بروزرسانی : 23 بهمن 1396

زنجبیل و برگ های برنده اش

زنجبیل و برگ های برنده اش

فواید زنجبیل و برگ های برنده اش

بهترین فایدۀ مستند و ثابت شدۀ زنجبیل، توانایی اش در کاهش حالت تهوع و استفراغ است. حتی اگر این مشاهدات کامل هم نباشند، تحقیقات علمی نشان داده اند که زنجبیل به مبارزه در مقابل این علائم در زمان بارداری و بعد از عمل جراحی کمک می‌کند.

برخی مطالعات نیز ثابت کرده اند که زنجبیل احتمالاً برای از بین بردن التهابات و دردها مفید خواهد بود، اما این مطالعات خیلی متقاعد کننده نیستند. در حال حاضر، محققان در حال جستجو و کاوش دربارۀ خواص ضد سرطانی زنجبیل هستند.

زنجبیل و برگ های برنده اش

زنجبیل و برگ های برنده اش

زنجبیل: استفاده های سنتی متعدد و متفاوت
با این حال، فواید زنجبیل برای طرفداران پزشکی معتدل و جایگزین متوقف نمی‌شود. در واقع این ساقۀ زیر زمینی در پزشکی چینی یا روش یانگ (گرما، انرژی) بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. زنجبیل برای رفع سردی، درمان سرفه یا آنفولانزای شدید مصرف می‌شود. در میان ما، زنجبیل به شکل مرهم به طور سنتی برای مقابله با دردهای مفاصل مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

آیا زنجبیل حاوی مواد مغذی مفید است؟
زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان است، که غالب خواص آن ناشی از همین آنتی اکسیدان هاست، و احتمالاً خواص ضد سرطانی هم دارد که این موضوع در حال بررسی است. اما نباید فراموش کرد که مقدار زنجبیلی که ما هر روز مصرف می‌کنیم، کم و حتی می‌توان گفت بسیار کم است؛ بنابراین هر قدر که می‌خواهید از آن بخورید و با آرامش از آن آگاه باشید اما انتظار معجزه نداشته باشید…

زنجبیل و برگ های برنده اش

چگونه زنجبیل را بخوریم؟

اگر می‌خواهید از فواید زنجبیل بهره مند شوید، دربارۀ اضافه کردن آن به خوراک تان شک نکنید؛ شما می‌توانید دستورالعمل تهیۀ بسیاری از غذاها را با استفاده از زنجبیل در اینترنت پیدا کنید. اما اگر می‌خواهید تأثیر بیشتری از آن برای درمان تهوع یک خانم باردار یا مشکل هاضمه استفاده کنید، می‌توانید زنجبیل را که به شکل کپسول در داروخانه یافت می‌شود، مورد مصرف قرار دهید.

یک جوشانده هم زمان هم خواص زنجبیل را برای شما به ارمغان می‌آورد و هم می‌توانید از طعم گرم و تند آن لذت ببرید، برای این کار: یک تکه زنجبیل (یک تکۀ چند سانتی نسبتاً بزرگ) را در فنجان آب جوش رنده کنید، چند دقیقه صبر کنید و سپس بچشیدش. اندازۀ زنجبیل بستگی به تمایل شما دارد، اما حواستان باشد که این میزان از دو گرم زنجبیل خشک، یا ده گرم زنجبیل تازه در روز بیشتر نشود. اگر مقدار آن بیش از حد زیاد شود، احتمال دارد که معده تان دچار مشکل گردد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت