راهنمایی هایی برای خوردن میان وعده های سالم

مجموعه : تغذیه سالم
راهنمایی هایی برای خوردن میان وعده های سالم

راهنمایی هایی برای خوردن میان وعده های سالم 

 

اگر در میان وعده گشنتان میشود باید توجه داشته باشید که سالم بودن شما در الویت قرار دارد در ادامه راهنمایی هایی برای خوردن میان وعده های سالم سایت تالاب را دنبال کنید.

 

خوردن میان وعده ها می تواند در سلامت و تندرستی ما و همچنین تنظیم میزان وزن مفید و موثر باشند. از طرفی انرژی سلازم در طول روز را به گونه ای بهتر برای ما فراهم می کنند. میان وعده یکی از موارد مهمی است که می‌تواند نقش قابل توجهی در سلامت افراد داشته باشد. زمانی که در مورد میان وعده صحبت می‌کنیم

 

بیشتر افراد به چیپس، پفک و سایر تنقلات فکر می‌کنند. اما منظور ما از میان وعده موارد سالمی است که می تواند تاثیر خوبی بر روی بدن داشته باشد. زمانی که می خواهید کاهش وزن داشته باشید تنها وعده غذایی مسئله مهمی نیست که باید مدنظر داشته باشید. در چنین شرایطی میان وعده نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

 

حتی زمانی که میان وعده اندازه کوچکی دارد باز هم باید هوشمندانه انتخاب شود. بیشتر متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند در طول روز سه وعده غذایی کامل داشته باشید و در این میان از مواد غذایی سالم به عنوان میان وعده استفاده کنید.

 

زمانبندی بسیار مهم است:
بنشینید و میان وعده خود را میل کنید. بنابراین در چنین شرایطی به خوبی می دانید که چیزی خورده اید.اطمینان حاصل کنید که تعداد میان وعده‌ها را در روز می‌شمارید.تنها زمانی از میان وعده استفاده کنید که به آن نیاز دارید. اگر گرسنه هستید و به زمان وعده اصلی نزدیک شده اید بهتر است از خوردن میان وعده چشم پوشی کنید.

 

هوشمندانه انتخاب کنید:
سعی کنید میوه یا سبزیجات را در میان وعده خود بگنجانید.اگر واقعا گرسنه هستید، میان وعده خود را همانند یک وعده اصلی کوچک تهیه کنید. یک پیمانه سوپ بخورید، نیمی از ساندویچ سالم را گاز بزنید یا یک کاسه غلات نوش جان کنید.به فکر یک میان وعده متفاوت باشید. اگر همیشه از میان وعده شیرین استفاده می‌کنید سعی کنید اینبار از موارد دیگر بهره مند شوید.

 

نوشیدنی‌های خود را سبک تر کنید تا از ورود کالری اضافی به بدن جلوگیری نمایید. به جای چای شیرین، نوشابه یا سایر مواد شکر دار از چای گیاهی، آب گوجه فرنگی یا سبزیجات یا آب لیمو و پرتغال استفاده کنید.

 

در مورد مقدار میان وعده ای که می خورید هوشیار باشید:
تعداد تنقلاتی که در اطراف خود دارید را به حداقل برسانید. هر چقدر انتخاب های موجود بیشتر باشد، بیشتر وسوسه می‌شوید.خود را با تنقلات ۱۰۰ کالری گول نزنید. این تنقلات بسیار گران قیمت و مضرند زیرا فرآوری شده هستند. به جای خرید چنین تنقلاتی سعی کنید میان وعده خود را در منزل تهیه کنید. به عنوان مثال می‌توانید از مواد زیر استفاده کنید:

 

کرفس و یک و یک دوم قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
۲ قاچ از پنیر و سیب
ذرت بو داده

 

اسموتی تهیه شده از ۴ اونس شیر کم چرب، یک دوم پیمانه توت منجمد و ۲ قاشق غذاخوری ماست یونانیاندازه میان وعده را خودتان قبلا تعیین کنید. ظروف کوچکی برای میان وعده بخرید

 

 

جدیدترین مطالب سایت