مجموعه : تغذیه سالم
بروزرسانی : 11 اسفند 1395

آشنایی با انواع غذاهای سالم برای سلامت و نرمی مو

آشنایی با انواع غذاهای سالم برای سلامت و نرمی مو

آشنایی با انواع غذاهای سالم برای سلامت و نرمی مو

اگر شما بانوانی هستید که به سلامت موهای خود فکر میکنید و میخواهید لطفات و نرمی را احساس کنید در ادامه با انواع غذاهای سالم برای سلامت و نرمی مو سایت تالاب را دنبال کنید.

برای این که موهای شما همیشه لطیف و درخشان باشند باید ابتدا از تغذیه خوب شروع کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. مو بخش مهمی از شخصیت یک زن را تشکیل می دهد. زمانی که حس خوبی نسبت به موها داشته باشیم اعتماد به نفس از صفر به ۱۰ افزایش پیدا می کند. پس زیاد عجیب نیست که بیشتر زنان هزینه زیادی بابت شامپو،

نرم کننده و بسیاری محصولات آرایشی دیگر در فروشگاه ها صرف می کنند. اما واقعیت این است که برای داشتن موهای سالم و زیبا به جز چیزهایی که روی سر استفاده می کنیم چیزهایی که وارد بدن می کنیم نیز اهمیت زیادی دارند. موها نیز درست مانند پوست و ناخن از غذایی که می خوریم تاثیر می گیرد. پس بشقاب تان را با این غذاها پر کنید تا موهایی ضخیم، براق و سالم داشته باشید.

نارگیل

نارگیل دارای ویتامین های B، C، E است و در بردارنده اسید چربی به نام اسید لوریک است که به رشد موها کمک می کند. علاوه بر تمام این ها روغن نارگیل احساس گرسنگی راکاهش می دهد و سرعت متابولیسم را بالا می برد و این در کاهش وزن بسیار موثر است.

ماهی چرب

ماهی های چرب مثل سالمون و ساردین سرشار از اسیدهای چرب اومگا۳ هستند. بنابراین این غذا نه تنها برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی مفید است بلکه موها را نیز پر و براق نگه می دارد. اومگا۳ به فولیکول مو برای رشد بهتر آبرسانی می کند و پروتئین و بیوتین موجود در آن موها را تقویت کرده و از شکنندگی موها جلوگیری می کند.

توت فرنگی

یک فنجان توت فرنگی شامل ۸۴ میلی گرم (بیشتر از یک پرتقال) ویتامین C است که از سرماخوردگی جلوگیری کرده و به سلامت موها کمک می کند. موهای قوی از ریشه قوی هستند و رگ های خونی سالمی دارند که فولیکول ها را تغذیه می کنند و موها را قوی و در مقابل آسیب های حرارتی حفظ می کنند.

ویتامین C بخش مهمی در تولید کلاژن را تشکیل می دهد و در ساختار رگ های خونی ضروری است. پس بدن باید از این ویتامین به مقدار کافی بهره مند شود.

تخم مرغ

اگر می خواهید موهای سالمی داشته باشید تخم مرغ بخورید. تخم مرغ منبع بیوتین و دربردارنده پروتئین است. بیوتین یکی از مواد مغذی ضروری برای رشد موهاست.

هویج

هویج منبع ویتامین A می باشد که برای سلامت پوست سر بسیار مفید است. هویج در تولید سبوم یا چربی طبیعی پوست نیز نقش بسیار مهمی دارد و به رشد موها کمک می کند.

عصاره استخوان

هر وعده عصاره استخوان ۱۰ گرم پروتئین و مقدار زیادی کلاژن و مواد معدنی دارد که به سلامت موها کمک زیادی می کند.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت