درمان میخچه با چسب میخچه

درمان میخچه با چسب میخچه

درمان میخچه با چسب میخچه

 

در زمانی که میخچه پا به بحبوحه خود میرسد و میتوان با بهرهگیری از چسب هاي درمانی میخچه آن را بهبود بخشید بیماران دچار اختلال گردش خون نباید از چسب میخچه بهرهگیری کنند.

 

میخچه و پینه پا به دلیل فشار بیش از حد در یک قسمت کف پا ایجاد می‌شود.در صورت وجود دفورمیتی و اشکالات ساختمانی ابتدا پا باید توسط متخصص طب فیزیکی معاینه شود تا اگر مشکلی وجود دارد ، کفش یا کفی مخصوص پیشنهاد شود. چسب میخچه پا معمولا حاوی سالیسیلیک اسید 40 درصد هست که در داروخانه ها بدون نسخه هم فروخته می‌شوند.

 

برای از بین بردن میخچه از سایر روشها«بهرهگیری از سوهان ناخنگیر یا سنگ پا و …» ،به تنهایی یا گذشته از چسباندن چسب میخچه پا یا استعمال موضعی ژل سالیسیلیک اسید«برای مناطق وسیع تر دچار میخچه یا پینه پا» بهرهگیری شود.بنابر در بهرهگیری مکرر از چسب میخچه پا باید مراقب عوارض احتمالی مثل زخم و عفونت پا باشید.بهرهگیری از اسکالپل برای برداشتن میخچه پا باید توسط دکتر انجام شود تا از زخم و عفونت جلوگیری شود.

 

در موارد زیر استفاده از چسب میخچه ممنوع است:

بیماران دیابتی
بیماران دچار اختلال گردش خون و مشکلات عروق محیطی
بهرهگیری بر روی پوست دارای التهاب،عفونت،قرمزی یا پوست دارای اگزما
بیماران دچار نوروپاتی محیطی

 

1- این دارو فقط برای استعمال خارجی هست و باید دور از دسترس کودکان نگه داری شود.

2- در صورت بلعیدن دارو فورا باید به مرکز اورژانس اطلاع داده شود.

 

3- در صورت از بین نرفتن میخچه پس از بهرهگیری از چسب میخچه یا عود میخچه با دکتر طب فیزیکی مشورت شود. زیرا تعداد زیادی از موارد میخچه بعلت فشار غیر طبیعی بر قسمتی از پا می باشد و نیاز به تصحیح این حالت پا دارد.

 

دستور استعمال چسب میخچه:

محل میخچه را بشوئید و کاملا خشک کنید.

 

بانداز اغشته به دارو یا چسب میخچه را طبق دستور دکتر داروساز یا دکتر بهرهگیری کنید.

 

پس از 48 ساعت« یا برحسب دستور مصرف توسط دکتر یا داروساز» بانداژ یا چسب را بردارید

 

در صورت لزوم هر 48 ساعت«یا طبق دستور دکتر و دکتر داروساز» تا حداکثر 14 روز از بانداژ موضعی دارو بهرهگیری کنید تا میخچه از بین برود.در صورت حساسیت به چسب میخچه پا با دکتر یا دکتر داروساز مشورت کنید.

 

در صورت لزوم میتوان پس از برداشتن چسب بمدت 5 دقیقه میخچه را در آب گرم قرار داد تا به رفع آن کمک شود.