زمان های مناسب برای خوراکی دادن به نوزادان

مجموعه : تغذیه سالم
زمان های مناسب برای خوراکی دادن به نوزادان

زمان های مناسب برای خوراکی دادن به نوزادان

باید بدانیم که در ابتدای 6 اهگی باید به طور متفاوتی به نوزادمان خوراکی و غذا بدهیم در ادامه با زمان های مناسب برای خوراکی دادن به نوزادان سایت تالاب را دنبال کنید.

 

اولین غذایی که می توان به کودک به عنوان غذای کمکی داد،فرنی است که کاملا با بدن نوزدان سازگاری خواهد داشت. سپس باید به مرور زمان غذاهای دیگر را اضافه نمود. از آنجا که فرنی یکی از اولین غذاهایی است که شیرخواران پس از شروع تغذیه تکمیلی ( از 6 ماهگی) می توانند مصرف کند بنابراین دانستن طرز تهیه صحیح آن می تواند به علاقمندی شیرخواران و کودکان به غذا خوردن کمک کند.

 

برای تهیه فرنی ابتدا نصف یک لیوان معادل 240 سی سی شیر پاستوریزه را بمدت ده دقیقه بجوشانید تا مطمئن شوید خراب نشده باشد و پس از اطمینان حرارت شعله را کم کنید.سپس در ظرف جداگانه ای یک قاشق مرباخوری آرد برنج را که قبلا الک کرده اید کمی بر روی حرارت قرار داده و هم بزنید.

 

پس از آن آرد را  کم کم یه شیر که بر روی حرارت ملایم قرار داده اید اضافه کنید. به یاد داشته باشید که به طور معمول پیشنهاد می شود تا یکسالگی شکر و نمک را در رژیم غذایی کودک قرار ندهید، اما در مورد فرنی یک استثنا وجود دارد.به طوریکه، در زمان تهیه فرنی شما می توانید نصف یک قاشق چایخوری نیز شکر اضافه کنید.

 

سپس شیر ، شکر و آرد برنج را بر روی حرارت ملایم به هم بزنید تا فرنی غلیظی به دست آید و پس از خنک شدن به کودکتان بدهید. در اوایل تغذیه کودک ممکن است تنها یک تا 2 قاشق از فرنی تان بتواند میل کند اما مطمئن باشید این میزان در هفته های بعد افزایش خواهد یافت و تا 12 قاشق مرباخوری در روز می رسد.

 

جدیدترین مطالب سایت