بروزرسانی : 24 دی 1402

لاغری سریع با ترفندهای ساده

لاغری سریع با ترفندهای ساده

لاغری سریع و ساده

 همه دنبال لاغری رسیع و آسان هستند در اینجا هشت روش ساده را دنبال کنید.
بیشتر ما ممكن است تاكنون بیشتر ترفند های کاهش وزن را امتحان كرده اما نتیجه دلخواه را نگرفته باشیم…
لاغری سریع با ترفندهای ساده

در اینجا هشت روش عالی برای لاغری سریع یا به عبارت دیگر هشت حقه موثر را برای كمك به لاغر شدن ارائه كرده و توصیه می‌كند كه اگر شما هم از دسته افرادی هستید كه از تكنیك‌های لاغری ناامید شده‌اید، با بكار بستن صحیح این هشت راه‌كار، می‌توانید به نتایج مفیدی دست پیدا كنید.

لاغری سریع با ترفندهای ساده

در حال خوردن غذا مقابل یک آینه بنشینید

این ترفندها عبارتند از :

با دستی که معمولا با آن کار می کنید، غذا نخورید. در یک مطالعه جدید و جالب كارشناسان تغذیه روش مقابله ساده‌ ای را برای مواقعی كه بدون توجه به مقدار غذا مشغول به خوردن می‌شوید، ارائه كرده است.

اغلب در مواقع تماشای تلویزیون یا فیلم غذا خوردن بدون توجه اتفاق می‌افتد. این كارشناسان توصیه می‌كنند فقط كافی است دستی را که با آن غذا می خورید، عوض کنید.

حالا کمتر می خورید. پژوهشگران یک بسته پاپ کورن تازه یا پاپ کورن یک هفته مانده و سرد و مرطوب را به صورت تصادفی در دست علاقه مندان به فیلم و تلویزیون دادند.

این افراد اغلب در حین تماشای فیلم تمام پاپ کورنها را چه تازه و چه مانده، تا آخر خوردند. اما در آزمایشی دیگر، متخصصان دریافتند که وقتی از افراد خواسته شد برای خوردن از دست دیگرشان استفاده کنند مقدار پاپ كورنی كه خوردند تا 30 دردصد كاهش پیدا كرد

برای لاغری موقع خوردن به آینه نگاه کنید.

در حال خوردن غذا مقابل یک آینه بنشینید. در یك بررسی جدید معلوم شده است که وقتی مردم هنگام خوردن، تصویر خود را در آینه تماشا می‌کنند، مصرف غذاهای پرکالری مثل پنیر خامه‌ای پرچرب تا حدود یک سوم کاهش پیدا می‌كند.

علت این امر احتمالا این است كه وقتی خود را در حال خوردن می‌بینند، رژیم و اهداف سلامتی را به یاد می آورند.

برای لاغری رنگ فضای غذاخوری را آبی کنید.

از ظرفهایی به رنگ آبی، دستمال سفره آبی، رومیزی آبی، حتی نقاشی‌های آبی در دیوارهای اتاق غذاخوری یا لامپهای آبی استفاده کنید.

طبق مطالعه انجام شده در سال 2066 میلادی از سوی دكتر وال جونز، شرکت کنندگان در جشنی كه در اتاقی با لامپهای آبی برگزار شده بود 33 درصد كمتر از خوراكی‌های موجود در میهمانی خوردند. علت این امر احتمالا این است که در ذهن ما، رنگ آبی با غذاهای مسموم و کپک زده همراه است، پس ناخودآگاه کمتر می خوریم.

لاغری سریع با ترفندهای ساده

لاغری سریع

از سوی دیگر رنگهای زرد و قرمز تاثیر برعکس دارند.

به همین دلیل است که رستورانهای فست فود از رنگهای اشتها آور و محرک استفاده می‌کنند. پس شما هم از این حقه‌های ساده استفاده کنید تا رژیم خود را حفظ کنید.

برای لاغری بو بکشید تا لاغری شوید .

بو کشیدن موز، سیب یا نعنا در كم كردن وزن موثر هستند.

در یك مطالعه جدید از سوی موسسه مطالعاتی و درمانی «اسمل اند تیست» در شیكاگو از 3000 داوطلب درخواست شد تا این روش را آزمایش کنند. بررسی تایید كرد این افراد هر چه بیشتر رایحه‌ها را بو کردند، وزن بیشتری از دست دادند به طوری كه پس از شش ماه به طور متوسط 13.5 كیلوگرم وزن كم كردند.

بعلاوه حتی برخی از داوطلبان توانستند تا هشت كیلوگرم در ماه وزن کم كنند. به نظر می رسد كه با بو کشیدن مکرر، مغز فریب خورده و این احساس به وجود می‌آید كه واقعا غذا خورده‌ایم.

از عکس‌های داخل مجله‌های غذا استفاده کنید. عکس‌ها را نگه دارید و پیش از اینکه شروع به غذا خوردن کنید به آنها نگاه کنید. این كار باعث می‌شود ولع‌تان نسبت به خوردن غذا كاهش پیدا كند.

برای لاغری در سکوت غذا بخورید.

مطالعات نشان داده است که خوردن در محیط پرسروصدا باعث می‌شود سریعترغذا بخوریم به طوری که مغز ما گاهی اوقات نمی‌داند سیر شده‌ایم و در نتیجه بیش از حد غذا می خوریم.

این دلیل خوبی است برای اینکه در طول غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنیم. بر اساس این مطالعه افرادی كه به دلیل تماشای تلویزیون یا استفاده از کامپیوتر در حین غذا خوردن حواسشان پرت می‌شود در مقایسه با افرادی که در هر وعده غذایی حواسشان به غذایشان است، احتمال اینکه در طی روز بیشتر میان وعده بخورند، افزایش پیدا می‌كند.

برای لاغری هنگام شام لباسهای تنگ بپوشید.

معمولا مردم تمایل دارند وقتی که چند کیلو اضافه وزن پیدا می‌كنند لباسهای گشادتر و راحت‌تر بپوشند اما متخصصان تغذیه می‌گویند اگرهنگام غذا خوردن لباسهای تنگ بپوشیم شانس از دست دادن وزن اضافی بیشتر می‌شود.

در این روش اگر شروع به پرخوری کنیم لباس به ما یادآوری می‌کند که بیشتر از این نمی‌توانیم بخوریم. همچنین می‌توانید در آشپزخانه یك شلوار تنگ آویزان کنید تا انگیزه کاهش وزن را به شما یادآوری كند.

برای لاغری سریع رژیم خمیر دندان بگیرید.

به جای دسر شیرین بعد از غذا، دندانهایتان را با خمیردندان با طعم نعناع مسواک کنید. طعم نعناع علائمی به این مفهوم می‌فرستد که در این وعده غذایی سیر شده‌اید و به فرونشاندن هوس خوردن کمک می‌کند.

به علاوه، طعم نعناع به خوبی با اکثر غذاها آمیخته نمی‌شود و بنابراین غذا طعم خوب خود را از دست می‌دهد، احساس تمیزی و تازگی دندانها بسیار لذت بخش است و گاز زدن شکلات یا شیرینی‌ها دیگر ارزش از دست دادن تمیزی دهان و دندان را نخواهد داشت.

لاغری سریع با ترفندهای ساده

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت