10 نکته بسیار مهم در مورد آلت تناسلی پسران

10 نکته بسیار مهم در مورد آلت تناسلی پسران

نکاتی در مورد آلت تناسلی پسران 

 

آلت تناسلی پسرانی که در دوران بلوغ هستند بسیار دوران حساسی است و باید واقعا به نکات زیر دقت بفرمایند در ادامه می توانید با 10 مضمون اي بسیار مهم در مورد آلت تناسلی پسران تالاب را دنبال نمایید .

 

مجله تالاب : دراین پست به ده مضمون اصلی جهت آموزش مادران محترمه که دارای فرزند پسر هستند اشاره می‌شود:

 

1. بیضه نزول نکرده
متاسفانه در حال حاضر تعداد قابل توجهی از نوزادان پسر که دارای بیضه نزول نکرده هستند، تشخیص داده نمیشوند ودر کمال تعجب موقعی تشخیص داده میشود که پسر میـــخواهد به سربازی برود و توسط دکتر معاینه می‌شود.

 

هنگام تولد هردو بیضه باید در داخل کیسه بیضه قرار گرفته باشند. والدین باید حتماً از دکتر متخصص اطفال که فرزندشان تحت نظر وی است بخواهند که فرزند آن ها را از نظر بیضه نزول نکرده معاینه کند.

 

به گزارش تالاب گاهی بیضه نزول نکرده دو طرفه است و اگر به هنگام درمان نشود، فرزند انها در آینده قدرت باروری نخواهد داشت، ضمن این که به علت داشتن ظاهر دستگاه تناسلی غیر طبیعی ناشی از خالی بودن کیسه هاي بیضه، از نظر روحی همیشه تحت فشار خواهند بود.

 

 

مادران باید بدانند که حداکثر سنی که ما می‌توانیم منتظر بمانیم تا بیضه ها در محل طبیعی خود قرار گیرند، 12 ماهگی است. در پایان 12 ماهگی این بیضه ها باید حتماً توسط عمل جراحی پائین آورده شوند.

 

درضمن بیضه هاي نزول نکرده استعداد به سرطان زیاد دارند، حتی اگر به هنگام جراحی شده باشند. بنابر این آن گونه پسرها باید تا آخر عمر از نظر احتمال ابتلا به سرطان بیضه تحت نظر باشند.

 

 

2. آب آوردن کیسه بیضه یا هیدروسل
در تعدادی از نوزادان پسر هنگام تولد کیسه بیضه متورم است و پس از بررسی مشخص می‌شود که کیسه بیضه دارای مایع یا همان هیدروسل است. هیدروسل در نوزادان پسر دو نوع است:ارتباطی و غیر ارتباطی.

 

اکثر موارد نوع هیدروسل ارتباطی است، در نوع ارتباطی اگر کیسه بیضه به آهستگی با دو انگشت فشرده شود مایع داخل آن وارد شکم می‌شود و کیسه بیضه کوچک می‌شود، ولی بعداً دوباره مایع وارد کیسه بیضه میگردد.

 

هیدروسل ارتباطی طبق معمول تا سن دو سالگی به علت بسته شدن راه ارتباطی شکم با کیسه بیضه التیام پیدا میکند و باید قبل از جراحی تا دو سالگی منتظر شد.

 

 

3. تنگی مجرای ادرار
نوزادان پسر که در دوره شیر خوارگی ختنه میشوند به علت برداشته شدن پوست محافظ کلاهک آلت تناسلی، اسید ادرار مجرای ادرار را سوزانده و به مرور مجرای ادرار تنگ میشود و گاها بقدری تنگ میشود که به آن مجرای ادرار سوزنی میگویند.

 

در آن گونه پسر بچه ها باید با یک عملی که سرپائی است، مجرای ادرار تنگ شده باز شود، چون تنگی مجرای ادرار موجب افزایش فشار داخل مثانه و موجب فشار بر روی کلیه ها می‌شود.

 

 

4. ختنه
اگر فرزند شما بیش از 2 ماه دارد و هنوز ختنه نشده است بهتر است از روش جراحی برای ختنه استفاده شود. والدین نباید ختنه را یک عمل ساده بدانند، انجام ختنه خوب یک هنر است. برترین روش برای انجام ختنه، روش جراحی است که یک روش استاندارد دارد که توسط ارولوژیستها انجام میشود.

 

تالاب : شاید از هر 100 پسر بچه اي که ختنه میشوند حتی یک نفر انها نیز به روش استاندارد ختنه نمی‌شود. استفاده از حلقه برای ختنه هم پر عارضه بوده و هم این که تمام پوست ناحیه ختنه گاه برداشته نمیشود.

 

ختنه یک عمل جراحی است و نباید آن را لااقل گرفت. این که یک نفر پای بچه و یک نفر دست بچه را میگیرد و بعد بچه ختنه میشود، بدترین کار است، و ضربه روحی آن تا آخر عمر در کودک باقی می‌ماند.

 

 

5. هیپوسپادیاس
هیپوسپادیاس به معنای باز شدن سوراخ مجرای ادرار پائین تر از محل طبیعی در سطح تحتانی آلت تناسلی می باشد. دراین کودکان باید ختنه را تا دوران اصلاح هیپوسپادیاس به تاخیر انداخت چون از پوست ناحیه ختنه گاه جهت ترمیم هیپوسپادیاس استفاده می‌شود.

 

 

6. عفونت ادراری
اگر پسر بچه اي یک‌بار مبتلا به عفونت ادراری ثابت شده باشد، باید از نظر وجود احتمالی ریفلاکس «برگشت ادرار از مثانه به طرف بالا به حالب و کلیه ها» بررسی شود.

 

7. آغاز بلوغ
والدین باید فرزندان خودرا از نظر آغاز به هنگام بلوغ تحت نظر داشته باشند. در فرایند بلوغ دو مشکل می‌تواند اتفاق بیفتد:آغاز دیررس و عدم آغاز. فاجعه موقعی اتفاق میوفتد که بلوغ آغاز نشود و والدین متوجه آن نشوند. نخستین نشان بلوغ بزرگ شدن بیضه ها است. آن طبق معمول ما بین 13-12 سالگی اتفاق افتاده و حداکثر باید تا 14 سالگی اتفاق بیفتد.

 

 

8. چرخش آلت تناسلی
اگر کودک شما کج ادرار میکند احتمالا دچار چرخش آلت تناسلی است و بهتر است با یک دکتر متخصص مشورت نمائید.

 

 

9. دستگاه تناسلی مبهم
در مواردیکه بچه با دستگاه تناسلی مبهم به دنیا آمده است «از روی دستگاه تناسلی نمیتوان قضاوت کرد که کودک دختر است یا پسر» به هیچ عنوان نباید بدون بررسی کودک را پسر تلقی کرد و وی را مانند پسر بزرگ کرد.

 

 

10. بهداشت ناحیه تناسلی
تا زمانیکه کودک ختنه نشده است نگه داشتن بهداشت ناحیه تناسلی خیلی مهم است. باید با دست پوست ناحیه ختنه گاه هر چند وقت یکبار به طرف عقب رانده شود تا مابین پوست ختنه گاه و کلاهک آلت تناسلی چسبندگی ایجاد نشود، درضمن باید از تجمع ترشحات ما بین پوست ختنه گاه و کلاهک آلت تناسلی جلوگیري کرد.

 

جدیدترین مطالب سایت