بروزرسانی : 8 اردیبهشت 1397

آشنایی با خواص بی نظیر عرق رازیانه

آشنایی با خواص بی نظیر عرق رازیانه

معرفی خواص عرق رازیانه

عرق رازیانه در درمان اختلالات هورمونی خانم‌ها مؤثر هست رازیانه گیاهی معطر ، علفی و دوساله می باشد که ارتفاع آن تا ۲ متر نیز می‌رسد ساقه رازیانه دارای شیارهای هم دریف و موازی هست و برگهای آن نازک و نخی، مثل شود می باشد.رازیانه دارای گلهای زرد وخوشه مثل در انتهای ساقه آن هست. این گیاه دارای طعم تند، تلخ و شیرین هست و کمی به طعم نعناع شبیه هست.

عرق رازیانه طبیعت آن گرم بوده و دارای مقدار زیادی از هورمونهای زنانه هست. عرق رازیانه اکثر برای خانم‌ها پیشنهاد می شود. مصرف این عرق در خانم‌هاي یائسه باعث كاهش و برطرف شدن عوارض و علایم این دوران شده و در كسانی كه دچار یائسگی زودرس شده‌اند، موجب درمان و بازگشت عادات ماهیانه میشود.

عرق رازیانه همینطور در درمان اختلالات هورمونی خانم‌ها مؤثر هست؛ به‌طور مثال مصرف آن به افرادی كه دچار لكه‌بینی هاي ممتد گذشته و بعد از عادت ماهیانه میباشند و یا از اختلالات قاعدگی رنج می برند، پیشنهاد میشود. كسانی كه خونریزی‌ آن ها در زمان قاعدگی خیلی كمتر از حد طبیعی هست بهتر هست همۀ وقت از عرق رازیانه بهرهگیری كنند ولی افرادی كه خونریزی انها بیش از حد طبیعی هست باید در زمان قاعدگی مصرف عرق رازیانه را قطع كرده و بعد از این دوران دوباره خوردن آن را شروع كنند.

درضمن عرق رازیانه یكی از درمان‌هاي اساسی در كیست تخمدان زنان محسوب می شود. عرق رازیانه همینطور تأثیر بسیار زیادی بر شادابی و طراوت پوست بانوان داشته و در شست‌‌وشو و تقویت نور چشم مؤثر هست. هر شب یک لیوان به همراه یک قاشق عسل . به مدت 40 روز.

آشنایی با خواص بی نظیر عرق رازیانه

خواص عرق رازیانه

عرق رازیانه یكی از درمان‌هاي اساسی در كیست تخمدان زنان محسوب میشود

* عرق رازیانه درمان تکمیلی در رفع عوارض منوپوز «یائسگی» هست.

* عرق رازیانه باعث چاق شدن اندام لاغر بانوان می شود. در واقع در ایجاد صفات ثانویه جنسی زنان نقش دارد. عرق رازیانه افزایش دهنده ي میل جنسی در زنان هست.

* عرق رازیانه در درمان هیرسوتیسم«مو هاي زائد در در صورت و اندام زنان » نقش اساسی دارد. و مصرف 40 تا 120 روز آن باعث نازک شدن و کاهش مو هاي زائد می شود.

* عرق رازیانه در درمان تعداد زیادی از مریضی هاي روحی و افسردگی هاي زنان و دوشیزگان بسیار موثر هست. که متاسفانه پزشکان امروزی اطلاعی از آن ندارند.

* عرق رازیانه باعث افزایش بینایی می شود.

* عرق رازیانه باعث طراوت پوست و رفع چروک پوست و صورت زنان می شود عرق رازیانه یک داروی همۀ وقت ضروری در درمان مریضی هاي سرد زنان هست.

* عرق رازیانه در زنان دارای طبع گرم موجب افزایش فشار خون و التهاب می شود. در این صورت نوشیدن مقداری شربت سرکه و حجامت عام نظارت کننده هست.

* رازیانه دارای اثرات مهمی بر سلامتی پوست هست. مفید هست بدانید که رازیانه، سرشار از هورمونهای زنانه«استروژن» هست و طبیعتی گرم دارد.

* معطر کننده، محرک بادشکن، درمان تنگی نفس، درد گلو و حنجره، درمان سرفه و سیاه سرفه، درمان بواسیر، نقرس.

آشنایی با خواص بی نظیر عرق رازیانه

عرق رازیانه باعث چاق شدن اندام لاغر بانوان می شود

اثرات رازیانه روی پوست:

 پاک کننده و ضد عفونی کننده، حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کردن آن، آرامش بخش، رفع چین و چروک از پوست هاي پیر، از بین بردن کبودی پوست، روشن کردن پوست هاي چرب، شادابی و طراوت بخشیدن به چهره هاي خسته و گرفته، کاهش تجمع آب در زیر پوست و در نتیجه جلوگیري از پف کردگی، تحریک کننده غدد لنفاوی بدن برای دفع آب اضافی موجود در بافت ها، دفع سموم، تاثیر بر فعالیت غدد بدن برالی ایجاد تعادل در ساخت هورمون هایي خاص که برای حفظ انقباض عضلات، الاستیسیته ي پوست و بافت پیوندی اهمیت دارند.

مصرف بیش از حد رازیانه، احتمال آلرژی‌هاي پوستی را افزایش میدهد. اضافه بر این، افرادی که ناراحتی‌هاي تنفسی دارند نیز باید مراقب باشند؛ زیرا ممکن هست با تنفس و یا مصرف گیاه دچار حمله‌هاي آسم شوند. 

از دیگر تاثیرات جانبی رازیانه، احتمال کاهش نیروی جنسی در آقایان و لاغری در خانم‌هاست. اضافه بر این مصرف چندان از حد آن باعث قطع و یا کاهش شیر در زنان شیرده می شود. افراد سردمزاج نیز با خوردن این گیاه ممکن هست دچار سردرد شوند. اثر عجیب رازیانه این هست که خانم‌ها را لاغر و آقایان را چاق می کند!

آشنایی با خواص بی نظیر عرق رازیانه

عرق رازیانه باعث افزایش بینایی می شود

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت