روش های مناسب و کاربردی برای تغذیه مناسب کودکان در مهمانی نوروز

مجموعه : تغذیه سالم
روش های مناسب و کاربردی برای تغذیه مناسب کودکان در مهمانی نوروز

روش های مناسب و کاربردی برای تغذیه مناسب کودکان در مهمانی نوروز

اگر کودک چاق و بخور دارید باید برای او برنامه ای بریزید در ادامه با روش های مناسب و کاربردی برای تغذیه مناسب کودکان در مهمانی نوروز سایت تالاب را دنبال کنید.

 

تغذیه مناسب برای کودکان در دوران نوروز

یکی از نکات مهم که ضروری است والدین به آن توجه نمایند، اهمیت دادن به میان وعده‌های غذایی کودکان‌شان در دوران نوروز می‌باشد.

 

1- بهترین ماده غذایی که کودکان می‌توانند در دوران نوروز مصرف نمایند، تکه‌های میوه می‌باشد.به این دلیل که این مواد غذایی می‌توانند تامین کننده ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن باشند.به همین دلیل توصیه می‌شود که تکه‌های کوچک از انواع میوه‌های فصلی که کودک دوست دارد با هم ترکیب شوند و با مقدار کمی دارچین در طی روز به عنوان میان وعده به جای مصرف انواع چیپس و پفک جایگزین گردند.

 

2- در صورتی که کودک دوست دارد در روز آجیل مصرف نماید، بهتر است از انواع مغز‌های گیاهی مانند بادام، بادام زمینی، پسته، بادام هندی (که همگی ترجیحا خام باشند) به جای مصرف انواع آجیل شور و تخمه استفاده نماید.به علاوه این که سعی شود کودک فقط یکبار در روز از مغزهای گیاهی استفاده نماید.

 

3- مصرف بیسکویت‌های سبوس‌دار بهتر از مصرف شیرینی‌های خشک و تر در ایام نوروز می‌باشد، هر چند مصرف کنترل شده شیرینی‌ها هم مشکلی برای کودک ایجاد نمی‌کند.اما مصرف زیاد آنها می‌تواند باعث افزایش چربی بدن و چاقی شود. به علاوه این که منجر به افزایش ولع کودک به مصرف بیشتر مواد شیرین می‌گردند.

 

4- مصرف آب میوه‌های طبیعی به جای مصرف نوشابه‌های گازدار در میان وعده‌های غذایی

 

5- مصرف پنیر همراه سیب زمینی به جای چیپس و پفک در میان وعده‌ها در ایام نوروز می‌تواند به عنوان یک عادت غذایی مفید در این ایام مطرح باشد.

 

توصیه به والدین در ایام نوروز

به والدین توصیه می‌شود که مواد غذایی شیرین، شور، انواع تخمه شور، چیپس و پفک به کودکان خود کمتر بدهند تا کودک تشویق شود تا فراگیرد از 5 نوع ماده غذایی فوق بیشتر در رژیم غذایی خود در ایام نوروز و یا بعد از آن استفاده نماید.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت