نکاتی برای رفع برفک در نوک سینه خانم ها

نکاتی برای رفع برفک در نوک سینه خانم ها

رفع سفیدی در نوک سینه خانم ها 

مادرانی که در زمان شیردهی هستند بعد از پايان شیردهی به دلایلی نوک سینه ي انها برفک و سفید می‌زنند برای رفع این مسئله در ادامه می‌توانید با نکاتی برای رفع برفک در نوک سینه بانو ها تالاب را دنبال نمایید. 

 

به گزارش تالاب به شما راه های درمان برفک سینه در زنان را معرفی می کنیم که می توانید اگر این مشکل را دارید با استفاده از راه های زیر آن را درمان کنید. برفک نوک سینه نوعی بیماری قارچی است که باعث بروز عفونت در سینه شده و می‌تواند کودک شیرخوار را نیز به بیماری های مختلف قارچی مبتلا کند.

 

سینه بانوان یکی از مهمترین و در عین حال حساس ترین قسمت های بدن آنان است. به ویژه برای مادرانی که به تازگی مادر شده اند و کودک آنان هنوز شیرخواره است.

 

اهمیت دادن به سینه باید از زمان جوانی مد نظر دختران باشد تا در سال های بعد دچار مشکلات مختلف نشوند. یکی از مشکلات بارز برای زنان، برفک نوک سینه است. درمان برفک نوک سینه باید با سرعت انجام شود تا مشکلات بعدی سراغ بانوان نیاید.

نکاتی برای رفع برفک در نوک سینه خانم ها

برفک چیست؟
تعریف برفک کمی سخت به نظر می رسد. آن چه که به صورت عام می توان گفت این است که برفک نوعی قارچ یا عفونت قارچی است که انواع مختلفی دارد.

 

متعارف ترین نوع برفک، برفک دهان است که در دهان کودکان، سالمندان و افرادی که سیستم ایمنی بدن انها دچار مشکل است به وجود می آید. برفک نوک سینه نیز از جمله بیماری های برفکی است که در زنان متعارف است.

 

برفک نوک سینه
همانطور که بیان شد برفک نوعی بیماری قارچی است و بیماری های قارچی در محیط های گرم و مرطوب رشد بیشتری از خود نشان می دهند. به همین دلیل است که دهان نوزاد در زمانی که مشغول خوردن شیر است زمان و مکان مناسبی برای رشد برفک است.

 

حتی در برخی مواقع ممکن است عفونت قارچی موجود در نوک سینه وارد شیر مادر شده و از این طریق به بدن نوزاد منتقل گردد. یک کانال بین نوک سینه و شیری که در درون سینه ذخیره شده است وجود دارد که برفک نوک سینه می‌تواند از طریق این کانال وارد مخزن شیر سینه شده و آن را آلوده کند.

 

بهتر است در صورتی که مادر به هر نحوی به وجود برفک در دهان کودک و یا وجود برفک نوک سینه شک کرد، سریعا به پزشک مراجعه کند.

 

دلیل معمول به وجود آمدن برفک سینه، مصرف آنتی بیوتیک های شیمیایی است. این نوع آنتی بیوتیک ها که عموما برای برطرف کردن عفونت های سینه مادر تجویز می شوند، به صورت مشخص باعث به وجود آمدن برفک در نوک سینه مادر میشوند.

نکاتی برای رفع برفک در نوک سینه خانم ها

علائم برفک سینه 
به طور مشخص نمی توان علامتی را برای برفک سینه بیان کرد. برفک سینه علائم مختلفی دارد که قبل از بروز ظاهری در بدن فرد ایجاد میشود؛ اما آن چه که به صورت معمول و به عنوان یک علامت مشخص میتوان بیان کرد این است که برفک نوک سینه به صورت نوعی عفونت خود را نشان میدهد.

 

این عفونت در ابتدا به صورت زخم مشاهده شده و به شدت شروع به خارش می‌کند و به مرور زمان اوضاع بدتر میشود. برفک نوک سینه باعث کم رنگ تر شدن نوک پستان شده که از مهمترین علائم بروز این بیماری است.برخی از مادران به دلیل برفک دهان موجود در دهان نوزاد، به برفک نوک پستان مبتلا میشوند، این مادران علائمی

 

از جمله سرخ شدن نوک پستان و ظریف و حساس شدن پوست این ناحیه را تجربه می کنند. همین طور در این حالت پستان ها در هنگام شیرخوردن نوزاد با درد همراه هستند و در برخی موارد به صورت عادی نیز در سینه مادران و به ویژه نوک آن درد احساس می شود.

 

قارچی برای همه ی ي 
یکی از قارچ هایی که در بدن انسانها وجود دارد، قارچ کاندیدا آلبیکانس «Candida Albicans» است. این قارچ به صورت عادی در بدن همه ی ي انسانها به میزان مشخصی وجود دارد و هیچ گونه مشکلی برای بدن انسان ایجاد نمیکند. وجود این قارچ نه تنها در بدن مشکلی ایجاد نمی کند

 

بلکه در مواقعی برای بدن انسان مفید است؛ اما فعالیت بیش از اندازه این قارچ بدن را دچار اختلال می‌کند. این فعالیت بیش از حد معمول که بر اثر بیماری و یا مصرف دارو شکل می گیرد، باعث به وجود آمدن بیماری برفک دهان یا برفک نوک سینه میشود.

 

همین طور این رخداد ممکن است در آلت تناسلی بانوان ایجاد شده و قارچ به صورت واژینال فعالیت گسترده خود را انجام دهد.

 

برفک دهان و ارتباط آن با برفک نوک سینه
یکی از مشکلاتی که برای کودک و مادر به وجود می آید این است که مادر مبتلا به برفک نوک پستان شده باشد و کودک نیز از برفک دهان رنج ببرد. در چنین شرایطی درمان مادر و کودک به صورت همزمان کمی پیچیده به نظر می رسد.

 

برفک دهان نوعی بیماری است که تمامی افراد ممکن است به آن مبتلا شوند اما در کودکان و سالمندان با درصد بیشتری رخداد می افتد.

نکاتی برای رفع برفک در نوک سینه خانم ها

توصیه های برای درمان برفک نوک سینه 
برای درمان این بیماری پزشکان اصولا در یک دوره دو هفته ای محلول یا کرم نیستاتین تجویز می‌کنند. این کرم باید به صورت روزانه و در چهار نوبت بعد از شیردادن، روی نوک و خود پستان مالیده شود.

 

توجه کنید کنید که مادر باید قبل از اقدام به شیردادن به کودک، سینه را به صورت کامل شسته و خشک کند. مداومت و نظم در این 14 روز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 

به گزارش تالاب : خود نوزاد شیرخواره نیز باید تحت درمان قرار گیرد؛ البته با دوز کمتر از محلول نیستاتین و همزمان با مادر روند درمان شکل میگیرد. با توجه به اهمیت روند درمان کودک، حتما میزان استفاده از محلول و طریقه مصرف را با پزشک مربوطه هماهنگ گردانید.اما دو نکته مهم برای مادر و کودک برای رهایی از این بیماری!

 

بانو ها می توانند با تعویض سینه بند یا همان سوتین خود و شستشوی آن با استفاده از آب داغ و صابون، روند درمان را تسریع ببخشند. برای درمان کودکان مبتلا به برفک دهان نیز بهتر است سرشیشه، اسباب بازی ها و گول زنک ها از وی برای مدتی دور شوند و یا دست کم به صورت هفنتگی جوشانده شده و سپس به وی تحویل داده شوند.

 

برچسب‌ها: ,
جدیدترین مطالب سایت
ماجرای ازدواج جوان 22 ساله آمریکایى با مادر پیر دوستش (فیلم)
ماجرای ازدواج جوان 22 ساله آمریکایى با مادر پیر دوستش (فیلم)