مجموعه : تغذیه سالم
بروزرسانی : 16 تیر 1398

راهکارهای مناسب برای خوردن خوراکی های مفید برای دوری از آب چشم

راهکارهای مناسب برای خوردن خوراکی های مفید برای دوری از آب چشم

راهکارهای مناسب برای خوردن خوراکی های مفید برای دوری از آب چشم

آب مروارید یکی از بیماری های شایع میان افراد سالمند و میان سال است برای دوری ار این بیماری با راهکارهای مناسب برای خوردن خوراکی های مفید برای دوری از آب چشم سایت تالاب را دنبال کنید.

آب مروارید
در بیماری آب مروارید یا کاتاراکت، لایه غیر شفافی روی عدسی چشم ایجاد می‌شود.آب مروارید عمدتا در سالمندان اتفاق می‌افتد.

علائم آب مروارید
آب مروارید غالبا عارضه‌ای بدون درد است كه باعث تاری دید می‌گردد و این وضع بتدریج تشدید می‌شود.عدم درمان آب مروارید می‌تواند به كوری چشم بینجامد.مواد غذایی مفید برای کاهش خطر آب مروارید

کاروتن و آب مروارید
كلم و سایر سبزی‌های برگی سبز رنگ، هویج، زردآلو و سایر میوه‌ها و سبزی‌های زرد و نارنجی رنگ حاوی كاروتن هستند.دریافت زیاد كاروتن با کاهش خطر ابتلا به آب مروارید مرتبط است. احتمالا كاروتن با غیرفعال كردن رادیكال‌های آزاد خطرناك، چشم را در برابر تخریب آنها محافظت می‌كند.اسفناج در میان سبزی‌ها در كاهش خطر ابتلا به آب مروارید بسیار موثر شناخته شده است.

ویتامین C و آب مروارید
پرتقال، گریپ فروت، توت‌ها، سبزی‌های برگی سبز رنگ و سیب‌ زمینی تامین‌ کننده ویتامین C هستند.این ویتامین چشم را در برابر تخریب رادیكال‌های آزاد محافظت می‌كند.مشاهده شده است افرادی كه روزانه بیشتر از 4 واحد سبزی و میوه مصرف می‌كنند كمتر در معرض خطر ابتلا به این عارضه قرار دارند.

مواد غذایی كه باید در آب مروارید پرهیز شوند
فرآورده‌های لبنی باید از رژیم غذایی مبتلایان به عدم تحمل لاكتوز حذف شود.زیرا تشکیل گالاکتوز، قند شیر، باعث بدتر شدن آب مروارید می‌گردد.غذاهای آماده که دانسیته مواد مغذی در آنها پایین است، بهتر است از رژیم غذایی مبتلایان به آب مروارید حذف شوند.

سایر اقدامات
مصرف مكمل 350 میلی گرم ویتامین C باعث بهبود آب مروارید می‌گردد.عصاره قره قاط و مكمل بیوفلاونوئید برای مبتلایان به آب مروارید مفید است.ترك سیگار، زیرا سیگار باعث کاهش سطح ویتامین C خون و از بین رفتن آنتی اكسیدان‌های ضروری بدن می‌گردد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت