس آناناس‌هاي‌ خرد شده را همراه با مقداری آب داخل دستگاه مخلوط‌کن بریزید و آب آناناس را آماده کنید. در نهایت، این آبمیوه رابه طور منظم مصرف کنید. راه دیگر این است که می توانید آناناس را خرد کنید و هرروز یک کاسه از ان بخورید.

۱۰.  قرص آسپرین

قرص آسپیرین برای سقط جنین در اوایل دوران بارداری تقریباً بدون خطر و طبیعی است .شما میتوانید این قرص را برای تنظیم دوره‌ي قاعدگی‌تان نیز مصرف کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که تعداد زیادی قرص آسپرین تهیه کنید و سپس پنج تا ۶ قرص رابا آب تمیز مصرف کنید. علاوه بر این، باید از سایر روش‌هاي‌ خانگی سقط جنین نیز استفاده کنید.

درصورت استفاده از قرص آسپرین در هر شرایطی، رژیم غذایی شما حتماً باید شامل مواد غذایی مانند زنجبیل، میخک، آووکادو، جعفری، انجیر و بعضی از گیاهان دارویی و مغزها باشد.

۱۱. ورزش سنگین

همه ی میدانیم که اغلب به زنان باردار توصیه می شود که در فعالیت‌هاي‌ فیزیکی شرکت نکنند و چیزهای سنگین بلند نکنند و توصیه‌هایي از این دست. بنابر این، شما باید عکس این توصیه را انجام بدهید تا جنین در همان روزهای اولیه‌ي بارداری سقط شود. برای اینکه سقط جنین رابه طور موفقیت‌آمیز انجام بدهید، باید به شدت ورزش کنید و گاهی اوقات حتی ورزش دراز و نشست را انجام دهید.

علاوه بر این، بالا و پایین رفتن از پله‌ها یک راه مطمئن است اگر که می خواهید جنین خودرا سقط کنید. گذشته از این، باید یک رژیم سخت داشته باشید که تمام اقلام لازم را برای مصرف داشته باشد.

۱۲. دوز بالا ویتامین C

در واقع، مصرف دوز بالای ویتامین C بطور گسترده‌اي بعنوان یکی از راه‌هاي‌ سقط جنین شناخته شده‌است. در حالی‌که این ویتامین در میوه‌هاي‌ خانواده‌ي مرکبات یافت میشود و می توانید با مصرف این میوه‌ها ان‌ را دریافت کنید، مصرف مکمل‌هاي‌ این ویتامین برای اثربخشی بهتر توصیه میشود. همچنین باید مصرف روزانه‌ي این ویتامین را بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌گرم افزایش دهید.

افزایش تدریجی دوز ان منجر به افزایش سطح استروژن در بدن خواهد شد. علاوه بر این، افزایش سطح استروژن سبب کاهش سطح پروژسترون نیز میشود – هورمونی که برای رشد سالم جنین ضروری است. بنابر این، کاهش پروژسترون که ناشی از افزایش مصرف ویتامین C است، سبب وقوع سقط جنین بدون هر گونه خطری میشود.

۱۳.  قطره‌ی پنیرویال

پنیرویال نیز یکیدیگر از بهترین روش‌هاي‌ خانگی طبیعی برای سقط جنین در اوایل دوره‌ي بارداری است. این گیاه بطور گسترده‌اي در تولید قرص‌هاي‌ ضد بارداری و قطره‌هاي‌ دکتری استفاده می شود. ما اغلب گل این گیاه رابه اسانی پیدا نمی کنیم، بنابر این برای استفاده از این گیاه، باید از برخی جزییات فنی پیروی کنید. شما باید فروشگاهی را پیدا کنید که قرص یا کپسول این گیاه رابه فروش می رساند.

همچنین میتوانید یک بطری محلول پنیرویال یا روغن ان را پیدا کنید و بطور مرتب مصرف کنید. این گیاه واکنش سنگین در بدن ایجاد میکند و باعث بروز مشکل در واژن می شود و به این ترتیب انقباض و سقط بطور طبیعی و بدون خطر رخ میدهد.

۱۴. گیاه دارویی دونگ کوئی

دونگ کوئی، یک گیاه دارویی چینی، که نام علمی ان Angelica Sinensis است یکی از شناخته‌شده‌ ترین و بدون خطرترین داروهای خانگی برای سقط جنین در اوایل بارداری است. شما نمیتوانید این گیاه یا گل دونگ کوئی رابه اسانی به‌دست بیاورید اما در تعداد زیادی از فروشگاه‌ها میتوانید ان رابه صورت پودری پیدا کنید. به هرحال بعد از یافتن ان؛ باید مقداری از این پودر را بردارید، ان رابا آب مخلوط کنید و ترکیب حاصل را چند بار در روز مصرف کنید تا به نتیجه‌ي مورد نظرتان برسید.

۱۵.  پاپایا

پاپایا بعنوان یکی از روش‌هاي‌ عالی برای سقط جنین در اوایل بارداری شناخته شده‌است، زیرا درکنار تاثیری که برای سقط جنین دارد، دارای طعم فوق‌العاده‌اي هم هست. گزارش تهیه شده از چند زن تاثیر پاپایا را روی سقط جنین تایید میکنند. پاپایا بدون خطر است و هیچ نگرانی بابت مصرف ان در دوز بالا در مقایسه با سایر داروهای طبیعی برای سقط جنین وجود ندارد.

۱۶. غلاف آکاسیا و شاخریزه‌های موز

ترکیبی از غلاف آکاسیا و موز یکیدیگر از داروهای بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل دوره‌ي بارداری است. با این حال، این مورد یک راه‌حل شناخته شده نیست. برای انجام این روش، باید غلاف آکاسیا و شاخریزهای موز را تهیه کنید و آن ها را داخل کاسه بریزید. حالا، بدون اضافه کردن آب، انها را خوب باهم مخلوط کنید. پس از ان؛ این کاسه را در زیر نور خورشید قرار دهید تا هردو خوب خشک شود.

در مرحله‌ي بعد کاسه رابه سایه منتقل کنید و به ان دو شکر هم اضافه کنید. حالا این مواد تشکیل‌دهنده را پودر کنید. زمانی که کارتان به پایان رسید، یک قاشق از این پودر را همراه با آب مصرف کنید. باید این پور را چند بار در روز مصرف کنید تا زمانی که خون ریزی‌تان شروع شود.

سخن پایانی

از آنجا که بارداری واقعا برای همه ی یک هدیه نیست، اگر قبلا تصمیم خودرا گرفته‌اید، می توانید داروهای خانگی زیر را امتحان کنید تا بارداری را پایان بدهید. با این وجود توصیه می شود با دکتر مشورت کنید تا تمام اطلاعات مربوط به سلامتی خودرا بدانید و سپس برای کسب نتایج بهتر با رژیم غذایی کارتان را ادامه دهید.

نظرات

دیدگاه
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت