فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی

مجموعه : تغذیه سالم
فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی

خواص توت فرنگی 

توت فرنگی همانگونه که بسیار خوش طعم هست ، بسیار خاصیت دارد ، شما در ادامه می توانید با فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی ما را دنبال نمایید. 

 

این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و به شما برای محافظت در برابر سرطان کمک می نماید. این میوه جزو 20 میوه پر از آنتی اکسیدان بوده و منبعی خوب برای فراهم سازی پتاسیم و کلسیم می باشد.

 

فقط 8 عدد توت فرنگی، ویتامین C اي بیشتر از 1 پرتقال دارند. در ادامه به بررسی خواص و فواید این میوه خوشمزه و پرطرفدار میپردازیم.

فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی

مصرف توت فرنگی چه خاصیت و فایده درمانی دارد؟

مصرف انواع میوه ها و سبزیجات، از جمله توت فرنگی فوایدی بی پایان در پی دارد. با خوردن غذایی هاي گیاهی، خطر مریضی هاي قلبی، دیابت و سرطان کاهش می یابد. همین طور مصرف مقادیر بالای میوه و سبزیجات برای سلامت پوست و مو، افزایش انرژی و کاهش وزن خوب می باشد.

مریضی قلبی و توت فرنگی – مصرف منظم آنتوسیانین نوعی فلانوئید که در خانواده توت ها موجود هست، خطر حمله قلبی را تا 32 درصد در زنان جوان و میانسال کاهش میدهد. همین طور کوئرستین، نوعی دیگری فلانوئید که در توت فرنگی موجود هست، یک ضدالتهاب طبیعی بوده و تصلب شریان را کاهش داده و در تحقیقاتی که برروی حیوان ها انجام شد، آسیب ناشی از کلسترول بد خون «LDL» را کاهش داد. 

 

همین طور ممکن هست کوئرستین خواص ضدسرطانی نیز داشته باشد، با اینحال تحقیق بیشتری در اینباره لازم می باشد. نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب خوب هست، بلکه تحقیقات نشان داده هست که توت فرنگی باعث کاهش نوعی آمینواسید که به لایه داخلی رگ ها آسیب میرساند، می‌شود.

 

سکته مغزی و توت فرنگی

 آنتی اکسیدان هاي موجود در توت فرنگی و همین طور پتاسیم بالای درون توت فرنگی باعث کاهش خطر لخته هاي خون خطرناک در مغز که باعث سکته مغزی می‌شوند، کمک می نمایند.

 

سرطان و توت فرنگی

همانطور که در بالا گفته شد، توت فرنگی حاوی آنتی اکسیدان هایي بوده که در برابر رادیکال هاي آزاد عمل کرده، رشد سلول هاي سرطانی را مهار کرده و باعث کاهش التهاب بدن میشود.

فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی

فشارخون و توت فرنگی

بدلیل پتاسیم بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادیکه دچار فشارخون بالا میباشند، پیشنهاد میشود. پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. مصرف کم پتاسیم همانقدر برای فشارخون بالا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد.

 

یبوست و توت فرنگی

مصرف غذایی هاییکه پر از فیبر و آب میباشند به کاهش یبوست و اجابت مزاج راحت کمک می نمایند.

 

دیابت و توت فرنگی

توت فرنگی قندی پایین و میزان فیبری بالا داشته و هردو این فاکتور ها به حفظ تعادل قندخون کمک می نماید. توت فرنگی یکی از غذایی هاي مناسب برای افراد دیابتی می باشد. تحقیقات نشان میدهد که خوردن 37 توت فرنگی در روز میتواند بطرز چشم گیری عوارض دیابت همچون نارسایی کلیه و نوروپاتی محیطی را کاهش دهد.

بارداری و توت فرنگی

دریافت میزان کافی اسید فولیک برای زنان باردار لازم می باشد و توت فرنگی حاوی مقادیر مناسبی فولیک اسید هست.

 

افسردگی و توت فرنگی

فولیک اسید موجود در توت فرنگی برای افسردگی نیز میتواند خوب باشد.

فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی

حافظه کوتاه مدت و توت فرنگی 

مواد موجود در توت فرنگی نشان داده اند که میتوانند باعث بهبود حافظه کوتاه مدت شوند.

خطرات و احتیاط ها در مصرف توت فرنگی

توت فرنگی یکی از میوه هایي هست که مقادیر زیادی سم و آفت کش برروی آن بهرهگیری میشود. برای اطمینان از سالم بودن میوه اي که می خورید از انواع ارگانیک آن بهرهگیری نمایید. اگر قادر به خرید محصولات ارگانیک نیستید، مصرف توت فرنگی را ترک نکنید چراکه هنوز هم خاصیتی بسیار بیشتر از خطراتش در پی دارد.

 

به گزارش تالاب بتابلاکر ها، داروهایی میباشند که برای افراد مبتلا به مریضی هاي قلبی عموما تجویز شده و باعث بالا رفتن سطح پتاسیم خون میشوند. میوه ها و غذایی هاي حاوی پتاسیم چندان میبایست به اندازه و مناسب مصرف شوند. مصرف مقادیر بالای پتاسیم میتواند برای افرادیکه کلیه شان بخوبی عمل نمی‌کند، زیان آور باشد.

جدیدترین مطالب سایت