چرا بعضی اوقات نفس تنگی ما را اذیت میکند ؟

چرا بعضی اوقات نفس تنگی ما را اذیت میکند ؟

علت نفس تنگی در افراد 

تپش قلب و نفس تنگی متاسفانه برای بعضی از افراد بیش از حد هست در ادامه می توانید دلایل هاي گوناگون این مریضی را بشناسید . 

دریچه هاي قلب برای هدایت جریان خون در مسیر درست و پیش گیری از بازگشت آن اهمیت دارند. هنگامیکه یک یا تعداد بیشتری از این دریچه ها دچار نقص میشوند، فشار بر عضله قلب افزایش می یابد.

تپش قلب و تنگی نفس مقدور هست در بعضی از شرایط دکتری به دوست هم رخ دهند. این شرایط بطور متداول نیازمند دقت دکتری فوری میباشند.

چه چیزی سبب تپش قلب و تنگی نفس میشود؟

تپش قلب می‌تواند همچون ضربان قلب قابل دقت و مشهود تعریف شود. افراد غالباً در تعریف این شرایط میگویند که قلبم در حال بیرون آمدن از سینه هست. این نشانه هشداردهنده می‌تواند بی خسارت باشد.

از سوی دیگر، تنگی نفس به سبب شرایط دکتری مختلفی شکل می‌گیرد. درمان تا حد زیادی به دلایل نشانه ها بستگی دارد. در ادامه چند علت که در پس این دو نشانه قراردارند، عرضه شده اند.

هنگامیکه تپش قلب و تنگی نفس به دوست هم رخ میدهند دلایل احتمالی چنین شرایطی محدود میباشند که ازآن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

بیماری عروق کرونر

این مریضی زمانی شکل می‌گیرد که یک پلاک در شریان هاي تغذیه کننده قلب تشکیل شود.این شرایط محدود شدن جریان خون به قلب را سبب می شود و این به معنای دریافت اکسیژن و مواد مغذی کمتر توسط عضله قلب هست. از دیگر علائم رایج مریضی عروق کرونر قلب میتوان به درد قفسه سینه «آنژین»، ضربان قلب سریعا، حالت تهوع، و تعریق اشاره کرد. درد قفسه سینه مقدور هست با خوردن یک وعده خوراکی بزرگ، سنجیدن هیجان یا اضطراب یا قرار گرفتن در دسترس آب و هوای سرد شکل بگیرد.

چرا بعضی اوقات نفس تنگی ما را اذیت میکند ؟

درمان تپش قلب 

آریتمی

قلبی سالم و عادی با یک ریتم ناب کار میکند. اگر در این ریتم اختلالاتی وجود داشته باشند، باید به دکتر مراجعه کنید. از دیگر نشانه هاي آریتمی قلبی می‌توان به سرگیجه، غش کردن، خستگی، و احساس ناراحتی در سینه اشاره کرد.

نارسایی قلبی

این شرایط دکتری همچون ناکارآمدی عملکرد قلب تعریف می شود. خون با سرعتی آهسته تر در سراسر بدن پمپ می شود. این شرایط به عوارض دیگری در اندام هایي که به میزان کافی اکسیژن و مواد مغذی دریافت نمی‌کنند، منتهی می شود.

نارسایی قلبی می‌تواند در واکنش به یک حمله قلبی یا دیگر مریضی هاي اساس اي که فشار مضاعفی را بر قلب وارد می‌کنند، مثل دیابت، مریضی کلیوی یا فشار خون بالا شکل بگیرد. اضافه بر تپش قلب و تنگی نفس، از دیگر علائم نارسایی قلبی میتوان به سرفه اي که سبب ساخت خلط سفید رنگ می شود، سرگیجه، حالت تهوع، درد قفسه سینه، خستگی شدید و افزایش وزن ناگهانی اشاره کرد.

فیبریلاسیون دهلیزی

این مریضی یک نوع آریتمی قلبی هست. فیبریلاسیون دهلیزی می‌تواند خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش دهد. از دیگر علائم آن می‌توان به کمبود انرژی، ناراحتی در ناحیه سینه، و سبکی سر اشاره کرد.

بیماری دریچه قلب

دریچه هاي قلب برای هدایت جریان خون در مسیر درست و پیش گیری از بازگشت آن اهمیت دارند. هنگامیکه یک یا تعداد بیشتری از این دریچه ها دچار نقص میشوند، فشار بر عضله قلب افزایش می یابد. از دیگر علائم مریضی دریچه قلب میتوان به سرگیجه و احساس فشار در سینه اشاره کرد. اگر این شرایط به نارسایی قلبی منتهی شود، فرد مقدور هست افزایش وزن ناگهانی به دوست تورم در نواحی قوزک پاها یا شکم را سنجیدن کند.

چرا بعضی اوقات نفس تنگی ما را اذیت میکند ؟

از دیگر نشانه هاي آریتمی قلبی می‌توان به سرگیجه، غش کردن اشاره کرد

دلایل غیر قلبی تپش قلب و تنگی نفس

حملات هراس

اگر تپش قلب به دوست احساس اضطراب و اضطراب شکل می‌گیرد، احتمال سنجیدن یک حمله هراس وجود دارد. از دیگر نشانه هاي این شرایط می‌توان به تعریق بیش از حد، حال تهوع، و لرزش بدن اشاره کرد. این حملات زندگی فرد را در دسترس تهدید قرار نمیدهند ودر بعضی موارد دریافت کمک روانی به دوست دارو می‌تواند در غلبه بر حملات هراس بشما کمک کند.

داروها

تپش قلب میتواند عارضه جانبی مصرف بعضی داروها باشد، که ازآن جمله می‌توان به داروهای مورد بهرهگیری برای درمان آسم و اختلالات تیروئید اشاره کرد.

دلایل مربوط با شرایط زنان

بارداری، یائسگی و قاعدگی مقدور هست به سبب نوسانات هورمونی سبب تپش قلب شوند. تپش قلب بطور متداول کوتاه مدت بوده و با ایجاد تراز در سطوح هورمون متوقف می شود.

عوامل سبک زندگی ناسالم

بعضی افراد متوجه شده اند که سطوح بالای اضطراب، سطوح بیش از حد کافئین، سیگار کشیدن، مصرف الکل یا مواد مخدر مقدور هست اساس ساز تپش قلب و تنگی نفس شوند.

شرایط دکتری دیگر

تب بالا، فشار خون پایین، کم خونی، سطوح پایین قند خون یا پرکاری تیروئید می‌توانند به تپش قلب منتهی شوند.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت