جستجو در تالاب

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

مجموعه : تغذیه سالم
25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

این ابر غذاها را بـه فهرست خرید خود اضافه کنید و هرگز احساس پیری نخواهید کرد. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از غذا هاي سالمی کـه از پیری پیشگیري می کند را منتشر کرده ایم…

 

غذاهایی که با خوردن آنها جوان تر می شوید

او فقط 52 سال داشت – تقریبا 40 سال از تونی بنت جوانتر بود، و تونی تا بـه امروز بـه ضبط و اجرای تورهای کشور ادامه می دهد. اما از آنجایی کـه او بـه طور مرضی چاق بودو بـه طرز وحشتناکی غذا میخورد، پیری پدرم در سن بسیار پایین آمد.

 

بـه لطف او، من زندگی خودرا صرف مبارزه با نیروهای افزایش وزن و پیری کرده ام – هم برای خودم و هم برای کسانی مثل من کـه مایلند زندگی سرشار از سلامتی، جوانی و آزادی همراه با آن ها داشته باشند. شکم صاف، بدنی صاف، و قلب قوی – بدون ذکر لبخند روشن، پوست محکم و مو هاي پر از جوانی – شـما را آزاد نگه می‌دارد تا رویاهایتان را دنبال نمایید یا زندگی جدیدی را از نو شروع کنید، مهم نیست کـه سن شـما چه باشد. 

 

هر یک از غذا هاي موجود دراین فهرست حاوی یک یا چند ماده مغذی مهم برای معکوس کردن سن هستند. نه فقط ویتامین‌ها و موادمعدنی کـه قبلاً از آن ها آگاه هستید، بلکه مواد مغذی کمتر شناخته شده «و کاملاً مهم» با نام‌هایي کـه ممکن اسـت قبلاً نشنیده باشید، از جمله چربی‌هاي‌ سالم، آنتی‌اکسیدان‌هایي کـه بـه سختی یافت میشوند مانند اسید الژیاک و حفظ جوانی ترکیباتی مانند اکسید نیتریک.

 

ودر حالی کـه نمی‌توانم تضمین کنم کـه غذا هاي موجود دراین فهرست باعث می شود کـه در سن 90 سالگی با لیدی گاگا همگام شوید، مطمئناً برای دهه هاي‌ آینده شـما را سرزنده نگه می دارند.

 

بیشتر بخوانید: معرفی سالم ترین خوراکی های پروتئین و حاوی گیاه

 

1. صدف

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

ممکن اسـت ثابت نشده باشد کـه این صدف هاي‌ لزج باعث ایجاد احساس دمدمی مزاجی در شـما می شوند، اما علم می‌گوید کـه انها بـه پیشگیری از از دست دادن عضلات مرتبط با افزایش سن کمک می کنند و از همتایان شـما محافظت می کنند.

 

صدف علاوه بر این کـه منبع خوبی از پروتئین محافظ عضلات اسـت، منبع اصلی روی نیز می باشد. «این ماده معدنی بـه تبدیل ویتامین A، یک ماده مغذی حیاتی برای سلامت چشم، بـه شکل قابل استفاده و انتقال ان از طریق خون کمک می کند.» مطالعات اخیر همچنین نشان می دهد کـه روی می تواند کاهش یابد.

 

2. چای سبز

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

اوکیناوا، جزیره‌اي در نزدیکی سرزمین اصلی ژاپن، بیش از هر جای دیگر جهان، خانه صدساله‌ها اسـت. در واقع، از هر 10000 شهروند، 7 نفر زندگی می کنند تا 100 شمع تولد را فوت کنند! همه ی آن ها چه چیزی مشترک دارند؟ بـه گفته کارشناسان، انها هرروز چای سبز می‌نوشند – و این احتمالا یکی از دلایل عمر طولانی انها اسـت.

 

محققان اخیراً کشف کرده‌اند کـه پلی فنول‌ها، نوعی ریزمغذی در چای سبز، چیزی بـه نام VEGF را مسدود می کند، مولکولی سیگنال‌دهنده در بدن کـه باعث ایجاد پلاک در شریان‌ها میشود کـه می تواند منجر بـه حملات قلبی، سکته مغزی و بیماری‌هاي‌ عروقی شود.

 

دم کرده ي طولانی مدت ممکن اسـت با مبارزه با التهاب و التیام خاصیت ارتجاعی پوست، چین و چروک را از بین ببرد و شـما را هم در داخل و هم از بیرون جوان نگه می دارد. اگر قبلاً نتوانستید بگویید، ما از طرفداران پر و پا قرص دم کرده ایم. 

 

3. انگور

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

و صحبت از آنتوسیانین ها، انگور نیز با آن ها پر شده اسـت. علاوه بر خواص مبارزه با آرتریت، آن ها همچنین بـه تقویت کلاژن در شبکیه کمک می کنند کـه از چشم در برابر دژنراسیون ماکولای مرتبط با افزایش سن محافظت می کند.

 

4. قارچهای شیتاکه

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

مو هاي خاکستری زمانی زیبا هستند کـه برای سنشان مناسب باشد، اما برای افرادی کـه قبل از اتمام دوره اصلی زندگی شروع بـه نمک و فلفل کردن می کنند، می تواند باعث شود قبل از زمانشان احساس پیری کنند. یکی از دلایل خاکستری شدن زودرس: کمبود مس.

 

مطالعه اي نشان داد افرادی کـه زود خاکستری می شوند سطح مس کمتری نسبت بـه گروه نظارت دارند. بدن شـما برای تولید رنگدانه برای پوست و مو بـه مس نیاز دارد و قارچ شیتاکه یکی از بهترین منابع غذایی اسـت. فقط نصف فنجان 71 درصد از مصرف روزانه مس توصیه شده شـما را تامین می کند و تنها برای 40 کالری!

 

5. پنیر چدار

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

خبر خوب، عاشقان چدار: غذای مورد علاقه شـما ممکن اسـت بـه شـما کمک کند لبخند خودرا تا اواخر عمر حفظ کنید. با افزایش سن، لبخند ما درخشندگی خودرا از دست می دهد. اگرچه اجتناب از این سرنوشت سختی اسـت، اما می توانید با نظارت سطح pH دهان، ظاهر زردی را کاهش دهید.

 

یک مطالعه در مجله دندانپزشکی عمومی بر روی افرادی کـه بـه مدت 48 ساعت دندان هاي‌ خودرا مسواک نزده بودند، نشان داد مصرف میان وعده پنیر چدار PH دهان آن ها را بـه سطح تازه مسواک زده شده افزایش می دهد.

 

مانند حفره ها، زمانی کـه محیط اسیدی در دهان خود دارید، تغییر رنگ افزایش می‌یابد. بـه علاوه، ترکیبات موجود در پنیر کـه بـه مینای دندان می‌چسبند، مانند یک نوار سفید، بـه دفع اسید کمک می کنند.

 

6. صدف ها

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

ما می‌دانیم کـه شـما هرگز مشکلی با خرابی گاه بـه گاه موتور نداشته اید، اما اگر شنیده اید کـه این مشکل برای یکی از دوستانتان اتفاق افتاده اسـت – سرفه – دلیل ان ممکن اسـت سطح پایین ویتامین B12 باشد. یک گزارش اخیر از دانشگاه هاروارد، مطالعه اي را نشان می دهد کـه سطوح پایین B12 رابا اختلال نعوظ مرتبط می کند.

 

اگرچه رابطه علت و معلولی دقیقی مشخص نشده اسـت، اما ویتامین B توسط هر سیستمی در بدن، بـه ویژه در متابولیسم سلولی و تولید خون – دو عامل ضروری در ایجاد و حفظ نعوظ باکیفیت – استفاده می شود.

 

دوکفه‌اي‌هاي‌ تقویت‌کننده استخوان همچنین سرشار از ال آرژنین هستند، اسید آمینه‌اي کـه بـه اکسید نیتریک «NO» تبدیل میشود. در واقع، NO آن قدر نیرومند اسـت کـه از نظر دکتری برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود.

 

7. دتاکس واتر

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

حلقه‌هاي‌ سیاه و پف‌کرده زیر چشم اغلب با هر تولد بدتر میشوند و کم آبی وضعیت را بدتر می کند. غذا هاي شور، الکل، هوای گرم و ننوشیدن آب کافی می‌توانند رطوبت بدن را از بین ببرند و التهاب ایجاد کنند کـه در نتیجه پوست راکون راکتی ایجاد می شود.

 

برای پر کردن بدن خود، مقداری مرکبات «شامل پوست ان» برش دهید، انها را دریک پارچ آب یخ خیس کنید و بـه مقدار زیاد بنوشید. بـه گفته سازمان بهداشت جهانی، مرکبات نه تنها طعم آب را التیام می بخشد، بلکه پوست ان حاوی ترکیب ضد التهابی قوی بـه نام دی لیمونن اسـت کـه بـه دفع سموم ازبدن کبد کمک می کند.

 

8. گریپ فروت

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

بـه گفته مرکز نظارت و پیشگیری از بیماری، در بین افراد 65 سال و بالاتر، از هر پنج زمین خوردن، یکی باعث آسیب جدی مانند شکستگی استخوان می شود. بـه گفته محققان، اگرچه احتمالاً شنیده اید کـه نوشیدن شیر می تواند بـه قوی و سالم ماندن استخوان هاي‌ شـما کمک کند، آب گریپ فروت نیز می تواند بـه حفظ سلامت استخوان ها کمک کند.

 

مطالعات نشان می دهد کـه آبمیوه می تواند تراکم استخوان را التیام بخشد و سرعت تحلیل استخوان را کاهش دهد. یک گریپ فروت تازه را آب بگیرید یا یک شماره ان را کامل بخورید تا از فواید ان بهره مند شوید.

 

9. ساردین

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

ساردین سرشار از کلسیم استخوان‌ساز و ویتامین D تقویت‌کننده استخوان، راهی اسـت کـه اغلب نادیده گرفته میشود برای پیش گیری از پوکی استخوان و قوی نگه داشتن بدن برای مادام العمر. اگرچه معده ان ها دقیقاً راحت نیستند، اما یکی از بهترین منابع کلسیم بدون لبنیات هستند.

 

بـه دنبال انواع کنسرو شده با استخوان باشید کـه نرم و کاملاً خوراکی هستند. متاسفم، این غیرقابل مذاکره اسـت. استخوان ها جایی هستند کـه تمام کلسیم از ان تامین می شود! بنابر این اگرچه ممکن اسـت بلعیدن ان سخت بـه نظر برسد، اما اگر میخواهید از مزایای ان بهره مند شوید، باید این تنوع را مصرف کنید.

 

ماهی رابا گوجه فرنگی، خیار، زیتون، فتا و سرکه شراب قرمز در بستری از سبزیجات برگ دار بریزید. این ترکیب یک غذای خوشمزه و الهام گرفته از مدیترانه را ایجاد می کند.

 

10. گردو

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

از بین تمام آجیل هاي‌ موجود در بار کـه با ان بـه خانه بروید، کدام یک برای شـما بهتر اسـت؟ بـه گفته محققان، گردو. از قضا، یا شاید بـه روشی کـه مادر طبیعت بـه ما اشاره می کند، گردوی قلبی شکل سرشار از آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب امگا 3 اسـت کـه می تواند خطر ابتلا بـه بیماری قلبی را بـه میزان قابل توجهی کاهش دهد – اصطلاحی کـه بـه تعدادی از عوارض مرگبار از جمله قلب اشاره دارد.

 

حمله و سکته مغزی جامع‌ترین بررسی کارآزمایی‌هاي‌ بالینی در مورد مصرف آجیل در رابطه با بیماری‌هاي‌ قلبی عروقی نشان داد کـه مصرف تنها یک اونس گردو پنج بار یا بیشتر در هفته – تقریبا یک مشت در روز – می تواند خطر بیماری قلبی را تا حدود 40 درصد کاهش دهد.

 

11. بلوبری

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

بر اساس گزارش انجمن آلزایمر، تخمین زده میشود کـه بیش از پنج میلیون آمریکایی بـه بیماری آلزایمر مبتلا باشند – این رقم تا سال 2050 تقریبا سه برابر خواهد شد. آلزایمر یک مبنای ژنتیکی دارد و اگر این بیماری درخانواده شـما وجوددارد، بـه خصوص مهم اسـت کـه تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا خطر ابتلا بـه ان را بـه حداقل برسانید.

 

فقط اضافه کردن زغال اخته بیشتر بـه رژیم غذایی می تواند کمک کننده باشد. توت‌ها سرشار از آنتی‌ اکسیدان‌ هایي هستند کـه بـه ان‌ها رنگ ارغوانی یا قرمز تیره میدهند، این توت‌ها با تغییر نحوه ارتباط نورون‌ها در مغز و کاهش تجمع توده‌هاي‌ پروتئینی کـه اغلب در آلزایمر دیده می شود، از سلول‌ها در برابر آسیب محافظت می کنند.

 

دریک مطالعه، افراد مسن‌تری کـه فقط بـه مدت 12 هفته آب زغال اخته مصرف کردند، نسبت بـه افرادی کـه دارونما دریافت کردند، در تست‌هاي‌ حافظه امتیاز بیشتری کسب کردند. محققان همین موضوع را در حیوانات دریافته‌اند: آنهایی کـه با زغال اخته تغذیه میشوند وقتی در دسترس استرس اکسیداتیو قرار می گیرند، از دست دادن سلول‌هاي‌ مغزی کمتری را تجربه می کنند.

 

12. چای رویبوس

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

داشتن یک زندگی پر استرس دستور العمل خوبی برای پیری اسـت. علاوه بر این کـه شـما را مسن‌تر نشان میدهد «درود؛ چین و چروک‌هاي‌ صورت»؛ استرس می تواند با کاهش سطح انرژی شـما را پیرتر کند. استرس مزمن همچنین احتمال ابتلا بـه بیماری را افزایش می دهد کـه می تواند روند پیری را تسریع کند.

 

برای مقابله با کورتیزول کـه استرس را پمپاژ می کند، برای خودتان یک فنجان چای رویبوس درست کنید. این گیاه سرشار از فلاونوئیدی بـه نام آسپالاتین اسـت کـه نشان داده شده اسـت هورمون هاي‌ استرس را کاهش می دهد کـه باعث گرسنگی و ذخیره چربی می شوند و با فشار خون بالا، سندرم متابولیک، بیماری هاي‌ قلبی عروقی، مقاومت بـه انسولین و دیابت نوع 2 مرتبط هستند.

 

این نوشیدنی همچنین منبع خوبی از پلی فنول ها اسـت کـه بـه محافظت از پوست در برابر پیری زودرس کمک می کند.

 

13. غلات کامل

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

تعویض غلات تصفیه شده مانند نان سفید و ماکارونی با غلات کامل نه تنها بـه شـما کمک می کند تا ظاهری جوان تر داشته باشید، بلکه بـه جوان تر بـه نظر رسیدن پوست کمک می کند.

 

غلات تصفیه شده باعث بالا رفتن قندخون می شوند کـه باعث تسریع ایجاد چین و چروک می شود. چگونه؟ وقتی یک کربوهیدرات تصفیه شده می‌خورید، بدن قند را بـه گلوکز تبدیل می کند، ماده مغذی کـه بـه کلاژن و سایر پروتئین هاي‌ ضد چروک آسیب میرساند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تغذیه های مناسب ویژه سالم ماندن بدن

 

14. اسفناج

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد 

 

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

 

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

ممکن اسـت سبز و برگدار باشد، اما اسفناج یک گل دیواری مغذی نیست. این عضله ساز مشهور منبع غنی از امگا 3 و فولات گیاهی اسـت کـه بـه کاهش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و پوکی استخوان کمک می کند.

 

امتیاز: فولات همچنین جریان خون را در نواحی پایین افزایش می دهد و بـه محافظت از شـما در برابر مسائل جنسی مرتبط با افزایش سن کمک می کند. 1 فنجان اسفناج تازه یا 1/2 فنجان پخته شده در روز را هدف قرار دهید.

 

15. سیب زمینی های شیرین

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

با افزایش سن، پوست درخشندگی طلایی طبیعی خودرا از دست می دهد. خوشبختانه، با این حال، این امکان وجوددارد کـه درخشندگی جوانی خودرا بدون قرار گرفتن پوست در دسترس اشعه ماوراء بنفش بـه دست آورید.

 

در واقع، طبق یک مطالعه ثابت شده اسـت کـه رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات نسبت بـه خورشید درخشندگی طلایی سالم تر و جذابتر ایجاد می کند.

 

محققان دریافتند افرادی کـه روزانه مقادیر بیشتری از میوه ها و سبزیجات قرمز و نارنجی می‌خورند نسبت بـه افرادی کـه زیاد مصرف نمی‌کنند، رنگ پوست آفتاب گیرتری دارند کـه نتیجه ترکیبات مبارزه کننده با بیماری بـه نام کاروتنوئیدها اسـت کـه رنگ ان گیاهان را می دهد. تعداد کمی از غذاها بـه اندازه سیب زمینی شیرین از نظر مواد زیبایی غنی هستند. فقط نصف سیب زمینی متوسط با پوست 200 درصد از نیاز روزانه شـما را تامین می کند.

 

16. گوجه فرنگیها

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

تحقیقات جدید نشان داده اسـت کـه دلیل این کـه نرخ ملانوما در مناطقی مانند مدیترانه بسیار پایین اسـت – جایی کـه عریان رفتن در ساحل بخشی از تفریحات تابستانی اسـت – بـه رژیم غذایی مدیترانه اي مربوط می شود. غذا هاي سرشار از آنتی اکسیدان، بـه ویژه میوه ها و سبزیجات با رنگ هاي‌ عمیق، میتوانند بـه مبارزه با اثر اکسید کننده اشعه UV کمک کنند.

 

یک مطالعه در مجله بریتانیایی پوست نشان داد شرکت‌کنندگانی کـه روزانه پنج قاشق غذاخوری رب گوجه‌فرنگی «شکل بسیار غلیظ گوجه‌فرنگی تازه» میخوردند، نسبت بـه گروه نظارت 33 درصد بیشتر در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کردند.

 

و گوجه‌فرنگی برای تقویت زیبایی دوچندان عمل می کند: در حالی کـه کاروتنوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها بـه بدن کمک میکنند با اکسیداسیونی کـه سلول‌هاي‌ پوست را پیر می کند مبارزه کند، پروکلاژن را نیز تقویت می کنند – مولکولی کـه بـه پوست ساختاری سفت و جوان میدهد.

 

17. ماست

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

فرهنگ‌هاي‌ مختلف ادعا می کنند کـه ماست ساخته خودشان اسـت، اما مزایای این غذای 2000 ساله برای سلامتی مورد بحث نیست: تخمیر صدها میلیون ارگانیسم پروبیوتیک را تولید می کند کـه بـه عنوان تقویت کننده برای گردان‌هاي‌ باکتری‌هاي‌ مفید در بدن شـما عمل میکنند.

 

این بـه تقویت سیستم ایمنی بدن شـما کمک می کند ودر برابر سرطان محافظت می کند. با این حال، همه ی ماست ها پروبیوتیک نیستند، بنابر این خاطرجمعی حاصل کنید کـه روی برچسب “فرهنگ هاي‌ زنده و فعال” نوشته شده اسـت. مصرف 1 فنجان غلات غنی از کلسیم و پروتئین در روز را هدف قرار دهید.

 

18. هویج

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

بیشتر سبزیجات و میوه‌هاي‌ قرمز، زرد یا نارنجی حاوی کاروتنوئیدها هستند – ترکیبات محلول در چربی کـه با کاهش طیف وسیعی از سرطان‌ها و همچنین کاهش خطر و شدت بیماری‌هاي‌ التهابی مانند آرتریت روماتوئید مرتبط اسـت. بـه اسانی آماده می شود، یا بـه اندازه هویج دارای چگالی کالری کم اسـت. 1/2 فنجان در روز را هدف قرار دهید.

 

19. انار

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

اگر شـما یا همسرتان تا بـه حال از اختلال نعوظ «یک عارضه جانبی رایج پیری» رنج برده اید، سعی کنید این “ویاگرای طبیعی” را بـه فهرست خرید خود اضافه کنید. بـه گفته محققان، عوامل آنتی اکسیدانی قوی موجود در انار و آب انار می تواند بـه معکوس کردن آسیب اکسیداتیو بـه سیستم عروقی کمک کند.

 

این وضعیت – چیزی کـه پزشک اوز گارسیا، متخصص تغذیه ان را “زنگ زدن طبیعی” می نامد – نقش مهمی در توانایی دستیابی و حفظ نعوظ دارد. شاید بـه همین دلیل اسـت کـه عده اي از متکلمان معتقدند انار – و نه سیب – میوه ممنوعه در باغ عدن بوده اسـت.

 

20. سیب

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

چیزهای زیادی وجود ندارد کـه برای تنقلات در حال حرکت انتخاب بهتری نسبت بـه سیب باشد. یک میوه با اندازه متوسط دارای چهار گرم فیبر محلول اسـت کـه 17 درصد ارزش روزانه «DV» اسـت. این برای سلامت روده بزرگ و بازرسی سطح قندخون مهم اسـت. امتیاز: سیب قرمز همچنین حاوی ترکیبی بـه نام کورستین اسـت کـه ممکن اسـت از آرتریت و درد ناشی از ان جلوگیري کند.

 

21. سالمون وحشی

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

ماهی هاي‌ چرب مانند ماهی تن، سالمون وحشی، خال مخالی و ساردین حاوی سطوح بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند، مواد مغذی کـه ثابت شده اسـت خطر مرگ و میر کلی را تا 27 درصد کاهش می دهد و احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی را تا حدود 35 کاهش می دهد.

 

درصد آن ها همچنین مزایای ضد پیری زیادی را ارائه می دهند. ثابت شده اسـت کـه خوردن چند وعده ماهی چرب در هفته بـه محافظت در برابر بیماری آلزایمر کمک می کند و با سرکوب تولید آنزیم هایي کـه غضروف را فرسایش می دهند بـه کاهش درد و سفتی مفاصل کمک می کند.

 

22. گیلاس تارت

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

اگر بالا رفتن و پایین آمدن پله ها بـه آسانی کـه قبلاً بود ؛ یا پشت شـما همیشه کمی آرامش بخش اسـت ؛ بـه احتمال زیاد بـه دلیل التهاب اسـت. در حقیقت ؛ بیشتر بیماریهای مرتبط با سن «مانند چاقی ؛ بیماری قلبی و سرطان» و ناراحتی ها نتیجه التهاب اسـت.

 

برای آسانی درد ؛ گیلاس ترش را بـه رژیم غذایی خود اضافه کنید. آن ها منبع خوبی از آنتوسیانین ها ؛ ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند کـه آنزیم هاي‌ ایجاد کننده التهاب را مسدود می کنند.

 

23. ویتامین D استحکام

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

اگرچه منابع زیادی از کلسیم تقویت کننده استخوان وجوددارد ؛ اما هیچ یک از آن ها بـه اسانی محصولات لبنی استحکام ویتامین D مانند شیر ؛ پنیر و ماست جذب نمی‌شود. «ویتامین D بـه بدن کمک می کند تا از کلسیم استفاده کند». برای سه وعده در روز برای پیشگیري از پوکی استخوان و استخوان هاي‌ شکننده در زندگی ؛ هدف قرار دهید.

 

24. تمشک ها

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

پیرتر شدن می تواند یک درد باشد – بـه معنای واقعی کلمه. با افزایش سن ؛ درد در مفاصل ما شایع تر می شود. اما خوشبختانه ؛ خوردن این میوه خوشمزه می تواند کمک کند.

 

توت سیاه حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی بـه نام آنتوسیانین ها هستند کـه با التهاب مبارزه می کنند. انها همچنین منبع خوبی از اسید الاگیک ؛ یکیدیگر از آنتی اکسیدان ها هستند کـه بـه مبارزه با التهاب کمک می کند کـه باعث افزایش درد مفاصل می شود.

 

25. کاله

25 غذایی که شما را برای همیشه جوان نگه می دارد

با توجه بـه تحقیقات جدید کـه رژیم هاي‌ نزدیک بـه 1000 شرکت کننده را بررسی کرده اسـت ؛ با سپاس از محتوای بالای ویتامین K انها ؛ نوشیدن سبزیجات برگ مانند کلم ؛ کله و سبزی خردل می‌توانند بـه کاهش سرعت شناختی کمک کنند.

 

در حقیقت ؛ محققان دریافتند کـه افرادی کـه روزانه یک یا دو وعده سبزی می‌خورند ؛ توانایی شناختی یک شخص را 11 سال جوان تر از افرادی کـه هیچکس مصرف نمیکردند ؛ داشتند.

 

در پایان

با افزایش سن، غذاهایی کـه میخوریم می‌توانند بر تناسب اندام، ظاهر، کیفیت زندگی و خطر بیماری تأثیر بگذارند. بدن ما برای حمایت از روند طبیعی پیری بـه مواد مغذی مختلفی متکی اسـت. عده اي از مواد مغذی ممکن اسـت بـه کاهش علائم پیری کمک کنند، مانند ترویج پوست سالم.

 

توجه بـه این نکته مهم اسـت کـه خوردن غذا هاي خاص شـما را بـه طور قابل توجهی جوان تر نشان نمی‌دهد و تغذیه تنها یکی از جنبه هاي‌ پیری اسـت.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ اتفاقات خنده دار و بامزه سال 2023
کلیپ اتفاقات خنده دار و بامزه سال 2023