مجموعه : تغذیه سالم
بروزرسانی : 16 خرداد 1397

چگونه سیر در بدن انسان کولاک میکند (خواص مصرف یک حبه سیر)

چگونه سیر در بدن انسان کولاک میکند (خواص مصرف یک حبه سیر)

چگونه سیر در بدن انسان کولاک میکند؟

چرا باید سیر را صبح مصرف کرد ؟ اصلا باورتان می شود مصرف روزانه یک حبه سیر ان گونه در بدن کولاک کند. در مورد خواص سیر چه می‌دانید. امروز در این باره با پزشکان متخصص درباره فواید سیر بحث می کنیم.

اما معجزه سیر کجاست ؟

دیابت و فشار خون و سرطان ها را با سیر نابود کنید.

حتما کلیپ زیر را مشاهده کنید تا در مورد خواص سیر بیشتر بدانید. جهت مشاهده کمی صبر نمایید.

خواص مصرف یک حبه سیر

خواص سیر

سیر آنتی بیوتیک طبیعی است و باکتری‌؛ سرماخوردگی، آنفلوآنزا، ‌‌‏ویروس‌؛ ‌‌‏انگل، ‌‌‏التهاب، ‌‌‏زگیل، قارچها و آفت را از بین می برد.

چیزهایی که در هنگام استفاده از سیر باید بدانیدبوی سیر

اگر هنگام خوردن سیر دهانتان بوی بد می دهد، تنها راهش اینست که بدن تان را از شر سموم خلاص کنید. سیر به همراه زهر تولید بوی بد می کند.زمانی که سموم از بین برود بوی بد هم از بین میرود. وقتی که آشپزی میکنید و از بوی سیر یا پیاز چشمانتان آب می‌افتد بسیار مفید است. در واقع این باعث از بین رفتن عفونت چشم و تمیز شدن ان میشود.

قبل از خوردن غذا سیر را برش دهید

دو جزء از سیر، ترکیبی مبتنی بر گوگرد به نام آلیسین و آنزیم آلیناز است که بطور جداگانه در سیر حفظ شده است. اما زمانی که سلول‌هاي‌ سیر از هم جدا میشوند، عناصر آزاد شده، پس از تماس با هم دیگر ترکیب نیرومند جدیدی به نام آلیسین جدید ایجاد میکند. این ترکیب جدید که دارای بوی تند و سوزاننده است از خواص زیادی برای سلامتی برخوردار است.

سیر خرد شده به‌ صورت چرخ کرده، فشرده و غیره آلیسین بیشتری تولید میکند. زمانی که سیر را برش میدهید، چند دقیقه فرصت دهید تا فرایند شیمیایی تولید آلیسین صورت گیرد.راه حل دیگر برای به حداکثر رساندن اثر سیر، جویدن ان به مدت یک دقیقه است. در همان زمان داخل و بیرون دهان تنفس کنید. تا جایی که میتوانید به جویدن ادامه داده و اجازه دهید هوا عبور کند.

چگونه پخت و پز بر مواد مغذی تاثیر می‌گذارد

حرارت دادن سیر قبل از این که زمان لازم برای نشست داشته باشد، آنزیم‌هایي که مسئول تشکیل آلیسین است را غیر فعال می کند.قبل از حرارت دادن سیر باید مدت ۵- ۱۰ دقیقه صبر کنید.

سیر با حرارت کم یا متوسط برای زمان کوتاه «تا ۱۵ دقیقه» بدون از دست دادن آلیسین پخته می شود. این عمل نه تنها تضمینی برای تولید حداکثر آلیسین است، بلکه در مقابل حرارت مقاوم تر نیز میشود.

زمان پخت و پز سیر:

۵ تا ۱۵ دقیقه – از دست دادن حداقل مواد مغذی۱۵ تا ۳۰ دقیقه – از دست دادن مقدار متوسط مواد مغذیبیش از ۴۵ دقیقه – از دست دادن مقدار قابل توجهی مواد مغذی

خاصیت سوزانندگی سیر

بله، سیر پوستتان را می‌‌‏سوزاند، پس از استفاده از سیر به‌صورت موضعی، مراقب باشید که سیر را از روی پوست بردارید. تکه هاي‌ سیر خام را روی پوستتان به مدت طولانی نگذارید.

هنگام برداشتن تکه هاي‌ سیر خام از روی پوست هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، بررسی کنید که آیا سوختگی روی پوستتان هست یا نه.سیر بر روی زخم باز در عرض چند دقیقه می‌سوزاند.

از دیگر مطالب سایت تالاب در مورد سیر را در پایین بخوانید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت