چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟

چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟

چرا وزنم کم نمیشه ؟ 

 

برای کم کردن وزن برترین روش طبیعی عمل کردن هست و می‌توان از دمنوش ها بهرهگیری کرد تا برترین نتیجه حاصل شود .

 

اگر درگیر این سوال که چرا لاغر نمیشم هستید در ادامه با لوکس بیوتی همراه باشید تا پاسخ این سوال را پیدا کنید

 

شاید شما ازآن دسته افراد باشید که باوجود رژیم هاي سخت و ورزش هاي مکرر باز هم از روال کاهش وزن خود راضی نمی باشید . یا اصلا کاهش وزن در شما متوقف شده هست .

 

این مسئله باعث می‌شود بعد از مدتی انگیزه ورزش و ادامه رژیم خوراکی در افراد از بین رفته و حتی روال افزایش وزن شکل بگیرد . اما یک سری دلایل برای این مشکل وجوددارد که اگر اقدام به رفع آن کنید میتوانید روال کاهش وزن مناسبی داشته باشید .

 

بیش از اندازه به بدنتان گرسنگی می دهید

این تصور اشتباه هست که اگر هیچی نخورم یا غذای خیلی کمی بخورم کاهش وزن بهتری خواهم داشت . شاید در ابتدای یک رژیم سخت و با کالری خیلی پایین کاهش وزن خوبی داشته باشید و ذوق زده شوید اما بعد از مدتی بدن به تصور شرایط سخت و سو هاضمه با حالات موجود کنار آمده و سوخت و ساز بدن کاهش می یابد در نتیجه روال کاهش وزن کند شده یا متوقف میگردد .

 

پس برای عده اي پاسخ این پرسش که چرا لاغر نمیشم این هست که بیش از اندازه به خودشان گرسنگی میدهند .

 

وعده صبحانه را حذف می کنید

افرادی که وعده صبحانه رابه تصور کاهش وزن حذف میکنند در اشتباه کامل میباشند . صبحانه نخوردن باعث می شود شما در طول روز بیشتر گرسنه شده و تمایلتان به خوردن غذا هاي شیرین و چرب بیشتر شود در نتیجه چندین برابر کالری صبحانه در طول روز کالری مصرف نمایید پس به هیچ عنوان وعده صبحانه را حذف نکنید .

 

پس یکیدیگر از جواب هاي مهم برای این سوال که چرا لاغر نمیشم این هست که وعده صبحانه را حذف کرده اید .

 

چرا لاغر نمی شوم و وزنم کم نمیشود ؟

 

وعده شام یا ناهار را حذف کرده اید

دریک رژیم خوراکی سالم و درست نه تنها وعد هاي خوراکی نباید حذف شوند بلکه باید تعداد وعده هاي خوراکی بیشتر هم بشوند . این که وعده ناهار یا شام را حذف کنید کمکی به روال کاهش وزن شما نمیکند بلکه بهتر هست وعده هاي خوراکی را بیشتر و حجم انها را کوچک تر کنید .

 

چرا لاغر نمیشم ؟ چون شام و نهار را ار رژیم خوراکی خود حذف کرده اید

 

اشتباه دیگر اینکه کم میخورید اما پر کالری

عده اي غذاهایی با حجم کم مصرف میکنند ولی باز هم شاکی میباشند که چرا لاغر نمیشم علت متوقف نشدن روال چاق شدن این افراد این هست که غذا هاي با حجم کم ولی پرکالری مصرف میکنند

 

یک اشتباه دیگر در کاهش وزن این هست که مثلا غذا هاي پرکالری مصرف می‌کنید اما در مقدار کم . برای کاهش وزن باید درست بالعکس عمل کنید باید حجم غذایتان بیشتر اما از مواد با کالری خیلی کم باشد مانند سبزیجات و پروتیین.

 

فقط رژیم غذایی دارید و ورزش نمی کنید

چرا لاغر نمیشم ؟ چون ورزش نمی‌کنید ! رژیم خوراکی به تنهایی کمک چندانی به کاهش وزن نمی‌کند ورزش باعث میشوند بدن شما آغاز به کالری سوزی کند هر قدر بیشتر ورزش کنید کالری بیشتری می سوزانید و فرایند متابولیسم در شما تقویت می‌شود و شدت بیشتری میگیرد .

 

کم آب میخورید

آب چندان بخورید تا از این سوال که چرا لاغر نمیشم خلاص شوید !

 

خوردن اب به میزان کافی باعث می‌شود تمایل به خوردن غذا کمتر شود برای همین کالری کمتری وارد بدنتان شده و کاهش وزن اتفاق میوفتد ضمن انکه اب خوردن در طول رژیم خوراکی شادابی و طراوت بدن و پوست را حفظ میکند.

 

خوردن غلات و شیر در وعده صبحانه

غلات و شیر در وعده صبحانه باعث می شود در طول روز بیشتر گرسنه شده و تمایل برای خوردن غذا به خصوص غذا هاي چرب و شیرین بیشتر شود پس در وعده صبحانه بجای غلات و شیر از تخم مرغ و نان جو بهرهگیری کنید .

 

در طول روز آبمیوه زیاد میخورید

آب میوه ها حتی اگر طبیعی باشند دارای مقادیری قند میباشند که باعث افزایش وزن میگردند بنابر این مصرف بیش از اندازه و بدون قاعده آبمیوه ها هم میتواند باعث افزایش وزن گردد .

 

شیر و چای را با هم مصرف می کنید

مواد موجود در چایی ربایش چربی در بدن را کاهش می‌دهند اما پروتیین هاي موجود در شیر این اثر چای را خنثی می‌کنند بنابر این خوردن این دو باهم باعث می‌شود جربی سوزی کاهش یابد ودر نتیجه کاهش وزن کند شود .

 

کالری های مصرفی را نمیشمارید

چرا لاغر نمیشم چون کالری خوراکی که می خورید را نمی شمرید!

 

شمردن کالری هاي مصرفی در طول روز به کاهش وزن کمک بسیار مهمی می‌کند . با شمردن کالری ها دقتتان در خوردن مواد خوراکی بالا می‌رود و بی رویه غذا نمی‌خورید .

 

تند و بدون تمرکز غذا میخورید

یکی از دلایلی که افراد چاق ، لاغر نمی‌شوند تند غذا خوردن هست . تند غذا خوردن باعث می شود چندان هم غذا بخورید و دیر سیر شوید . افرادی که به ارامی غذا می‌خورند و غذا رابه خوبی میجوند باعث میشوند معده پیام سیر شدن دریافت کرده و تمایل به خوردن غذا کمتر شود . درنتیجه کالری کمتری هم وارد بدن می شود. و زودتر به تناسب اندام می‌رسیم .

 

روبروی تلویزیون غذا میخورید

اگر عادت دارید رو به روی تلویزیون می نشینید و غذا می خورید و میپرشید چرا لاغر نمیشم علت آن همین عادت شماست.

 

غذا خوردن روبروی تلویزیون تمرکز را از بین می برد و باعث می شود افراد بدون ملاحظه غذا بخورند و اصلا فراموش کنند چه میزان غذا خورده اند . غذا خوردن جلوی برنامه تلویزیونی را متوقف کنید تا لاغرتر شوید .

 

متنوع غذا میخورید

چرا لاغر نمیشم ؟ چون متنوع غذا می‌خورید!

 

تنوع خوراکی باعث افزایش اشتها می شود و سرو به غذا خوردن را بالا می‌برد اما یکنواخت غذا خوردن کم کم باعث کاهش اشتها و کاهش وزن می شود .

 

غذا خوردن بلافاصله بعد از ورزش

اگر ورزش می کنید ولی باز هم میپرسید که چرا لاغر نمیشم حتما بلافاصله بعد از ورزش غذا می خورید

 

عادت غلطی هست که بلافاصله بعد از ورزش اگر گرسنه هستید غذا بخورید چون دراین شرایط غذای بیشتری خواهید خورد و کالری بیشتری وارد بدنتان می شود سعی کنید بعد از ورزش آب و نوشیدنی با کالری صفر بخورید .

 

مشکلات هورمونی دارید

در پایان یکی از دلایلی که باعث می‌شود بعضی افراد باوجود رژیم و ورزش کالری کمی بسوزانند و کاهش وزن زیادی نداشته باشند و باز هم درگیر این سوال یاشند که چرا لاغر نمیشم این هست که مشکلات فیزیولوژی و هورمونی دارند و برای آن باید به دکتر مراجعه کنند و آزمایش بدهند تا درصورت لزوم درمان داروئی داشته باشند .