بروزرسانی : 30 خرداد 1403

بهترین زمان مصرف کربوهیدرات و بهترین دوز برای تنظیم وزن و تناسب اندام

بهترین زمان مصرف کربوهیدرات و بهترین دوز برای تنظیم وزن و تناسب اندام

مکمل‌های کربوهیدرات در واقع یکی از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین مکمل‌هایی هستند که ورزشکاران و بدنسازان برای رسیدن به وزن ایده‌آل از آن‌ها استفاده می‌کنند. اگرچه امروزه بسیاری از افراد به سراغ غذایی‌هایی که کربوهیدرات کمتری دارند می‌روند، اما با این وجود مصرف این ماده در زمان مناسب و به اندازه کافی می‌تواند مزایای متعددی را به همراه داشته باشد. ما در این مطلب قصد داریم در مورد بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای افراد با هدف‌های مختلف صحبت کنیم.

بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای افزایش وزن

مکمل کربوهیدرات جزو یکی از بهترین و محبوبترین انواع مکمل‌های بدنسازی به شمار می‌آید که مصرف آن مزایای متعددی برای ورزشکاران دارد. شما با خرید مکمل کربوهیدرات و استفاده از آن در زمان‌های مناسب می‌توانید از تناسب اندام خود لذت ببرید.

اگر می‌خواهید که وزن خود را با مصرف مکمل کربوهیدرات افزایش دهید، ما به شما توصیه می‌کنیم که این مکمل را در میان وعده‌ها و وعده‌های غذایی میل کنید؛ چراکه با مصرف مکمل کربوهیدرات در این مواقع می‌توانید کالری دریافتی روزانه خود را افزایش دهید. بهترین زمان مصرف این مکمل‌ها عبارتند از:

صبحانه

صبحانه در واقع بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات است؛ چراکه پس از یک شب خواب و استراحت، ذخایر گلیکوژن بدن شما کمتر می‌شود.

قبل و بعد از تمرین

مصرف مکمل کربوهیدرات قبل و یا بعد از تمرین می‌تواند انرژی مورد نیاز بدن شما را فراهم سازد و همچنین ذخایر گلیکوژن عضلات شما را نیز بازیابی کند.

قبل از خواب

مصرف این مکمل قبل از خواب می‌تواند کمک کند تا عضلات شما در طول شب به خوبی رشد کنند.

بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای کاهش وزن

اگر می‌خواهید که وزن خود را کاهش دهید، بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای شما قطعا در طول روز خواهد بود؛ به عبارتی شما باید مصرف این مکمل را در زمان‌های مختلفی از روز محدود کنید. بهترین زمانی که باید مکمل کربوهیدرات را برای کاهش وزن میل کنید، عبارت است از:

صبحانه

صبحانه یکی از بهترین زمان‌ها برای مصرف کربوهیدرات است، زیرا به شما کمک می‌کند تا بتوانید انرژی موردنیاز خود برای ادامه روز را به دست بیاورید.

قبل و بعد از تمرین

با مصرف این مکمل قبل و یا بعد از ورزش می‌توانید در انجام حرکات ورزشی عملکرد بهتری داشته باشید.

محدود کردن مصرف کربوهیدرات در شب

مصرف این مکمل در ساعات شب می‌تواند منجر به ذخیره چربی در بدن شود.

بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای بهبود عملکرد ورزشی

ورزشکاران برای اینکه بتوانید عملکرد ورزشی خود را به حداکثر ممکن برسانند، باید به بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات توجه داشته باشند:

  • قبل از تمرین: با مصرف مکمل کربوهیدرات ۲ الی ۳ ساعت پیش از ورزش می‌توانید انرژی لازم برای انجام ورزش‌های سخت و سنگین را به دست آورید.
  • در حین تمرین: مصرف این مکمل در هنگام تمرین، سطح انرژی را حفظ و از خستگی نیز جلوگیری می‌کند.
  • بعد از تمرین: مصرف مکمل کربوهیدرات پس از ورزش می‌تواند به بازیابی ذخایر گلیکوژن عضلات کمک بسیار زیادی بکند.

بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای عضله‌سازی

بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای عضله‌سازی

اگر با هدف عضله‌سازی مکمل کربوهیدرات را مصرف می‌کنید، باید بدانید که برای شما بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات قطعا پس از انجام تمرینات ورزشی خواهد بود. همان طور که می‌دانید پس از انجام تمرینات ورزشی فشار خون شما پایین می‌آید و لازم است تا پس از انجام تمرین‌های سنگین بهترین تغذیه را داشته باشید. به همین دلیل، مصرف مکمل کربوهیدرات پس از ورزش می‌تواند موجب رشد عضلات شما و حفظ آن‌ها شود. علاوه بر این مورد، شما می‌توانید برای عضله‌سازی بیشتری در وعده‌های غذایی نیز این مکمل را مصرف کنید.

بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات برای رژیم کتوژنیک

اگر از خود می‌پرسید که بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات در رژیم کنوژنیک چه زمانی است، باید بدانید که مصرف مکمل کربوهیدرات در رژیم‌های کم کالری و یا کتوژنیک، در کاهش وزن تاثیر چندان زیادی ندارد و موجب کاهش وزن قابل ملاحظه‌ای در شما نمی‌شود. اما این در حالی است که مصرف مکمل کربوهیدرات برای ورزشکاران در قبل و یا بعد از تمرین می‌تواند مفید باشد.

کربوهیدرات‌ها می‌توانند تاثیر بسیاری روی تناسب اندام و سلامتی بدن داشته باشند. ورزشکاران و افرادی که زیاد ورزش می‌کنند، می‌توانند قبل از ورزش با مصرف کربوهیدرات عملکرد خود را بهبود بخشند و با مصرف این مکمل پس از ورزش سرعت ریکاوری بدن را افزایش دهند. اما به طور کلی اگر در حین رژیم کنوژنیک با کم خوابی مواجه شوید، می‌توانید با مصرف کربوهیدرات سریعتر بخوابید.

بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات در بدنسازی

همان طور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم، مکمل کربوهیدرات یکی از بهترین مکمل‌ها برای افراد ورزشکار و بدنساز است. با این وجود ممکن است از خود بپرسید که بهترین زمان مصرف کربوهیدرات برای بدنسازی چه زمانی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات در بدنسازی، پیش از تمرین، هنگام تمرین و پس از تمرین است. با مصرف این مکمل در بدنسازی می‌توانید به رشد عضلات خود کمک کنید، در هنگام تمرین انرژی بیشتری داشته باشید و پس از تمرین نیز به سرعت انرژی موردنیاز خود برای ادامه روز را دریافت کنید. مصرف این مکمل برای بدنسازان مزایای بسیار متعددی دارد و علت استفاده مداوم ورزشکاران از آن نیز به همین دلیل است.

جمع‌بندی

مکمل کربوهیدرات جزو یکی از بهترین مکمل‌های بدنسازی محسوب می‌شود که به طور معمول اکثر ورزشکاران از آن برای افزایش وزن استفاده می‌کنند. اما خوب است بدانید که در صورت انتخاب بهترین زمان مصرف مکمل کربوهیدرات می‌توانید وزن خود را نیز از طریق این مکمل کاهش دهید.

با خرید این مکمل از ساپ اسپورت و استفاده از آن قطعا بهترین عملکرد را در هنگام ورزش خواهید داشت. علاوه بر این مورد، با مصرف این مکمل بسیار مفید می‌توانید به تناسب اندام عالی نیز دست یابید. استفاده از این محصول برای تمامی افرادی که به دنبال تناسب اندام و بدنسازی هستند، توصیه می‌شود.

سوالات متداول

  1. مصرف مکمل کربوهیدرات چه مزایایی دارد؟

مصرف مکمل کربوهیدرات مزایای بسیار متعددی دارد که از جمله مزایای آن می‌توان به تناسب اندام، افزایش سطح انرژی، عملکرد بهتر در هنگام ورزشکار، ریکاوری سریع بدن پس از ورزش و… اشاره کرد.

  1. آیا مصرف مکمل کربوهیدرات باعث افزایش وزن می‌شود؟

بله با مصرف این مکمل در زمان‌های خاص می‌توانید وزن خود را افزایش دهید.

  1. بهترین زمان برای مصرف مکمل کربوهیدرات چه زمانی است؟

بهترین زمان برای مصرف این مکمل به طور کلی به اهداف شما بستگی دارد که آیا به دنبال افزایش وزن هستید و یا کاهش وزن و یا اینکه هدف دیگری دارید.

  1. مصرف مکمل کربوهیدرات در چه زمانی موجب کاهش ورزش می‌شود؟

با مصرف این مکمل در هنگام صبحانه و قبل یا بعد از تمرین می‌توانید وزن خود را کاهش دهید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت