توسط روغن های طبیعی از آلرژی در امان بمانید

توسط روغن های طبیعی از آلرژی در امان بمانید

درمان آلرژی 

روغن هاي گیاهی و طبیعی میتواند بسیار بر روی حساسیتی مثل آلرژی کمک کند در ادامه میتوانید با از طریق روغن هاي طبیعی خودرا از آلرژی در امان بگذارید .

 

به گزارش تالاب برای بهره مندی از این روغن هاي لازم که علائم آلرژی را بازرسی می‌کنند، شما باید مطمئن شوید که این روغن باکیفیت بالا و ارگانیک میباشند. آلرژی یک حالات رایج هست و زمانی اتفاق میوفتد که سیستم ایمنی بدن شما به عوامل خارجی مثل گرد و غبار، واکنش نشان میدهد. این اتفاق زمانی میوفتد که بدن شما هیستامین ساخت می‌کند؛ ماده اي که سبب التهاب و تحریک در قسمت هاي تنفسی شما میشود.

آلرژی یک مریضی جدی نیست ولی علائم آن میتواند آزاردهنده باشد و حتی مشکلات بینایی ناشی ازآن انجام بعضی امور روزمره را برای شما مشکل می‌کند.

خوشبختانه، درمان هاي طبیعی برای رفع علائم آلرژی وجود دارد. همچون مثال، اسانس هاي لازم به سبب خاصیت آنتی هیستامینی و ضد التهابی به بازرسی علائم آلرژی کمک میکنند.

 
درمان آلرژی با روغن نعنا
مطالعات نشان داده هست که روغن نعنا ضد التهاب هست. این ماده سبب کاهش علائم اختلالات التهابی مزمن مثل رینیت «التهاب مخاط بینی» و آسم برونشی می‌شود. همینطور این ماده همچون یک خلط آور می‌تواند در درمان آلرژی، سینوزیت، سرفه و سرماخوردگی موثر باشد. روغن نعنا با آرام کردن ماهیچه هاي بینی باعث بیرون آمدن مخاط و مواد حساسیت زا میشود. برای کاهش التهاب می‌توانید مستقیما یک یا دو قطره خالص ازآن را سرو کنید. روغن نعناع کمی رابه آب جوش افزون کنید و بخارات رابه مدت پنج دقیقه وارد سیستم تنفسی خود کنید.

توسط روغن های طبیعی از آلرژی در امان بمانید

روغن نعنا ضد التهاب هست و برای درمان آلرژی موثر هست

 

درمان آلرژی با روغن بابونه
دارای خواص ضد التهابی و آرامبخش هست. این روغن به مبارزه با علائم آلرژی کمک می‌کند. مصرف روغن بابونه باعث کاهش احتقان و از بین رفتن قرمزی چشم می‌شود و تحریکات پوستی و خارش را از بین می‌برد. می‌توانید این روغن را روی پشت، سینه و گردن ماساژ دهید. یک قاشق چای خوری از روغن بابونه را میتوانید به یک فنجان آب گرم افزون کنید و روزی دو بار آن را بنوشید. 

توسط روغن های طبیعی از آلرژی در امان بمانید

روغن بابونه, به مبارزه با علائم آلرژی کمک میکند

 

روغن اوکالیپتوس برای درمان آلرژی با
این اسانس یکی از درمان هاي موثر برای مشکلات و مریضی هاي تنفسی هست. ترکیبات فعال روغن اوکالیپتوس منتهی به تسکین احتقان بینی میشود و از تنفس شما در برابر عفونت هاي ویروسی و باکتریها حمایت می‌کند. قدرت آنتی هیستامینی این اسانس باعث کاهش حساسیت فصلی می‌شود. مقدار کمی روغن اوکالیپتوس رابه آب جوش افزون کنید. آنگاه، بخارات را برای مدت پنج دقیقه وارد ریه کنید.  

توسط روغن های طبیعی از آلرژی در امان بمانید

روغن اوکالیپتوس یکی از درمان هاي موثر برای آلرژی هست

اسانس لیمو و درمان آلرژی
این ماده می‌تواند سیستم لنفاوی بدن را التیام بخشد و شرایط تنفسی را بهتر کند. طبق مطالعات روغن لیمو میتواند از رشد باکتری در محیط پیش گیری کرده و سیستم ایمنی را تقویت کند. با اسپری کردن این ماده در منزل میتوانید عوامل حساسیت زا و باکتریها را نابود کنید. یک یا دو قطره از عصار این گیاه را با یک لیوان آب آمیخته کرده و آن را بنوشید تا میزان متعادلPHرا در بدن خود حفظ کنید. همینطور می‌توانید در هنگام شست و شوی لباسها آن رابه مواد شوینده خود افزون کنید یا چند قطره ازآن را روی پرده، ملحفه و فرش اسپری کنید تا باکتریها را از بین ببرد.   

 

توسط روغن های طبیعی از آلرژی در امان بمانید

اسانس لیمو، میتواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و با آلرژی مبارزه کند

 
روغن اسطوخدوس برای درمان آلرژی
یک محصول آرامش بخش هست که به کاهش التهاب راه هاي هوایی شما کمک میکند. مصرف این اسانس بخصوص زمانی که گریبانگیر عفونت هاي ویروسی هستید، پیشنهاد میشود. مصرف روغن اسطوخدوس منتهی به کاهش تراکم عطسه می‌شود و برای کاهش خارش ناشی از آلرژی و حساسیت خوب هست. وقتی احساس کردید که آلرژی به سراغتان آمده، چند قطره از این گیاه رابه کف دستانتان بمالید، دستانتان را جلوی بینی خود گرفته و نفس عمیق بکشید. برای فصل هاي حساسیت زا بهتر هست همه ی وقت اندکی پنبه آغشته به عصاره اسطوخودوس رابه همراه داشته باشید.    

توسط روغن های طبیعی از آلرژی در امان بمانید

روغن اسطوخدوس برای کاهش خارش ناشی از آلرژی و حساسیت خوب هست