دانستنی های جالب در مورد مصرف گیاهان و میوه ها

مجموعه : تغذیه سالم
دانستنی های جالب در مورد مصرف گیاهان و میوه ها

دانستنی های مهم در مورد مصرف گیاهان و میوه ها

باید در مورد گیاهان اطلاعاتی را داشته باشیم تا در مورد خطرات انها بهتر مراقبت نماییم گیاهان و میوه ها جز بسیار مهم غذایی ها می باشد دیدنی هست بدانید که میوه ها و سبزیجات در کنار خوب بودن و حتی درمان بعضی از امراض درصورت بهرهگیری نادرست و یا بیش از حد ، خطراتی را نیز به همراه خواهند داشت .

 

 در این مقاله به مهم‌ترین خطراتی که بعضی از میوه ها و سبزیجات میتوانند برای سلامتی داشته باشند اشاره می‌کنیم .دانه هاي سیب، هسته آلو، زردآلو، گیلاس حاوی نوعی هیدروژن سیانید به نام اسید پروسیک می باشند که باعث بروز مسمومیت، سردرد، سرگیجه، اضطراب و استفراغ خواهد شد.

 

به گزارش تالاب:برگ ریواس با داشتن اسید اگزالیک میتواند منجر به سنگ کلیه گردد و مصرف ۱۱ پوند از این برگ می‌تواند حتی کشنده باشد.ساقه و جوانه سیب زمینی «سیب زمینی سبز» به علت تراکم بالاي ماده ای به نام سولانين که بر سيستم مرکزي عصبی تاثير مي گذارد و سمی بوده ممکن هست منجر به دل درد، اسهال، سردرد، کما و یا حتی مرگ گردد .

 

دانستنی های مهم در مورد مصرف گیاهان و میوه ها

درصورت مصرف بیش از حد ادویه جوز هندی عوارض جدی و یا حتی تشنج، اسپاسم معده، تهوع و استفراغ ایجاد می‌شود . تب و خشکی دهان به همراه تپش قلب نیز ناشی از مصرف بیش از حد این ادویه می باشد.سموم قلیایی موجود در ساقه و برگ گوجه فرنگی نارس باعث تحریک معده میگردد .

 

بادام تلخ حاوی مقادیر زیادی هیدروژن سیانید بوده که به همین علت خوردن ۷ تا ۱۰ بادام تلخ خام می‌تواند برای کودکان کشنده باشد و عوارض جدی روی بزرگسالان بگذارد.

 

عسل خام « عسلی که فرایند پاستوریزاسیون را نگذارنده باشد » می‌تواند به علت وجود مواد سمی منجر به سرگیجه، ضعف، تعریق بیش از حد، تهوع، و استفراغ گردد .بادام هندی اضافه بر ایجاد آلرژی در بعضی از افراد موجب کاهش جذب کلسیم میگردد .

 

همینطور افرادی که مشکلات کلیوی درمان نشده دارند، یا اینکه کلیه ها و یا کیسه صفرای شان را در آورده اند باید از مصرف این آجیل پرهیز کنند.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت