جستجو در تالاب

دلیل افسردگی و رابطه آن با چاقی

دلیل افسردگی و رابطه آن با چاقی

آیا افسردگی و چاقی جفت هم هستند؟

با بررسی هاي انجام شده بروی افسردگی و نیز چاقی ناشی از افسردگی علت هاي مختلفی را برای این مورد یافته اند که برای شما عزیزان فراهم نموده ایم با ما در سایت تالاب باشید با برترین ها افسردگی! این حالت دل آزار مدرن! همۀ‌ي ما لحظه‌هایي را داریم که در لاک خود ما فرومی‌رویم و دچار افسردگی می شویم. حتماً شما هم تصدیق می کنید که این روزها کمتر کسی را میتوان پیدا کرد که همۀ وقت خوشحال و خندان باشد.

 

متأسفانه افسردگی مشکلات زیادی برای جسم و روح ما به بار می‌آورد. در این مطلب می خواهیم بدانیم آیا این حالت روحی باعث چاقی هم می شود یا خیر؟ با ما همراه باشید.

 

آیا افسردگی و چاقی جفت هم میباشند؟ معمولاً زمانی که بر خلاف میل یا انتظارمان چند کیلو چاق میشویم باعث میشود خلقمان تنگ شود و دچار ناراحتی شویم. اما سۆال اینجاست آیا تصویر این مسئله هم صادق هست؟ یعنی زمانی که دچار افسردگی و ناراحتی هستیم مقابله با اضافه‌وزن دشوار میشود؟

باید بدانید که اوضاع روحی اکثر افراد با عادت‌هاي خوراکی‌شان در ارتباط مستقیم هست. برای همین هم جای تعجب زیادی نیست اگر بگوییم که عوامل عاطفی و احساسی نقش مهمی در اضافه‌وزن و چاقی دارد.

 

 

پژوهش‌ها چه می‌گویند؟

محققان معتقدند که چاقی و مشکلات روحی و روانی در هم تنیده میباشند. نتایج یک پژوهش اخیر که روی 5000 زن و مرد جوان و به مدت 20 سال انجام گرفت نشان می دهد که ارتباط زیادی بین چاق شدن و افسردگی وجود دارد. در این مدت بیست‌ساله، همۀ‌ي شرکت‌کننده‌ها چه آن‌ها که افسرده بودند یا نه چند کیلو چاق‌تر شدند

 

اما محققان دیدن کردند افرادی که از افسردگی رنج می‌بردند چاق‌تر از حد معمول شدند «به خصوص از ناحیه‌ي شکم». در عوض بررسی‌ها نشان داد تصویر این مسئله صادق نیست. یعنی اینکه مردها و زن‌هایي که در شروع پژوهش دچار اضافه‌وزن بودند علائم افسردگی از خود بروز ندادند با وجود اینکه آن‌ها هم در طول این مدت چاق تر شدند.

 

چرا افسردگی باعث چاقی می‌شود؟

احتمالات زیادی وجود دارد اما یکی از اصلی‌ترین دلایل این هست که افراد افسرده برای تسکین مشکلات روحی خود اکثر غذا میخورند. محققان با این تئوری بررسی‌هاي خود را پیش بردند که در میان افراد چاق، تجمع چربی‌ها در ناحیه‌ي شکم به علت بالا بودن میزان کورتیزول هست. کورتیزول در واکنش به استرس ساخت می شود.

 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
دیگه اونقدرام احمق نیست (کلیپ دیدنی)
دیگه اونقدرام احمق نیست (کلیپ دیدنی)