معرفی چند خوراکی که بسیار پروتئین بالایی دارند

مجموعه : تغذیه سالم
معرفی چند خوراکی که بسیار پروتئین بالایی دارند

غذاهای پروتئین دار 

 

هر هنگام حرف از غذا هاي پروتئین دار میشود فکر آدم بطرف گوشت مرغ و گوسفند می‌رود در همین موضوع می‌توانید با چند خوراکی که بسیار پروتئین بالایی دارند تالاب را دنبال نمایید. 

معرفی چند خوراکی که بسیار پروتئین بالایی دارند

خوراکی هاي پروتئنی , تخم مرغ نه تنها منبع کامل تخم مرغ است بلکه این ماده خوراکی سرشار از موادمعدنی، چربی هاي سالم، و ویتامین ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز قلمداد میشود.

 

پروتئین موجود دراین ماده خوراکی کمک میکند تا احساس سیری طولانی مدت کنید ضمن این‌که منجر به حفظ توده عضلانی میشود.

 

به گزارش تالاب با این حال، تخم مرغ تنها منبع پروتئین کامل نیست و غذا هاي فوق العاده دیگری هم هستند که میزان اسیدهای آمینه و پروتئینشان چندین برابر یک شماره تخم مرغ است:

معرفی چند خوراکی که بسیار پروتئین بالایی دارند

لوبیا: این ماده خوراکی در هر نصف فنجان ۶,۶ گرم پروتئین دارد. لوبیا منبع گیاهی نادر از اسیدهای آمینه کامل و منیزیم است. مصرف این ماده خوراکی منجر به افزایش سوخت و ساز بدن، ساخت انرژی و توسعه عضلانی میشود.

 

نخود: در هر نصف فنجان و به صورت پخته شده ۷,۳ گرم پروتئین دارد. نخود یک غذای عالی برای کسانی است که نیت کاهش وزن دارند. نخود هورمن اشتها را سرکوب و بشما کمک می‌کند که دچار چربی شکمی نشوید.

 

خمیر بادام زمینی: در هردو قاشق غذاخوری ۸ گرم پروتئین دارد. دوز سالم پروتئین منجر به عضله سازی و چربی سازی می‌شود. اضافه کردن بادام زمینی به نان گندم کامل همراه با عسل و گردو و دانه هاي کدو تنبل، یک میان وعده عالی برای جلوگیري از بیماری هاي قلبی عروقی است.

 

معرفی چند خوراکی که بسیار پروتئین بالایی دارند

تخم مرغ تنها منبع پروتئین کامل نیست و غذا هاي فوق العاده دیگری هم هستند 

 

موتزارلا و پنیر چدار: موتزارلا در هر اونس ۶,۳ گرم و پنیر چدار در هر اونس، ۶.۵ گرم پروتئین دارد. این پنیرها منابع غنی از پروتئین و سیرکننده هستند ضمن این‌که چربی هاي سالم، کلسیم و ویتامین دی موجود در آن ها، به حفظ سلامت استخوان ها با افزایش سن کمک می‌کند.

 

نان غلات: در هردو برش ۸ گرم پروتئین دارد. نان هاي کامل شامل ویتامین ب، فولات و … برای محافظت از سلامت مغز هستند.

 

عدس: در هر نصف فنجان ۹ گرم پروتئین دارد. مثل تمام حبوبات عدس نیز شامل فیبر فراوان است به به از دست دادن سریع چربی ها کمک می‌کند. به عقیده محققان اسپانیایی کسانی که در هفته ۴ هفته یا بیشتر حبوبات مصرف میکنند، التیام کلسترول را تجربه خواهند کرد.

معرفی چند خوراکی که بسیار پروتئین بالایی دارند

تخمه کدو: در هر اونس ۹ گرم پروتئین دارد و شامل فسفر، منیزیم و روی است. مصرف تخمه کدو به مخصوصاً برای کسانی که می‌خواهند پوستی درخشان داشته باشند مفید است و پروتئین موجود در آن به تعمیر سلول هاي آسیب دیده و بازسازی سلول هاي جدید کمک می‌کند.

 

ماست یونانی: در هر ۷ اونس، ۲۰ گرم پروتئین دارد و منبع غنی از پروبیوتیک ها قلمداد میشود. مصرف ماست پروبیوتیک به از دست دادن وزن و احساس سیری کمک می‌کند.

 

گوشت گاو: پروتئین گوشت گاو در هر اونس ۹,۱۲ گرم است. گوشت گاو یکی از غنی ترین مواد خوراکی شامل اسیدهای امینه بوده و مصرف آن به عضله سازی کمک میکند.

 

مرغ: سینه مرغ در هر ۳ اونس ۱۶ گرم و ران مرغ در هر ۳ اونس ۹ گرم پروتئین دارد. مرغ نیز یکی از غنی تری منابع اسیدهای امینه است.

 

جدیدترین مطالب سایت