دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

علایم و درمان وجود انگل در بدن

علایم و درمان وجود انگل در بدن

چگونه انگل را از بدن دور کنیم ؟ 

 

انگل یا پارازیت، به گیاه یا حیوانی که برروی یا داخل بدن موجود زنده دیگری زندگی کرده و تغذیه می کند، گفته میشود در ادامه میتوانید با علایم و درمان وجود انگل در بدن تالاب را دنبال نمایید .

 

شما تنها نیستید. بی‌آنکه بدانید، در روده، معده و دیگر گوشه‌هاي بدن شما زندگی میکنند و هرروز که می‌گذرد، به تعدادشان افزوده میشود. انگل‌ها ‌مهمان‌هاي ناخوانده‌اي هستند که هیچکس برای‌شان دعوت‌نامه نفرستاده و از حضورشان در بدنش شاد نمی شود.

 

با این وجود آن ها راه‌شان را پیدا کرده و بدن شما رابا عوارض و اختلالات عجیبی روبرو می کنند که برای درمان‌شان باید ماه‌ها و حتی سالها وقت و پول صرف کنید.

 

تعداد زیادی از ما نمی دانیم که انگل‌ها به همه ی گوشه‌هاي جسم و البته روان‌مان آسیب میزنند و به‌خاطر همین بی‌خبری هم غالباً راه درمان مشکلاتی که از وجود انها ناشی شده را اشتباه میرویم.

 

به گزارش تالاب دراین مقاله شما رابا آسیب‌هاي عجیبی که این ‌مهمان‌هاي ناخوانده به بدن تان میرسانند آشنا میکنیم و چند درمان طبیعی برای انگل‌زدایی بدن را هم بشما پیشنهاد می کنیم.

علایم و درمان وجود انگل در بدن

جان ندارید؟
خستگی رهای‌تان نمی کند؟ اگر مدام خسته و بی‌حوصله‌اید نباید احتمال جان گرفتن انگل‌ها در بدنتان را نادیده بگیرید. بی حالی یا احساس بی‌تفاوتی مداوم میتواند یکی از نشانه‌هاي ابتلای شما به این مشکل باشد، درحالی‌که غالباً افراد تصور میکنند این احساسات به‌خاطر کار زیاد یا ابتلا به کم‌خونی یا نابهنجاری‌هاي فعالیت غده تیروئید سراغ‌شان می آید.

 

شکم‌تان ناکوک است؟
انگل‌ها به دیواره روده حمله می کنند و بهمین علت باعث ابتلا به انواع مشکلات شکمی می شوند. اگر دل‌پیچه دست از سرتان برنمی‌دارد، بعید نیست که شما هم دچار انگل شده باشید. شاید در بین عوارضی که به‌خاطر وجود انگل‌ها در بدن ایجاد میشود، غالباً افراد تنها با این مشکل آشنا باشند و هنگام دچار شدن به آن، در نخستین قدم وجود انگل‌ها را بررسی کنند.

 

زیبایی‌تان در خطر است؟
اگزما، جوش و تاول، کهیر، ضایعات و زخم‌ها از جمله نشانه‌هاي وجود انگل‌ها هستند و حتی خشکی مداوم پوست هم میتواند به‌خاطر حضور این موجودات ایجاد شود. جالب اینجاست که انگل‌ها تنها معده و روده را هدف نمی گیرند، بلکه به‌طور مستقیم زیبایی مبتلایان‌شان را هم تهدید می کنند.

 

بداخلاقید؟
بدخلقی، مود پایین، مشکلات اضطرابی و حتی نوسان‌هاي خلقی هم می توانند به‌خاطر انگل‌ها ایجاد شده باشند. اگر زیاد خشمگین می شوید، فراموش‌کارتر از قبل شده‌اید، همیشه مضطربید و احساس بی‌قراری می کنید، باید احتمال وجود انها را بررسی کنید.

 

علایم و درمان وجود انگل در بدن

درد‌هاي عضلانی یک از علائم وجود انگل می باشد.

 

روده‌تان تحریک‌پذیر است؟
سندرم روده تحریک‌پذیر که تعداد زیادی از متخصصان آن رابه‌عنوان نشانه‌اي از مشکلات عصبی میدانند، می تواند به علت حضور انگل‌ها ایجاد شده یا شدت بگیرد.

 

بدخوابید؟
اختلالات خواب دلایل بی شماری میتواند داشته باشد؛ از مشکلات غددی گرفته تا مشکلات روانپزشکی همه ی میتوانند خواب شما را آشفته یا نامنظم کنند. اما این مشکل هم میتواند یکیدیگر از نشانه‌هاي وجود انگل‌ها در بدن شما باشد. اگر بی‌خوابید، دندان‌قروچه میکنید یا در طول شب‌ بارها از خواب بیدار می شوید، بعید نیست که به این مشکل دچار شده باشید.

 

آب می روید؟
وزن‌تان هرروز کمتر می شود و هیچ خوراکی نمی تواند اشتهای شما را تحریک کند؟ افزایش وزن ناگهانی یا کاهش یک‌باره وزن میتواند از نشانه‌هاي وجود چنین مشکلی باشد.

 

بی‌‌اشتهایی مداوم یا میل غیر قابل نظارت به غذا خوردن ازجمله نشانه‌هایي است که از این بیماری خبر می دهد. درحالی‌که غالباً افراد بی‌اشتهایی را بعنوان نشانه وجود انگل‌ها می‌شناسند، اما در بعضی موارد اشتهای کاذب هم میتواند از وجود انها خبر دهد.

 

درد می کشید؟
درد‌هاي عضلانی شما همیشه به‌خاطر حرکت‌هاي اشتباهی که انجام میدهید اتفاق نمی‌افتد. اگر از دردهای عضلانی، درد مفاصل، گرفتگی عضلانی، بی‌حسی دست یا پا، درد ناف، درد قلب و حتی درد آرتروز شکایت دارید، نباید احتمال مبتلا بودن‌تان به انگل را نادیده بگیرید. می دانیم تعجب کرده اید اما باید بگوییم که انگل‌ها میتوانند تک‌تک اعضای بدن تان را از کار بیندازند.

 

کم‌خونید؟
مشکلات باروری، دردها و عوارض پیش از‌قاعدگی، عفونت‌هاي دستگاه ادراری، کیست‌ها و فیبروم، مشکلات قاعدگی، مشکلات پروستات و. . . هم می توانند بعلت وجود انگل‌ها ایجاد شوند.

 

انها به سهولت به مجاری ادرار، دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی حمله میکنند و کارکرد این دستگاه‌ها را دچار اختلال جدی و نیازمند درمان می کنند. حتی تعداد زیادی از افرادی که آزمایش خون‌شان کم‌خونی را نشان میدهد هم می توانند به چنین مشکلی دچار باشند.

 

 

درمان عفونت هاي انگلی با مصرف این مواد خوراکی

 

با سلاح طبیعت به انگل‌ها حمله کنید
هویج بخورید
خوردن هویج یک درمان شناخته شده برای انگل‌هاي روده به حساب می آید. برای هویج‌درمانی کافی است دو شماره از این گیاه را رنده کنید و صبح که معده‌تان خالی است آنرا نوش جان کنید.

 

موهیتو بسازید
موهیتو، نوشیدنی پرطرفداری است که از لیمو، نعناع و آب درست شده و می تواند داروی خوبی برای درمان انگل‌ها باشد. برای ساختن این داروی طبیعی می توانید به یک فنجان چند برگ نعناع اضافه کنید و روی آن کمی لیمو بچکانید. البته تفاوت این موهیتوی داروئی با نوشیدنی‌هاي محبوب دراین است که بجای شکر باید در آن کمی نمک بریزید تا با کمکش انگل‌هاي معده‌تان را از بین ببرید.

 

نارگیل خام بخورید
پودر نارگیل در بین شیرینی‌دوست‌ها محبوب است اما اگر میخواهید از خواص این میوه برای انگل‌زدایی کمک بگیرید، باید آنرا خاک و خالی نوش جان کنید. کافی است نارگیل تازه را رنده و میل کنید تا انگل‌هاي موجود در معده‌تان را بکشد. اما اگر میخواهید از این روش درمانی نتیجه ایده‌آل بگیرید، باید حداقل یک هفته درمان را ادامه دهید.

 

 

خوردن هسته هاي لیمو یکی از راههای درمان انگل می باشد.

 

دانه‌هاي لیمو را دور نریزید
دانه لیمو دور ریختنی نیست. شما میتوانید انها را خرد کنید و با کمک‌شان انگل‌هایي که در بدنتان منزل کرده‌اند را بکشید. دانه‌هاي به‌ظاهر بی‌مصرف لیمو که همیشه مراقبید در غذای‌تان نریزند، می توانند انگل‌هاي معده را از بین ببرند. اگر آن ها را خرد کنید و همراه یک لیوان آب بنوشید، نیمی از مسیر درمان انگل‌هاي معده‌تان را جلو رفته‌اید.

 

رب گوجه را فراموش کنید
برای این که انگل‌هاي معده‌تان را از بین ببرید و از ایجاد قارچ و عفونت در بدن تان پیشگیری کنید، بهتر است بجای استفاده از رب گوجه آماده، گوجه تازه را جای گزین کنید. گذشته از این، می توانید هرروز یک شماره گوجه را نصف کرده و با کمی نمک و فلفل‌سیاه بعنوان یک میوه خوش‌طعم و مقوی میل کنید.

 

گوجه‌فرنگی خام که در سالادتان می‌ریزید هم داروی خوبی برای محو کردن این انگل‌ها به شمار میرود. پس اینبار که برای به میوه فروشی رفتید حتماً جایی برای گوجه فرنگی در سبد کالای خود قرار دهید.

 

سیرخوار شوید
بوی بد سیر تنها کسانی که درکنار شما مینشینند را اذيت نمیدهد بوی این گیاه انگل‌هاي معده را هم کلافه میکند و باعث حذف آن ها میشود. گذشته از این، سیر خاصیت ضدباکتری و ضدقارچ دارد و می تواند یک داروی فوق‌العاده برای کشتن میکروب‌ها در بدن باشد. جویدن چند حبه سیر هرروز برای پیشگیری و حذف انگل‌ها راهی بسیار موثر است که با کمکش می توانید نتیجه دلخواه‌تان را بگیرید.

 

علایم و درمان وجود انگل در بدن

مصرف سرکه به از بین بردن انگل هاي معده کمک می کند.

 

سرکه را چاشنی کنید
سرکه نه‌تنها چاشنی خوش‌عطر و بویی است، بلکه می تواند یک داروی طبیعی برای حذف انگل‌ها هم باشد، البته اجازه ندهید سرکه تنها به ظرف ترشی شما وارد شود، بلکه آنرا چاشنی هر خوراکی کنید.

 

گذشته از این اگر یک قاشق غذاخوری سرکه رابا یک لیوان آب مخلوط کنید، میتوانید به خاصیتی که برای کشتن انگل‌هاي بدن تان دارد هم امیدوار شوید. نوشیدن هرروز این معجون میتواند برای از بین بردن انگل‌هاي معده و درمان عفونت‌هاي شدید معجزه کند.

 

زردچوبه‌دوست شوید
در کمتر منزل ایرانی است که زردچوبه جایی نداشته باشد. این ادویه که خواص داروئی فراوانی دارد، یک ضدانگل طبیعی هم هست.

 

اگر این چاشنی رابه‌طور مستقیم به غذا هاي‌تان اضافه کنید، میتوانید نگرانی کمتری برای وجود انگل‌ها داشته باشید اما اگر جرات مصرف کردن آن به تنهایی را هم داشته باشید. می توانید تاثیر بیشتری از خاصیت‌هاي درمانی این ادویه بگیرید.

 

برچسب‌ها:

بیماری و درمان

بیشتر بخوانید
علل و عوامل گرفتی عضلات در گرما علت کرامپ های گرمایی چیست؟ این کرامپ های عضلانی معمولا چند ساعت پس از اتمام فعالیت بدنی ایجاد می شوند. اگرچه دهیدراتاسیون و کم آبی بدن و نیز عدم تعادل الکترولیت ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

جنجال پیدا شدن اسکلت انسان های غول پیکر (عکس)
جنجال پیدا شدن اسکلت انسان های غول پیکر (عکس)
مشاهده بیشتر