آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

دکتر تاج بخش

استفاده از میوه و سبزیجات در تغذیه

مجموعه : تغذیه سالم
استفاده از میوه و سبزیجات در تغذیه

 میوه و سبزیجات در تغذیه

 
استفاده از میوه و سبزیجات مطمئناً هم در غذای شما تنوع ایجاد می‌کند و هم غذای شما را مغذی می‌نماید. اما آیا میوه و سبزیجات به جز این دو مورد فایده دیگری برای سلامتی دارد؟

 

فیتوکمیکال ها موادی هستند که در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شوند و تصور می‌شود که از بی‌نظمیهایی در بدن جلوگیری می‌کنند. محققان وجود این مواد را در توت فرنگی، اسفناج و زغال اخته پیدا کرده اند و تاثیر آنها را بر حافظه نیز یافته اند.

 

همچنین بعضی از گیاهان در جلوگیری از کاهش گیرنده های بینایی در شبکیه که عامل کوری در سنین میان سالی(بعد از 50 سال) می‌باشد،‌نیز کمک می‌کنند.

 
خوردن بروکلی، کلم،‌اسفناج و کیوی می‌تواند هم در تقویت حافظه و هم در حل مشکلات بینایی مفید باشند. اگرچه محققان در ادامه مطالعات گفته اند که افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان را تهیه می‌کنند و به غذاهای شما تنوع و رنگ می‌بخشد.
 
 

تغذیه سالم

بیشتر بخوانید
تغذیه مناسب برای رشد کودکان خود بهترین خوراکی ها برای رشد کودکان   دکتر رضا راست‌منش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی به پرسش هایی درباره انواع جوانه ها،نحوه پرورش ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

ربودن و شکنجه زن 30 ساله توسط دکتر دیوانه + عکس
ربودن و شکنجه زن 30 ساله توسط دکتر دیوانه + عکس
مشاهده بیشتر